Autor Wątek: Co zamiast Yanosika do nawigacji po mieście?  (Przeczytany 169 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rilicek

• Geeko's friend
  • SUSE Root
  • *
  • Kto nie ryzykuje, ten w kozie nie siedzi.
Co zamiast Yanosika do nawigacji po mieście?
« dnia: Marzec 18, 2019, 07:48:02 pm »
Macie jakieś propozycje? Dawno, dawno temu Yanosik miał płaską mapę, która pokazywała natężenie ruchu na wszystkich drogach. Od jakiegoś czasu, "twórcy" Yanosika systematycznie "udoskonalają" mapę i nawigację, co skutkuje jej zupełną "nieużywalnością".
Czego oczekuję? Płaskiego widoku z informacją o natężeniu ruchu na wszystkich drogach abym mógł samodzielnie zadecydować, w którym korku chcę stać albo gdzie nadłożyć drogi żeby korek ominąć + antyradar oczywiście.
Teraz testuję Ryśka + mapy Google, ale widok 3D jest mało wygodny i mało czytelny do przeglądania mapy. Skuteczności Ryska jeszcze nie przetestowałem.
Czy może w dzisiejszych czasach samodzielne podejmowanie decyzji jest passe?
openSUSE Leap 42.2

szwagier

• Geeko's friend
  • Maniak SUSE
  • *
Odp: Co zamiast Yanosika do nawigacji po mieście?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2019, 01:54:41 pm »
Wybierz sobie coś (dwa rzędy od góry)

ipos

• SUSE Guru Apprentice
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 19, 2019, 08:57:09 pm »
Ja jeździłem dom <-> praca z Waze ze względu na traffic ale urlopowo też w roli nawigacji i właśnie w roli nawigacji się nie sprawdziła (głupie wytyczanie tras opłotkami dla 1 minuty hipotetycznego zysku, nawet po moim osiedlu kazała mi kluczyć). Jest to coś a'la Yanosik ino WorldWide - projekt społecznościowy wykupiony przez Umbrella Corporation google

Na Yanosika też się kiedyś obraziłem za pakowanie miliona bezużytecznych funkcji (autostop) zamiast jako takie ogarnięcie podstawy - Yanosik potrafił wpuścić mnie na autostradę i ostrzec przed korkiem, jak już go widziałem, a będąc wcześniej na węźle mogłem uciec ale po co ostrzegać, lepiej rozwijać opcje autostopu albo kamery...

Na Ryśka/Nawiexperta też się kiedyś obraziłem, nawet już nie pamiętam za co, chociaż NE jest jedną z lepszych, choć płatnych aplikacji na PL, z którymi miałem do czynienia, właśnie potrafił powiedzieć przed węzłem, że wykryto zdarzenie drogowe i proponuje inną trasę :D
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2019, 09:01:26 pm wysłana przez ipos »
Wrocław - Europejska Stolica Smogu

rilicek

• Geeko's friend
  • SUSE Root
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 19, 2019, 09:38:33 pm »
@Ipos
WAZE sprawdza się poza granicami kraju, przynajmniej mi niczym nie podpadł.   

@Szwagier
Przypomniałeś mi o Automapie. Używałem kiedyś na nawigacji sprzętowej + Speedalarm (RIP) na telefonie z Java.

Która z zaproponowanych przez Ciebie nawigacji ma płaską (2D) mapę i w miarę aktualne natężenie ruchu?
openSUSE Leap 42.2

ipos

• SUSE Guru Apprentice
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 20, 2019, 04:32:53 am »
@rilicek

Pewnie zależy, jak się ustawi algorytm, u mnie szukał niezrozumiałych dla mnie objazdów (no litości, jaki jest ruch o 5 rano?) :)
A wyleciał za pogubienie się w rozgrzebanym robotami drogowymi miasteczku :D
Wrocław - Europejska Stolica Smogu

szwagier

• Geeko's friend
  • Maniak SUSE
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 20, 2019, 10:09:01 am »
Wszystkie navi które pokazałem to są programy profesjonalne. Wszystkie mają mapy 2D a większość z możliwością przełączania 2D/3D.
Wszystkie obsługują traffic, czyli korki i remonty dróg. Wszystkie mają najnowsze mapy, a w niektórych jak Sygic czy iGO można zmieniać mapy od różnych dostawców (here, tomtom).
AutoMapy raczej nie polecam, moje ulubione navi to iGO w wersji Gift lub Pal - BEZPROBLEMOWE.
Oczywiście piszę o navi na Androida, te co pokazałem zainstalowane są na 9.0 Pie, ale niższe wersje też obsługują.
No i polecam forum nawigacji - tu się wszystkiego dowiesz.  ;)
http://www.my-navia.pl/index.php?c=94&sid=2c07dc2fd148966774d73d6a16f0ec74
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2019, 10:14:40 am wysłana przez szwagier »

rilicek

• Geeko's friend
  • SUSE Root
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 21, 2019, 08:22:04 pm »
My-navia - dawno tam nie zaglądałem.
openSUSE Leap 42.2