Autor Wątek: Kłopot z odczytaniem płyt nagranych w formacie UDF.  (Przeczytany 314 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

CameronPoe

• SUSE Root
Kłopot z odczytaniem płyt nagranych w formacie UDF.
« dnia: Maj 29, 2018, 01:35:01 am »
Nie można zamontować płyt na openSUSE 42.3, które zostały nagrane w formacie UDF :'(
Uruchamiając płytę poprzez Plazmę i Delfina system montuje ją jako ISO9660 i nie można wtedy wejść ani zobaczyć (a co dopiero zgrać) zawartości katalogów z długimi nazwami i/lub polskimi znakami. Zawartość takiego katalogu udało mi się wyciągnąć ale poprzez odzyskiwanie uszkodzonych plików w photorec, co niestety gubi nazwy plików i położenie podkatalogów na płycie.

Na początku zauważyłem, że w systemie brakuje libudf0 oraz udftools, więc je dograłem (w wydaniu 0,93 a potem 0,94), ale niestety nie usunęło to usterki :(
Przy próbie ręcznego podpięcia płyty jako UDF wyskakuje taki oto błąd:
# mount -v -t udf /dev/sr1 /mnt
mount: /dev/sr1 jest zabezpieczone przed zapisem, montowanie tylko do odczytu
mount: niewłaściwy typ systemu plików, błędna opcja, błędny superblok na /dev/sr1,
       brak strony kodowej lub programu pomocniczego albo jeszcze inny błąd

W niektórych przypadkach przydatne informacje można
       znaleźć w logu systemowym (np. dmesg | tail)

...a w dzienniku systemowym wyskakuje wtedy coś takiego:
maj 29 03:29:28 linux-t7tl kernel: UDF-fs: warning (device sr1): udf_load_vrs: No VRS found
maj 29 03:29:28 linux-t7tl kernel: UDF-fs: warning (device sr1): udf_fill_super: No partition found (2)

Zobaczę jeszcze jak to wygląda na nowym Leap 15, ale podejrzewam, że będzie to samo.
Wgram też nowe jądro, ale jak to nie pomoże, to pomysły mi się skończą na chwilę obecną :-[

CameronPoe

• SUSE Root
Odp: Kłopot z odczytaniem płyt nagranych w formacie UDF.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 29, 2018, 07:59:36 am »
Wygląda na to, że wsparcie dla UDF-a na Linuxie już się dawno temu skończyło i nie odczyta mi płyt nagranych w UDF > 2.01  :'(