Autor Wątek: Nowy engine  (Przeczytany 57653 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zgrupowanie operacyjno-manewrowe obi

• Geeko's friend
  • SUSE Root
  • *
Odp: Nowy engine
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 04, 2006, 12:01:34 pm »
Karam jest do polarności - np. ktoś Cię obrazi, dajesz mu -1 karmy. Ktoś pomógł to +1. Łatwo to pokazuje wszelkoego rodzaju trollska - zwykle maja karme ujemną....

A co do 4 - jak ma być, to ja żądam dodania seamonkey ;]
Karma ma swoje "plusy i minusy", tego lubię to masz plusa, tego nie to masz minusa i to bez podania powodu (ale tu i tak nie ma możliwości dawania plusów i minusów).
Czy to jest potrzebne?
Tak, ale...

Tylko wtedy, jak trzeba bedzie uzasadniać. Za jakiś "-" bez powodu napisze się do moderatora/administratora, on zdecyduje, czy słuszne czy nie i wrazie czego cofnie (bo chyba jest opcja blokowania dla danemu userowi możliwości modyfikowania komuś karmy?).
Albo chociaż opcja "pomógł" - to też jest dobre. A nawet lepsze od karmy.
A 4  nie chce. To z jakiej przeglądarki i z jakiego systemu korzystam, to moja osobista sprawa przecież?
(chyba, że w profilu będzie można wyłaczyć?)
usb usb usb usb usb usb usb

ORI_PL

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 04, 2006, 12:36:40 pm »
Hmmm dla mnie Karmy mogloby nie byc.

andriusza1

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 04, 2006, 01:00:36 pm »
to w takim razie ta karma jest bezsensu :/ To już lepiej by bylo, gdyby była opcja przyznawania punktów za pomógł, a takie minusy to mogliby tylko admini wystawiać np za durne posty etc. Również proponuje wrócić spowrotem do identyfikacji przeglądarki itp, to że się jakiś jeden (nie powiem kto) znalazł co szumu narobił, to się nie ma czym przejmować.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2006, 01:31:52 pm wysłana przez andriusza1 »

mastal

• Moderator
  • SUSE Root
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 04, 2006, 01:22:20 pm »
Coz przetestowale karme i przyznam ze bardzo ciekawie ona dziala. Jak dasz punk to nic nie zrobisz przez nastepna godzine. Ciekawe to jest ale wg mnie nic nie wnosci. Wystarczy chwile posoedziec na forum i wiadomo kto posiada wiedzie i jest w stanie pomoc.

W nowym forum podobaja mi sie statystyki uzytkownika.
1. Zapoznaj się ze stroną http://www.linux-tips-and-tricks.de/quickstart#English i wykonaj tam zawarte punkty
2. Przyślij wynik skryptu collectNWData.sh

macias

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 04, 2006, 03:53:49 pm »
Hej,

Niestety, bede malkontentem. Uwazam, ze zmiana sie nie powiodla. Czemu? Chociazby dlatego, ze krok nizej to utrata starych wiadomosci z forum.

a) logowanie nie dziala stabilnie (Miron, dzieki za pomoc)
b) plansza logowania jest nonsensowna -- dwa miejsca do zalogowania
c) nie dziala powiadamianie o hasle
d) nie dzialaja stare adresy podforum -- ja wiem, ze to moge zmienic i zmienilem, ale jesli N uzytkownikow ma to zabookmarkowane?
e) zniknely status czytania

To sa rzeczy techniczne. Truizmem oczywiscie jest to, ze zmiany techniczne powinny byc przezroczyste, tak sie niestety nie stalo. A gdyby nie indywidualna pomoc Mirona, to w ogole bylbym zawieszony gdzies w prozni -- bez hasla, z blokada i bez powiadomienia. Szczescie, ze szybciej prowadzilismy korespondencje, wiec mialem priv maila... a inaczej "jesli mail nie dziala, wyslij do nas maila" (tego stripa Dilberta mam nawet gdzies wydrukowanego) ;->>

Ok, mleko sie rozlalo. Do layoutu sie pewnie przyzwyczaje, nie to jedno forum, ktore sie "ulepszalo", ale jedno z wizualnych rzeczy mi sie nie podoba -- blado niebieskie napisy (tytuly postow) na bialawym tle.

