Autor Wątek: Linux Open Suze Macierz Raid 0 - Stripping  (Przeczytany 679 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

whitewolf1608

• Początkujący
  • *
Linux Open Suze Macierz Raid 0 - Stripping
« dnia: Styczeń 25, 2018, 07:29:43 am »
Witam zaracam się z bardzo uprzejmą prośbą o

udzielenie mi wsparcia odnośnie konfiguracji partycji

pod macierz Rapid Striping 0.

Posiadam w laptopie dwa takie same dyski SSD 240 GB

utworzyłem taki układ partycji jak na pierwszym screenie

dla dev/sda:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/92bd4a80c1222f75

Tutaj screen z utwotzonego układu partycji

https://www.fotosik.pl/zdjecie/ef88e32a7a66bf6e

Przy takim układzie partycji pomimo że są utworzone

wszystkie partycje wzorując się na domyślnym

kreatorze - który tworzy tak samo układ partycji

instalator twierdzi że jest Błąd tak jak na screenie

https://www.fotosik.pl/zdjecie/f8f0884fc7b8b2ea

Po przejściu dalej mam tak jak na screenie

https://www.fotosik.pl/zdjecie/37ee7f5324bd72b5

Instalator zaleca takie partycjonowanie jak na screenie.

Nigdzie nie widzę dev/sdb

Pomimo tego że instalator zmodyfikował partycjonowanie

po swojemu według screena powyżej twierdzi że

Błąd projektu tak jak na screenie

https://www.fotosik.pl/zdjecie/a564d9aa0c785bab

Zwracam się do Was Szanowni Userzy co mam poprawić

w partycjonowaniu?

W moim konfigu jak sam kreowałem dev/sdb ustawiłem

na xfs - analogicznie - skoro na dev/sda są już cztery

wymagane partycje dysk dev/sdb ustawiłem z systemem

plików xfs- nawet kreator sam mi tak podpowiedział aby

Tak zpartycjonować.

Stefan

• Moderator
  • Maniak SUSE
  • *
  • Moderator kuwety
Odp: Linux Open Suze Macierz Raid 0 - Stripping
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 25, 2018, 05:49:22 pm »
Z tego wątku https://forum.suse.pl/index.php?topic=28150.msg197918#msg197918

Pamiętamy, że jakaś magia była z tymi dwoma dyskami, które masz w laptopie, bo nie byliśmy w stanie potwierdzić, że drugi dysk, który przedstawia się identycznie,jak pierwszy, rzeczywiście działa, a może w ogóle istnieje. :-(

X220: WXGA  i5-2520M 8GB DDR3 SSD:60GB OS:buster/sid || Pomiędzy prezentacją siebie, a reklamą istnieje zasadnicza różnica. Konta z linkami są usuwane

Kalisto

• Geeko's friend
  • SUSE Guru
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 26, 2018, 09:40:21 am »
1 Nie utworzyłeś żadnej macierzy RAID
2 Automat suse wyraźnie o tym informuje
3 Dyski nigdy nie przedstawiają się tak samo
4 Automat może nie wykryć poprawnie dysków
5 Istnieją dwa rodzaje dowolnej macierzy programowej (tzw fake-raid nieistotne czy poziomu 0,1 itd) moduł mdadm i moduł dmraid
6 Należy je zróżnicować już na etapie konfiguracji biosu i przygotować wcześniej dyski (tylko nowe nie powodują komplikacji tzn nigdy nie ruszane)

https://forum.suse.pl/index.php?topic=24646.msg170418#msg170418

NIESTETY FOTY Z PRZYCZYN NIEZALEŻNYCH NIE DZIAŁAJĄ
Oby słodka mgiełka nie przysłoniła palącym zioło , przepalonych obwodów.

whitewolf1608

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 31, 2018, 02:56:31 pm »
Co Masz na myśli pisząc nigdy nie ruszane nowe ?

Jak według Ciebie wpływa stan dysków nowych na utworzenie macierzy RAID ?

Podaj jakieś źródła które mówią o tym - o czym Ty piszesz.

Kalisto

• Geeko's friend
  • SUSE Guru
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 01, 2018, 02:19:14 pm »
Nowe znaczy nowe z pudełka.

Dokładniej chodzi o fakt iż dyski na których już pracowano (generalizuję, aktualny posiadacz dysku może nie mieć wiedzy ) mogą mieć:
1 dyski które były konfigurowane do RAID dowolnego poziomu, moduł jądra "mdadm"  (mniejszy kłopot)
2 dyski które były konfigurowane do RAID dowolnego poziomu zakładanego w biosie płyty głównej moduł "dmraid" (duży kłopot)
3 partycje pozakładane przez różne systemy operacyjne, dodatkowe recovery , wykorzystano całą dostępną powierzchnię co też może być kłopotem

Moje około piętnastoletnie doświadczenie z macierzami fake-raid i całą masą kontrolerów linuksów , windowsów biosów itd.!!!

Szukaj a jak nie znajdziesz to mnie cytuj.!!!!

Największy problem dla użytkownika stanowią te z punktu 2, biosy płyt głównych zakładają  raid zapisując tę informacje na dyskach ale gdzie i jak to robią nie masz pojęcia.
Nie będę się o tym rozpisywał. (jest masa zależności)
Skutek jest taki że jeśli na dysku zostały informacje o raid "biosowym" a user instaluje programowy raid mdadm, to praktycznie na pewno instalator linuksowy się wyłoży.

