Autor Wątek: [KVM][bridged_wlan] Problem z ustawieniem połączenia bridged do VM po wifi  (Przeczytany 1187 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bXter

• Początkujący
  • *
Witam serdecznie,
jestem w trakcie nauki KVM i próbuje postawić dla własnych potrzeb kilka wirtualek. Mam świeżo zainstalowanego openSUSE 15, WiFi konfigurowałem poprzez doinstalowanie nieoficjalnego repo dla mojej karty sieciowej  Broadcom BCM43142 i posiłkując się OFICJALNĄ DOKUMENTACJĄ próbuje sprawić, by moje VMki działały poprzez sieć bridged, gdy korzystam z WiFi (po ethernet mi się udało).
Zacznę od tego, że dodałem interfejs Network Bridge poprzez Yasta

ustawiłem statyka etc.

i pierwsze moje zaskoczenie pojawia się, gdy wśród urządzeń do 'zmostowania' nie ma mojej karty broadcom

Próbowałem zrobić to od drugiej strony - poprzez virt-managera - ale tam znowu pojawia mi się błąd przy stworzeniu takiego interfejsu po wifi, że takie takie ustawienia wlan nie są wspierane. Zastanawiam się, czy czegoś brakuje mi w configach tego interfejsu, czy może doinstalować jakieś pakiety. Korzystałem już z tego połączenia na takim sprzęcie i opensusie, tylko że na virtualboxie.

Ma ktoś jakieś pomysły co sprawdzić? Mogę udostępnić więcej danych o hw/logi/configi.
Pozdrawiam

mastal

• Moderator działu
  • SUSE Root
  • *
Odp: [KVM][bridged_wlan] Problem z ustawieniem połączenia bridged do VM po wifi
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 02, 2018, 03:27:19 pm »
powołujesz się na:

https://doc.opensuse.org/documentation/leap/virtualization/single-html/book.virt/index.html#libvirt.networks.bridged

a rozumiesz zdanie:

Important: Network Interface Must Be Unused

You can only enslave a network interface that is not yet used by other network bridge.

??

Na podstawie zrzutów ekranu widać że eth0 nie jest skonfigurowane. Prosty test - skonfiguruj eth0 jako DHCP i zobacz jakie będziesz miał interfejsy do podłączenia do bridga.
1. Zapoznaj się ze stroną http://www.linux-tips-and-tricks.de/quickstart#English i wykonaj tam zawarte punkty
2. Przyślij wynik skryptu collectNWData.sh

bXter

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 03, 2018, 10:36:40 am »
Próbując różnych konfiguracji kart sieciowych, nigdy nie uzyskałem takiego rezultatu, by dodając interfejs Bridged była możliwość użycie wlan0 do bridga. Bedąc zarówno podłączonym 'po kablu' czy po wifi.
Innymi słowy: wykonując ten Twój test miałem również do zbridge'owania tylko eth0.

mastal

• Moderator działu
  • SUSE Root
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 05, 2018, 05:27:00 pm »
Próbując różnych konfiguracji kart sieciowych, nigdy nie uzyskałem takiego rezultatu, by dodając interfejs Bridged była możliwość użycie wlan0 do bridga. Bedąc zarówno podłączonym 'po kablu' czy po wifi.
jeżeli skonfigurujesz eth0 jako połączenie. Całkowicie pozbędziesz się konfiguracji na wlan0 to będziesz mógł podłączyć to urządzenie do brigde.
Czytaj uważnie i ze zrozumiem dokumentację którą sam wklejasz.

Innymi słowy: wykonując ten Twój test miałem również do zbridge'owania tylko eth0.
Nie ma takiej możliwości że konfigurując w pełni eth0 możesz ustawić bridge na eth0.
1. Zapoznaj się ze stroną http://www.linux-tips-and-tricks.de/quickstart#English i wykonaj tam zawarte punkty
2. Przyślij wynik skryptu collectNWData.sh