Pewnie od strony engine'u zmiana miala sens, ale od strony zwyklego usera wolalem stare forum (tym bardziej, ze wiele forow ktore czytam korzysta z tego starego engine'u wiec mialem ulatwione zycie).

tyle ja, milego wieczoru zycze
hej
PS. W starym enginie po napisaniu postu, pokazywany byl koniec watku (wiec na ogol moj wlasny post), tutaj wyrzucany jestem do calej kategorii, wiec w zasadzie w kosmos -- baaaardzo nieladnie. W miare tzw. wolnego czasu ;-), prosze o poprawke.
PS2. W starym forum listy postow (tytulow) chyba byly dluzsze. W kazdym razie milo powitalbym po prostu ustawienie ile postow ma byc wrzucane na strone. Zreszta ile postow juz wewnatrz danego watku to tez bylaby mila opcja.
PS3. Ale mam pisane. Powroty wewnatrz WATKU po napisaniu posta dzialaja, tylko opcja robi dokladnie cos odwrotnego niz jest napisane (tj. wraca do listy watkow, kiedy jest wylaczona -- strange).

Miron

• Administrator
  • Maniak SUSE
  • *
      • http://www.google.pl/
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 04, 2006, 04:39:22 pm »
Zmiana platformy nigdy nie jest bezbolesna. Migracje w pełni transparentne udają się wyłącznie na pokazach a to i tak pod warunkiem, że zbyt dokładnie się nie przyglądasz.

a) logowanie nie dziala stabilnie (Miron, dzieki za pomoc)
U większości zadziałało. Wziąwszy pod uwagę fakt, że oba systemy używają innego sposobu przechowywania haseł sam fakt, że nie było potrzeby zmiany wszystkich haseł i rozsyłania ich do ludzi uważam za pewien sukces.

?? Przecież zaraz po wejściu masz jedno miejsce do logowania. Skoro wybierasz link "zaloguj się" tzn. że go nie dostrzegasz - wtedy pojawia się wersja "IN YOUR FACE".

Sądziłem, że wyjaśniłem Ci to w mailu.

d) nie dzialaja stare adresy podforum -- ja wiem, ze to moge zmienic i zmienilem, ale jesli N uzytkownikow ma to zabookmarkowane?
A mi nie działają skróty z Windows i pisze mi, że nie ma dysku C:. Po to masz bookmarki i "digesty" aby nie musieć bookmarkować w przeglądarce (to na wypadek gdybyś chciał skorzystać z innego komputera niż Twój własny). Te skróty nie działają i nie będą działać.

e) zniknely status czytania
Owszem i pisałem o tym w pierwszym poście. Tych informacji nie udało mi się przenieść. Na pocieszenie powiem tylko, że na tej platformie wybranie wybranie "pokaż nieprzeczytane posty od ostatniej wizyty" działa poprawnie (w przeciwieństwie do phpbb, który pokazywał niekiedy naprawdę przedziwne rzeczy.

Poza tym platforma ta ma naprawdę o wiele większy potencjał niż phpbb. Pozwala na np. dodawanie załączników, umieszczanie skrótów wprost z imageshack oraz łatwą rozbudowę i zarządzanie. Sorki, ale prawda jest taka, że poprzednie forum powoli wymykało się spod wszelkiej kontroli.

Dodatkowo skończą się historie ze spamującymi botami. Teraz do rejestracji użyty jest moduł CAPTCHA, więc JAKIŚ człowiek będzie musiał toto potwierdzić.

Ok, mleko sie rozlalo. Do layoutu sie pewnie przyzwyczaje, nie to jedno forum, ktore sie "ulepszalo", ale jedno z wizualnych rzeczy mi sie nie podoba -- blado niebieskie napisy (tytuly postow) na bialawym tle.
Wybacz szczerość - Twoje preferencje kolorystyczne mają u mnie obecnie diabelnie niski priorytet. Gdy ustabilizuję defaulta będę myślał nad innymi tematami, a wtedy wybierzesz sobie coś co Ci podpasuje (ew. znajdziesz temat na simplemachines.org który Ci się spodoba to go wstawimy jako dodatkowy.

