Autor Wątek: Chromium - cache [Solved]  (Przeczytany 466 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zonk

• SUSE Guru Apprentice
Chromium - cache [Solved]
« dnia: Wrzesień 18, 2018, 09:47:36 am »
Witam
1. Czy w jakiś łatwy sposób mogę ustawić/powiększyć cache, jaki używa chromium pod susłem?

2. Czy ktoś zna jakąś wtyczkę, która pozwalałaby permanentnie zapisać w cache stronę www? Znalazłem milion wtyczek, które pozwalają wyczyścić cache przeglądarki, i nie tylko ale w drugą stronę nie widzę.

Gram sobię w grę online, która zajmuje trochę MB, Czasami wystarczy, że zamknę i otworzę przeglądarkę i już sporo musi ponownie wczytać, a jak otworzę jeszcze kilka stron to już żadnego pożytku z cache nie ma. Lata siedziałem na szybkiej kablówce bez limitów i miałem to w nosie. Od kiedy jestem na 3G od operatora komórkowego z limitem, zaczęło mnie to denerwować... Przez jakiś czas pod FF miałem 2 profile, jeden do stron, drugi do gry ale coś to przestało działaś jakiś czas temu.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2018, 11:42:27 am wysłana przez Zonk »
openSUSE 42.2 AMD 7700 series
P35-ICH9R, Intel Core 2 Quad Q6600-3GHz

unic0rn

• SUSE Guru
Odp: Chromium - cache
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 18, 2018, 07:49:24 pm »
"cos przestalo dzialac" nie jest okresleniem sytuacji.

a cache nie sluzy permanentnemu zapisywaniu stron. dodatkowo, jezeli strona uzywa pragma no-cache, niewiele z tym zrobisz. mozesz sprobowac postawic lokalnie squida i routowac caly ruch www przez niego, ale ciezko powiedziec czy cos to da. nawet jezeli squid ma opcje ignorowania no-cache, nie jest to dobry pomysl, zwlaszcza w przypadku gier online.

jedyna sensowna opcja to zmiana operatora/zwiekszenie limitu, albo rezygnacja z gry. i mowie to jako ktos, kto do zeszlego roku siedzial na 3G.
PGP:208DAF5448644C0B

Zonk

• SUSE Guru Apprentice
Odp: Chromium - cache [Solved]
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 19, 2018, 05:03:09 am »
To nie jest odpowiedź ani na pkt 1 ani 2. Że coś przestało działać, to chodzi o FF, słabiej działającego z nim flasha i jeszcze jednej wtyczki, której używam. Mało ważne, na starym lapku Chromium mi działa lepiej niż FF dlatego m.in. się przesiadłem. Strona nie używa no-cache, gdyby używała, to byłyby problemy z jej zapamiętaniem, a jak wspomniałem, Chromium i FF keszują ją, gra się rozrosła, w FF można kliknąć większy rozmiar i po kłopocie.
W Chromium wejdę jeszcze na jakąś stronę i cały pożytek z cache diabli biorą.
Squida nie raz stawiałem ale na chwilę obecną szukam jakiegoś "kulturalniejszego" rozwiązania problemu niż rozwiązywanie problemu następną prowizorką. Samo chrome ma kilak sposobów cache, nie wiem, na ile chromium jest kompatybilne z konfiguracjami i wtyczkami. Standardowo ponoć 200 MB zakłada,
------
Po poszukiwaniach i testach okazuje się, że wystarczy dokonać wpisu w poleceniu np.: --disk-cache-size=629145600
Działa, sprawdzone, dodatkowo może się komuś przydać.:
https://peter.sh/experiments/chromium-command-line-switches/
https://wiki.archlinux.org/index.php/Chromium/Tips_and_tricks

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2018, 11:41:52 am wysłana przez Zonk »
openSUSE 42.2 AMD 7700 series
P35-ICH9R, Intel Core 2 Quad Q6600-3GHz