Autor Wątek: Oracle Database Express Edition 11g - openSUSE Leap 15 - błąd konfiguracji  (Przeczytany 1861 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bXter

• Początkujący
  • *
Witam serdecznie,
mam problem z konfiguracją serwera oracle-xe 11g dla celów nauki. Co prawda w temacie jest o testowanej dystrybucji Leap 15, ale podobne problemy miałem na 42.3.
Serwer próbuje zainstalować na laptopie, zgodnie z dokumentacją Oracle. Błąd objawia się podczas wykonywania polecenia
/etc/init.d/oracle-xe configure
określam porty, hasło, czy ma startować baza ze startem systemu, chwile ładowania i otrzymuje komunikat z błędem:
Starting Oracle Net Listener...Done
Configuring database...
Database Configuration failed.  Look into /u01/app/oracle/product/11.2.0/xe/config/log for details
wspomnianych logów jest ich w sumie cztery
# ls /u01/app/oracle/product/11.2.0/xe/config/log/
CloneRmanRestore.log  cloneDBCreation.log  postDBCreation.log  postScripts.log
ale ich treść niewiele mi mówi.
Oczywiście przed napisaniem w tym miejscu, przeszukałem w googlu i wykonałem pewne kroki: edycję pliku /etc/hosts i dodanie adresu ip i nazwę hosta, zmianę hostname na "mniej skomplikowane" niż te nadawane pdoczas instalacji. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

mastal

• Moderator działu
  • SUSE Root
  • *
Odp: Oracle Database Express Edition 11g - openSUSE Leap 15 - błąd konfiguracji
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 17, 2018, 08:58:11 am »
Starting Oracle Net Listener...Done
Configuring database...
Database Configuration failed.  Look into /u01/app/oracle/product/11.2.0/xe/config/log for details
wspomnianych logów jest ich w sumie cztery
# ls /u01/app/oracle/product/11.2.0/xe/config/log/
CloneRmanRestore.log  cloneDBCreation.log  postDBCreation.log  postScripts.log
ale ich treść niewiele mi mówi.

Czasy wróżek/magów/wróżbitów itp skończyły się dawno. Gdzie zawartość tych logów? Trzeba było od razy gdzieś je wystawić.
1. Zapoznaj się ze stroną http://www.linux-tips-and-tricks.de/quickstart#English i wykonaj tam zawarte punkty
2. Przyślij wynik skryptu collectNWData.sh