Pewnie od strony engine'u zmiana miala sens, ale od strony zwyklego usera wolalem stare forum (tym bardziej, ze wiele forow ktore czytam korzysta z tego starego engine'u wiec mialem ulatwione zycie).
Oj miała - wystarczy spojrzeć na dół strony i popatrzeć jak długo dana strona była generowana. Dla przypomnienia w poprzedniej wersji czasy dochodziły do 60 sekund.

PS. W starym enginie po napisaniu postu, pokazywany byl koniec watku (wiec na ogol moj wlasny post), tutaj wyrzucany jestem do calej kategorii, wiec w zasadzie w kosmos -- baaaardzo nieladnie. W miare tzw. wolnego czasu ;-), prosze o poprawke.
Patrz PS3?

PS2. W starym forum listy postow (tytulow) chyba byly dluzsze. W kazdym razie milo powitalbym po prostu ustawienie ile postow ma byc wrzucane na strone. Zreszta ile postow juz wewnatrz danego watku to tez bylaby mila opcja.
Info ile postów jest wewnątrz wątku przecież jest - kolumna "Odpowiedzi".

PS3. Ale mam pisane. Powroty wewnatrz WATKU po napisaniu posta dzialaja, tylko opcja robi dokladnie cos odwrotnego niz jest napisane (tj. wraca do listy watkow, kiedy jest wylaczona -- strange).
Możliwe, że to błąd w tłumaczeniu. Wrzuć to do "Błędów" - będę to co tam jest powoli rozwiązywał.
Błąd w tłumaczeniu. Przyznaję, że nie pamiętam czy mój czy wzięty z "oficjalnego" tłumaczenia. Poprawiony.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2006, 04:53:39 pm wysłana przez Miron »
Nie używam gadu-gadu. Nie odpowiadam na privie na prośby o pomoc. Nie odpowiadam na posty z "pomocy" i "łopatologicznie" w treści. Nie zaloguję się i nie zrobię.
http://rtfm.killfile.pl/

macias

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 04, 2006, 05:19:52 pm »
?? Przecież zaraz po wejściu masz jedno miejsce do logowania. Skoro wybierasz link "zaloguj się" tzn. że go nie dostrzegasz - wtedy pojawia się wersja "IN YOUR FACE".

Widzialem, ale mnie wyrzucilo do tej "specjalnej". A w specjalnej masz dwa loginy i dwa passwordy -- przyjrzyj sie planszy. Jest to blad designu.

Sądziłem, że wyjaśniłem Ci to w mailu.

Tak! Ja robilem podsumowanie ;-)

Po to masz bookmarki i "digesty" aby nie musieć bookmarkować w przeglądarce (to na wypadek gdybyś chciał skorzystać z innego komputera niż Twój własny). Te skróty nie działają i nie będą działać.

Widze. Po to jest jednak HTML i JS, zeby takie rzeczy zalatwic. Co ma do tego Windows nie wiem.

Poza tym platforma ta ma naprawdę o wiele większy potencjał niż phpbb. Pozwala na np. dodawanie załączników, umieszczanie skrótów wprost z imageshack oraz łatwą rozbudowę i zarządzanie. Sorki, ale prawda jest taka, że poprzednie forum powoli wymykało się spod wszelkiej kontroli.

Ok, ok. Ja tylko czytam i podaje moje spostrzezenia. Zalacznika do tej pory chyba nie dodalem, nie wiem co to imageshack i pewnie pol tysiaca innych opcji nie wykorzystam. Wole zeby bazowe funkcje byly proste i skuteczne do bolu.

Info ile postów jest wewnątrz wątku przecież jest - kolumna "Odpowiedzi".

