Autor Wątek: Programowanie Linux  (Przeczytany 16689 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dragon_

• Koordynator lokalizacji
  • Geeko's friend
  • SUSE User
  • *
      • Blog
Programowanie Linux
« dnia: Sierpień 25, 2004, 06:30:23 pm »
Czy ktoś zna strony poświęcone programowaniu pod Linuxa. (najlepiej polskie).  :sleep:

crowley

• Gość
Programowanie Linux
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 25, 2004, 06:55:15 pm »
Pod poniższym adresem znajdziesz parę pouczających pdf"ów o programowaniu pod Linuksem. Sam na nich wyrosłem :-).

http://www.cs.put.poznan.pl/sop/lab_2.php#download

122AA

• SUSE Guru Apprentice
Linux w firmie
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 05, 2004, 08:29:20 am »
link dlo strony z oprogramowaniem do SuSE-ła http://www.xlin.hg.pl/biuro.html ciekawe strony  :DD
Dobry programista wiesza się razem ze swoim programem.  :)
SuSE 15.0 x64

Stefan

• Moderator
  • Maniak SUSE
  • *
  • Moderator kuwety
Programowanie Linux
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 05, 2004, 08:55:34 am »
Od jakiegoś czasu "ślęczę" nad Pythonem. Najlepszy resource z wszystkimi możliwymi rzeczami (nietylko Pythonem) znalazłem tutaj. Nie są na tyle trudnym językiem pisane, więc można sobie poradzić.

pozdrawiam
T60: SXGA+ T5600 3GB DDR2 SSD:60GB OS:jessie || Pomiędzy prezentacją siebie, a reklamą istnieje zasadnicza różnica. Konta z linkami są usuwane.

owen

• Gość
Programowanie Linux
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 05, 2004, 10:20:59 am »
A dokladnie co Cie interesuje z tego programowania? Jest chyba jakas ksiazka na rynku "programowanie w linux" czy jakos tak ale nie pamietam tak z glowy.

Pozdrawiam

Stefan

• Moderator
  • Maniak SUSE
  • *
  • Moderator kuwety
Programowanie Linux
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 19, 2004, 09:47:43 pm »
Petersen Richard Programowanie w systemie Linux. Kurs podstawowy. Wydawnictwo Edition 2000, Kraków 2002

Kiedyś sobie nawet to kupiłem. Przeczytałem z tego tylko część poświęconą Bashowi. Oczywiście programistą nie zostałem :DD ,  ale przestałem się bać edycji plików konfiguracyjnych i konsoli. Przez jakiś czas korzystał z niej kolega informatyk ze szkoły (nauczyciel oczywiście :) ) i z tego co mówi wynika, że jeśli kogoś interesują różnice pomiedzy Bash, Tcsh, Gawk, Perl, Tcl i Tk to może być. Natomiast zupełnie nie poleca jej do nauki.
T60: SXGA+ T5600 3GB DDR2 SSD:60GB OS:jessie || Pomiędzy prezentacją siebie, a reklamą istnieje zasadnicza różnica. Konta z linkami są usuwane.

huk

• Gość
Programowanie Linux
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 20, 2004, 03:33:16 pm »
Ja mam ksiazki "Unix. programowanie" oraz "Zaawansowane programowanie w systemie linux". W sumie bardzo dobre ksiazki ;]
Mam jeszcze "Linux. Tworzenie aplikacji", ale to odnosi sie do GTK+ glownie