Autor Wątek: program do obsługi sprzedaży  (Przeczytany 10375 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nemo

• SUSE User
  • *
      • www.tel-net-sc.pl
program do obsługi sprzedaży
« dnia: Luty 09, 2006, 06:43:18 pm »
jak w temacie.
poszukuje czegoś do pełnej obsługi sprzedaży w sklepie.
program musi mieć magazyn, możliwość wystawiania faktur, pełną opcje kasy, raporty itp
znalazłem jak program SMABI ale czekam na jakieś inne propozycje :)
HP Compaq nx6110

adasiek_j

• Moderator
  • SUSE Root
  • *
  • NIE JESTEM WRÓŻKĄ !!!!! Podawajcie konkrety !
      • Linuksowe Systemy Wspomagania Biznesu
Re: program do obsługi sprzedaży
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 14, 2006, 10:23:16 pm »
Patrz na : http://www.linux.herc.com.pl lub ewentualnie dzwoń (22) 879.89.76
i proś Adama i powiedz mi, że stąd....
Uwaga! - z chęcią pomogę tym, co czytają moje posty do końca i stosują się do moich próśb o informacje.
=
Ważne INFO => http://forum.suse.pl/index.php/topic,22357.0.html
=
http://cyfrowaszkola.waw.pl

Ronis

• Gość
Odp: program do obsługi sprzedaży
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 30, 2013, 06:37:35 pm »
Polecam program do fakturowania Faktum Faktura. Wygodny w obsłudze.

[mod] Pociąłem post ("a mógł zabić"). Dzień dobroci dla bezdomnych kotków, który oczywiście nie oznacza, że w którymś momencie nie wywalę konta razem z twórczością w kosmos.

S.[/mod]

« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2013, 08:25:58 pm wysłana przez Stefan »

Stefan

• Moderator
  • Maniak SUSE
  • *
  • Moderator kuwety
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 30, 2013, 08:06:28 pm »
Zostawiam świadomie oczywistą reklamę Ronisa - jak jest mądry, napisze coś więcej niż "super hiper i kisiel w majtkach".

RC widziałem - podoba mi się prostota, możliwość wywalenia z pola użyszkodnika wszystkich kuszących ikonek, co ogranicza syndrom "co by tu jeszcze spier.. kliknąć", wymagania sprzętowe, czas instalacji i przeniesienia na inny sprzęt. Program ma jedno zasadnicze "wyzwanie", które pewnie opisze Ci Adam, chociaż to wszystko - jak to się mówi  - zależy.

Smabi kilka lat temu uruchomiłem i w zasadzie tyle - coś tam sobie pododawałem, ale nie zajmowałem się tym więcej. Szkoda, że nie ma na stronie jakiegoś spisu firm (nie zauważyłem?), które tego używają. To może być ciekawy program, ale chciałbym zobaczyć, jak ktoś go rzeczywiście używa zwłaszcza w połączeniu z drukarkami fiskalnymi - niby oczywiste, ale warto zapytać.

LeftHand - jest, ale nie mam pojęcia, kto tego używa (czytaj nie poznałem nikogo) najlepiej na Linuksie.

Windziane rozwiązania mają jedną przewagę (co pewnie wyjdzie przy rozmowie z Adamem ;-) ). Najwięcej faktur jakie mi przeszło przez łapy było wystawiane w Subiekcie (nie używałem, nie widziałem).

Coś, na co ja zwróciłbym uwagę przed zakupem, to jakaś wygodna i w ogóle możliwość robienia eksportów do csv czy xls - na różnych etapach użytkowania (na prawdę warto wybadać, na co program pozwala) bez konieczności wołania co chwila wsparcia, by napisało (czytaj: bezahlen) jakiś moduł do tego, czy tamtego. Jak masz pliki csv, to jak dopiero ogarniasz wszystko, to obrobisz w Calcu, co potrzeba, przeliczysz sobie i wyeksportujesz do PDF, a jak za którymś razem już Ci się nie będzie chciało, to sam pewnie spróbujesz napisać jakiś automat. Wbrew pozorom eksporty do csv/xls to nie jest standard. Są programy, które ładnie Ci wyeksportują dane, ale do pdf only. Chcesz csv? Bezahlen!

Druga rzecz to możliwość odtworzenia, czy przeniesienia - sprawdź, ile Ci to zajmie z zegarkiem. :-) Warto to wziąć pod uwagę przy szacowaniu kosztów. Oczywiście jak pracujesz dla siebie to inaczej ocenisz kwestię czasu spędzonego przy sofcie, bo jak firma Ci zleciła, to nikt nie zauważy, że oszczędziłeś czas i nie dadzą Ci premii za oszczędność czasu. Natomiast jak fyrma zobaczy, że się męczyłeś z jakąś owerrejtyd kobyłą, której zakup kosztował hoho, a może i więcej, to jeszcze premię dostaniesz, co de facto obniży dochód firmy, tylko spróbuj to wyjaśnić swojemu przełożonemu - powodzenia!

Po trzecie, czasami programy blokują ilość wirtualnych magazynów albo mają jakiś dziwny sposób tagowania (jakbyś coś chciał sobie pogrupować) asortymentu, który też może być ograniczony. I w ogóle wygodne sortowanie asortymentu na różne sposoby, włącznie z jakimiś historiami dostaw itp. warto sprawdzić.

Czwarta rzecz w wypadku Windy irytuje mnie, jak widzę, że ktoś sprzedaje soft do Win7/Server 2k8 R2 i każe używać SQL 2005 i nie wie, czy i kiedy będzie wspierać 2008 - są takie przypadki.

Po piąte, cokolwiek kupisz i tak będziesz przeklinał, i tak będziesz korzystał ze wsparcia, więc i tak zawczasu wkalkuluj w koszty wsparcie.

A propos, czy rozwiązania online obsługują drukarki fiskalne? Ciekawe, kiedy ktoś wpadnie na jakiś iPrint dla urządzeń fiskalnych. ;-)
T60: SXGA+ T5600 3GB DDR2 SSD:60GB OS:jessie || Pomiędzy prezentacją siebie, a reklamą istnieje zasadnicza różnica. Konta z linkami są usuwane.

adasiek_j

• Moderator
  • SUSE Root
  • *
  • NIE JESTEM WRÓŻKĄ !!!!! Podawajcie konkrety !
      • Linuksowe Systemy Wspomagania Biznesu
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 10, 2013, 08:03:34 pm »
Stefan dosyć dobrze opisał, ja tylko (trochę reklamując własną firmę) podam link do strony, gdzie można poczytać sobie o zmianach w rc-hurt.
http://www.abix.info.pl/zmiany-w-aplikacji-rc-hurt/

Oczywiście mógłbym się tu rozpisywać o funkcjonalnościach, jakie ma hurt, ale to byłoby po prostu handlowe wodolejstwo. Napiszę tylko tyle: Venzia (60 sklepów), AB-Foto (20 sklepów), kilkanaście pomniejszych instalacji w on-line lub off-line. Sklepy Tatuum. To wszystko działa na rozwiązaniach rc-hurt i rc-netsklep.

Jeśli Nemo jesteś zainteresowany, odezwij się. Choć obawiam się, Stefan, że wątek trzeba zamknąć ;-)
Uwaga! - z chęcią pomogę tym, co czytają moje posty do końca i stosują się do moich próśb o informacje.
=
Ważne INFO => http://forum.suse.pl/index.php/topic,22357.0.html
=
http://cyfrowaszkola.waw.pl