Mowimy o czyms innym -- wejdz do danej kategorii, zobaczysz 1 strone z lista topicow. Wydaje mi sie, ze w starym forum ta lista byla dluzsza. Nawet jesli sie myle, uwazam, ze kazdy user powinien moc ustawic w profilu jaka dlugosc chce.

milego wieczoru zycze
hej

Miron

• Administrator
  • Maniak SUSE
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 04, 2006, 05:29:57 pm »
Widzialem, ale mnie wyrzucilo do tej "specjalnej". A w specjalnej masz dwa loginy i dwa passwordy -- przyjrzyj sie planszy. Jest to blad designu.
No to kliknij sobie na tym minusiku w prawym górnym rogu strony, to będziesz miał tylko jeden. ;) No tak jest zrobiony ten temat, a ja nie mam ani czasu ani ochoty go poprawiać.

Widze. Po to jest jednak HTML i JS, zeby takie rzeczy zalatwic. Co ma do tego Windows nie wiem.
??? Albo mówimy o różnych rzeczach, albo cokolwiek bredzisz. Jak niby mam zrobić aby odwołania do starego forum były rozumiane w nowym? A Windows ma to do tego, że przekopiowując Pulpit (ze skrótami) z jednego systemu nie spodziewasz się chyba, że w drugim zadziała ot-tak? Nawet jeśli przeniesiesz wszystkie pliki i katalogi.

Ok, ok. Ja tylko czytam i podaje moje spostrzezenia. Zalacznika do tej pory chyba nie dodalem, nie wiem co to imageshack i pewnie pol tysiaca innych opcji nie wykorzystam. Wole zeby bazowe funkcje byly proste i skuteczne do bolu.
Załączników nikt do tej pory nie dokładał i dlatego były takie "cudowne" posty na parę stron, bo ludzie wrzucali np. całego dmesga. Imageshack był już przez niektórych wykorzystywany, tyle, że wymagało to więcej zachodu. Z całym szacunkiem - nie jesteś jedynym użytkownikiem tego forum.

Mowimy o czyms innym -- wejdz do danej kategorii, zobaczysz 1 strone z lista topicow. Wydaje mi sie, ze w starym forum ta lista byla dluzsza. Nawet jesli sie myle, uwazam, ze kazdy user powinien moc ustawic w profilu jaka dlugosc chce.
Mhm... rozumiem. Zobaczę co da się zrobić.
Nie używam gadu-gadu. Nie odpowiadam na privie na prośby o pomoc. Nie odpowiadam na posty z "pomocy" i "łopatologicznie" w treści. Nie zaloguję się i nie zrobię.

andriusza1

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 04, 2006, 05:54:10 pm »
nie wiem czy to błąd, ale w tym poście Twoim nie ma obrazków http://forum.suse.pl/index.php/topic,5475.0.html

Poprawione. Dzięki za zgłoszenie. Na przyszłość prosiłbym jednak, aby błędy zgłaszać w odpowiednim wątku.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2006, 06:03:49 pm wysłana przez Miron »

Astronom

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 04, 2006, 07:16:30 pm »
Czy taką flagę jak masz Mironku to mogą mieć wszystcy, czy tylko wybrańcy? Bo jakoś w swoim profile nie mogę znaleźć takiej opcji? Z miłą chęcią wybrałbym sobie flagę japońską  8)

macias

• Gość
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 04, 2006, 07:26:33 pm »
??? Albo mówimy o różnych rzeczach, albo cokolwiek bredzisz. Jak niby mam zrobić aby odwołania do starego forum były rozumiane w nowym?

Normalnie -- nowe jest widziane pod nowym adresem, wiec wystarczy, zeby pod starym adresem JS wyswietlal informacje, ze jest nowy adres i zeby po 5 minutach robil przekierowanie. W wersji zaawansowanej moglby konwertowac adres. A tak wchodzisz pod znany adres i dostajesz error.

> Z całym szacunkiem - nie jesteś jedynym użytkownikiem tego forum.

Wiem. Kazdy uzytkownik nie jest jedyny. Ale moge chyba zglosic swoje uwagi, prawda? Moze sie okazac, ze podobnie myslacych jest 1000 nie-jedynych ;-)

milego wieczoru, hej

Miron

• Administrator
  • Maniak SUSE
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 04, 2006, 07:40:25 pm »
Czy taką flagę jak masz Mironku to mogą mieć wszystcy, czy tylko wybrańcy? Bo jakoś w swoim profile nie mogę znaleźć takiej opcji? Z miłą chęcią wybrałbym sobie flagę japońską  8)
A bo trzeba się umieścić na "Member Map".

