Autor Wątek: [ROZWIĄZANIE] Program lub skrypt do wyszukiwania powieleń plików zdjęć i muzyki  (Przeczytany 470 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

CameronPoe

• SUSE Root
Poszukuję programu lub skryptu, który wynajdywałby na dysku te same pliki zdjęć oraz pliki muzyczne, ale z innymi rozmiarami (np. inną rozdzielczością, jakością, próbkowaniem, itd.).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2018, 05:43:30 pm wysłana przez CameronPoe »

Fisiu

• Geeko's friend
  • Maniak SUSE
  • *
      • la manzana
Odp: Program lub skrypt do wyszukiwania tych samych zdjęć i muzyki
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 03, 2018, 05:37:14 pm »
Co do zdjęć, to może digikam: https://userbase.kde.org/Digikam/Duplicates

CameronPoe

• SUSE Root
Odp: Program lub skrypt do wyszukiwania tych samych zdjęć i muzyki
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 03, 2018, 09:19:08 pm »
Dzięki za odpowiedź. Jednakże co do digiKam to niby jest taka możliwość, ale niestety program odmawiał mi posłuszeństwa i po wejściu w Narzędzia -> Wyszukiwanie powieleń... nie odpowiadał na naciskane przyciski, przez co nie udało mi się w ogóle uruchomić tego wyszukiwania :(

Na szczęście znalazłem inny bardzo fajny programik - Geeqie, który spełnił moje oczekiwania i zaspokoił moje potrzeby co do wyszukiwania podobnych zdjęć, ale o innych rozmiarach. Można sobie w nim ustalić siłę podobieństwa zdjęć, aby móc odnaleźć więcej zdjęć, które w większym lub mniejszym stopniu odbiegają od siebie.

Okazało się, że na 10 tys. tapet na pulpit miałem ponad 25% podwójnych, potrójnych, a nawet poczwórnych tych samych zdjęć, tyle że w innej rozdzielczości lub jakości. Po usunięciu w tym programie niepotrzebnych gorszych kopii zdjęć odzyskałem dużo wolnego miejsca ;D

A czy jest taki program, który by wyszukiwał podobne do siebie pliki muzyczne (tych samych piosenek lub innych utworów), które nie są dokładną kopią siebie?

Fisiu

• Geeko's friend
  • Maniak SUSE
  • *
      • la manzana
Odp: [JEST ROZWIĄZANIE] Program lub skrypt do wyszukiwania tych samych zdjęć i muzyki
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 05, 2018, 09:54:45 pm »
beets z pluginem duplicates ;-)

CameronPoe

• SUSE Root
Odp: [JEST ROZWIĄZANIE] Program lub skrypt do wyszukiwania tych samych zdjęć i muzyki
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 06, 2018, 09:35:00 pm »
beets z pluginem duplicates ;-)

Dzięki, ale niestety to się nie nadaje. On bazuje na znacznikach, których może nie być, a nie na wykresach, więc wszystkich podwojeń nie wykryje. Oprócz tego program jest żmudny, pracochłonny i niedziałający. Mianowicie przez godzinę skanował zbiór plików i co chwilę pytał się o potwierdzenie. Naklikałem się więc kilkaset razy na marne, bo na końcu polecenie beet duplicates wyświetliło tylko jedną piosenkę bez wskazania gdzie to jest i gdzie jest jego klon :(

Jakieś inne polecacze?

CameronPoe

• SUSE Root
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 16, 2018, 05:39:44 pm »
Znalazłem świetny darmowy programik do wyszukiwania podwójnych piosenek i plików muzycznych. Program nazywa się Similarity i działa po Winie bez żadnych zająknięć :)

Można sobie ustawić stopień podobieństwa w procentach. Korzystałem z innych także programów, ale inne wyszukiwały mi tylko kilkanaście lub kilkadziesiąt powieleń, a ten znalazł mi kilkaset i zaoszczędziłem aż 2 GB wolnego miejsca :D

Aby program sprawnie wyszukał powieleń plików muzycznych należy w jego ustawieniach odznaczyć Tagi, a Zawartość i Dokładność zwiększyć do 83%, ponieważ zauważyłem, że poniżej tej wartości wyszukuje podobne niby piosenki, ale jednak różne. Dodatkowo radzę zaznaczyć i zmniejszyć do np. 50% kratkę Sprawdź długość jeżeli chcemy aby program wyszukiwał te same utwory, ale w dłuższych lub krótszych wydaniach.