Autor Wątek: Nie mogę sie zalogować do skype  (Przeczytany 765 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

atomas

• SUSE Power User
  • **
Nie mogę sie zalogować do skype
« dnia: Czerwiec 01, 2018, 09:12:48 am »
witajcie

jak w temacie. Po wpisaniu poprawnego loginu i hasła okno logowania znika i nie ma żadnego śladu po próbie uruchomienia czy zalogowania. To samo się dzieje gdy wpiszę niepoprawny login lub hasło.

Mam Opensuse Leap 42.1 i pobrałem najnowszy rpm ze strony skype. Zainstalował się poprawnie.
Kilka tygodni temu wszystko działało.

Jak zdiagnozować problem?

mariobros

• Początkujący
  • *
Odp: Nie mogę sie zalogować do skype
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 01, 2018, 02:42:20 pm »
Próbowałeś uruchomić skype'a w terminalu? Powinien pojawić się stosowny komunikat o błędzie.

pozdrawiam,
m

atomas

• SUSE Power User
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 02, 2018, 12:08:58 pm »
no tak,

jedyne co wypluwa konsola to:

Nie można odnaleźć modułu obsługującego motyw w module_path: "murrine"
nie mażadnych innych komunikatów obojętnie co bym z tym skypem nie robił...

ale to na pewno nie jest to, gdy uruchamiam z uprawnieniami roota nie ma żadnego komunikatu, skype po prostu się zamyka po wpisaniu jakichkolwiek danych logowania, pewnie Microsoft znów coś wymyślił, nie wiem czy w takiej sytuacji problem jest naprawialny

edit:
okazało się,że po aktualizacji mam dwa skypy, ten stary jest domyślny, a tylko nowy działa, boję się usuwać tego starego... nie wiem jak uruchomić nowego z konsoli...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2018, 12:43:26 pm wysłana przez atomas »

kacior

• SUSE Power User
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 02, 2018, 12:57:26 pm »
W repozytorium jest paczka gtk2-engine-murrin, ale nie gwarantuje że jej zainstalowanie pomoże.

Uruchom nowego skype normalnie, potem zajrzyj do procesów (top czy co tam używasz) tam będzie polecenie napisane. To jak właściwie uruchamiasz tego nowego?