Normalnie -- nowe jest widziane pod nowym adresem, wiec wystarczy, zeby pod starym adresem JS wyswietlal informacje, ze jest nowy adres i zeby po 5 minutach robil przekierowanie. W wersji zaawansowanej moglby konwertowac adres. A tak wchodzisz pod znany adres i dostajesz error.
Nowe jest widziane pod STARYM adresem - to wciąż forum.suse.pl. Domyślam się jednak, że chodzi Ci o odwoływanie się do metod już niedostępnych. A redirecta nie mam jak zrobić (chyba, że na stronę główną), bo nie mam nigdzie informacji jaki ID odpowiadał czemu i musiałbym to ręcznie dopasowywać co jest kapitalnym przykładem masy roboty, która byłaby potrzebna naprawdę nielicznym.

> Z całym szacunkiem - nie jesteś jedynym użytkownikiem tego forum.
Wiem. Kazdy uzytkownik nie jest jedyny. Ale moge chyba zglosic swoje uwagi, prawda? Moze sie okazac, ze podobnie myslacych jest 1000 nie-jedynych ;-)
Owszem - możesz. Tyle tylko, że uwagi "kolory mi nie pasują", albo "a po co zamieszczać ficzer XYZ skoro nie wiem do czego służy" są IMO niepoważne.

dariuszmarek

• Gość
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 04, 2006, 07:54:59 pm »
Witam!
Forum SuSE żyje i kwitnie! :-)

Ja sądzę, że powinnismy skończyć z folklorem (jaka przeglądarka, jaki system) - no bo kogo to interesuje? Potem są dywagacje, jeden ma pingwinka, drugi kameleona czy jaszczurkę....

Moim zdaniem, oficjalne foum powinno być skierowane na PODNOSZENIE POZIOMU WIEDZY i USUWANIE PROBLEMOW związanychz SUSE, a nie dywagacjach ideoligicznych.

Przede wszystkim pownno być łatwe i przyjazne dla użytkownika w obsłudze, tj. jasne, klarowne, intuicyjne.

Ogólnie mi sie podoba, kolory to zawsze sprawa gustu.
Pozwolę sobie dorzucić kilka uwag:

1. SZUKAJKA i lupka powinna być conajmniej wielkości awataru ;-) żeby nie było, że nie mogę znaleźć.
2. Zauważyłem, że literki w polu # test test test 123456 są strasznie malutkie!!!! Czy nie mogą być wielkości takiej jak cytat? Mam rozdzielczość 1440x900 - ale mimo to kiepsko widać
3. Czy będzie poziomy skroller dla pola kodu? Chodzi o to, że czasem pojawiają się jakieś długie komendy i dobrze byłoby wtedy wkleić linijkę "jak leci" - jeżeli ją "złamiemy" to polecenie się nie wykonuje i wtedy znowu będzie: "ratunku nie działa!!!!!"

BIG THX @Miron za zangażowanie!

Astronom

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 04, 2006, 08:09:06 pm »
Czy taką flagę jak masz Mironku to mogą mieć wszystcy, czy tylko wybrańcy? Bo jakoś w swoim profile nie mogę znaleźć takiej opcji? Z miłą chęcią wybrałbym sobie flagę japońską

andriusza1

• Gość
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 04, 2006, 08:20:39 pm »
nie wiem czy to błąd, ale w tym poście Twoim nie ma obrazków http://forum.suse.pl/index.php/topic,5475.0.html

Poprawione. Dzięki za zgłoszenie. Na przyszłość prosiłbym jednak, aby błędy zgłaszać w odpowiednim wątku.
Ooop sorki Mironku, tak to jest jak się ma otwartych kilka postów, wiem że utworzyłeś specjalny wątek z błędami i myślałem, że właśnie w nim pisze  ;D Mera Culpa
Aha i mam taki sam błąd jak Astronom, też nie mogę wejść na member map
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2006, 08:23:44 pm wysłana przez andriusza1 »