Generalnie jest tak (SUSE INSTALATOR OBSŁUGUJE OBA RODZAJE moduły dmraid i mdadm co nie jest regułą np ubuntu i pochodne nie, obraz  alternate tak!!)
1 tryb AHCI BEZ RAIDU dyski przedstawiają się jako sda,sdb,sdx itd
2 tryb RAID w biosie zobaczysz np  obok dysków sda-x dysk pdc_xyz i to właśnie jego masz traktować jako dysk do zakładania partycji /boot / /home (nie dotykaj sda-x)
3 tryb AHCI z RAID programowym zakładanym przez linuksa dyski przedstawiają się jako sda,sdb,sdx itd  partycjonujesz ręcznie 1 dysk sda i klonujesz na pozostałe sdb-x (możliwe że zobaczysz równieź starą macierz RAID biosowego pdc_xyz i to będzie pewnie kłopot)

Kombinacje tego + system windows na macierzy, UEFI, ograniczenia dyskowe, ograniczenia linuksowe i windowsowe, raidy bios hybrydowe mieszane, powodują że automaty głupieją.

Reasumując (DOPROWADZAM DYSK DO STANU ŚWIERZAKA)  usuwam wpisy fdisk-iem ręcznie, sprawdzam ponownie uruchamiając komputer i jeśli nie pokazuje już żadnych partycji lub starych biosowych raidów to rozpoczynam składanie macierzy.

I KRWA JEGO MAĆ ZAWSZE DZIAŁA 
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2018, 02:44:01 pm wysłana przez Kalisto »

whitewolf1608

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 01, 2018, 06:23:06 pm »
Nowe znaczy nowe z pudełka.

Dokładniej chodzi o fakt iż dyski na których już pracowano (generalizuję, aktualny posiadacz dysku może nie mieć wiedzy ) mogą mieć:
1 dyski które były konfigurowane do RAID dowolnego poziomu, moduł jądra "mdadm"  (mniejszy kłopot)
2 dyski które były konfigurowane do RAID dowolnego poziomu zakładanego w biosie płyty głównej moduł "dmraid" (duży kłopot)
3 partycje pozakładane przez różne systemy operacyjne, dodatkowe recovery , wykorzystano całą dostępną powierzchnię co też może być kłopotem

Moje około piętnastoletnie doświadczenie z macierzami fake-raid i całą masą kontrolerów linuksów , windowsów biosów itd.!!!

Szukaj a jak nie znajdziesz to mnie cytuj.!!!!

Największy problem dla użytkownika stanowią te z punktu 2, biosy płyt głównych zakładają  raid zapisując tę informacje na dyskach ale gdzie i jak to robią nie masz pojęcia.
Nie będę się o tym rozpisywał. (jest masa zależności)
Skutek jest taki że jeśli na dysku zostały informacje o raid "biosowym" a user instaluje programowy raid mdadm, to praktycznie na pewno instalator linuksowy się wyłoży.

Generalnie jest tak (SUSE INSTALATOR OBSŁUGUJE OBA RODZAJE moduły dmraid i mdadm co nie jest regułą np ubuntu i pochodne nie, obraz  alternate tak!!)
1 tryb AHCI BEZ RAIDU dyski przedstawiają się jako sda,sdb,sdx itd
2 tryb RAID w biosie zobaczysz np  obok dysków sda-x dysk pdc_xyz i to właśnie jego masz traktować jako dysk do zakładania partycji /boot / /home (nie dotykaj sda-x)
3 tryb AHCI z RAID programowym zakładanym przez linuksa dyski przedstawiają się jako sda,sdb,sdx itd  partycjonujesz ręcznie 1 dysk sda i klonujesz na pozostałe sdb-x (możliwe że zobaczysz równieź starą macierz RAID biosowego pdc_xyz i to będzie pewnie kłopot)

Kombinacje tego + system windows na macierzy, UEFI, ograniczenia dyskowe, ograniczenia linuksowe i windowsowe, raidy bios hybrydowe mieszane, powodują że automaty głupieją.

Reasumując (DOPROWADZAM DYSK DO STANU ŚWIERZAKA)  usuwam wpisy fdisk-iem ręcznie, sprawdzam ponownie uruchamiając komputer i jeśli nie pokazuje już żadnych partycji lub starych biosowych raidów to rozpoczynam składanie macierzy.

I KRWA JEGO MAĆ ZAWSZE DZIAŁA

Szanowny Userze Kalisto z głębi pola mego serca dziękuje Ci za odpowiedz na mój post.

Jeśli posiadam Mod Bios Unlocked Uefi Boot - to jest lepiej czy gorzej ?

Potrafię przez Hiren Boot lub Parted Magic zdejmować partycje, zmieniać tablice partycji z MBR na GPT przy użyciu fajnego narzędzia Gnome Partition.

Nie bardzo wyobrażam sobie jak w menu Bios mogę odnalesc opcje do ustawień dysków. Obydwa moje SSD-ki widziane w menu Boot jako jeden Hard Drive Good Ram w menu boot biosu.

W menu HDD Confuguration mam widziane dwa dyski SSD tutaj zdjęcie > https://images82.fotosik.pl/934/d2cc565b7c496e8a.jpg

W Main Menu również są widziane dwa dyski SSD jako Fixed  HDD Sata ODD tutaj link > https://images83.fotosik.pl/932/d1d79b30f4b7fd5e.jpg

W menu boot jest widziany tylko jeden dysk w zakładce Boot Hard Drive i po rozwinięciu + widziany jest tylko jeden dysk opisany jako GoodRam przez menu Biosu tutaj zdjęcie https://images83.fotosik.pl/939/5723d0212c9b9c02.jpg

Dla porównania mam dwa takie same pamięci Flash PenDrive 32 GB SanDisk i są opisane jako dwa w menu Boot tutaj zdjęcie    https://images81.fotosik.pl/940/bc2f9d9907cda8c9.jpg

Na obydwu dyskach były zmieniane Tablice partycji z MBR na GPT kilka razy, backupu nie robiłem, Windowsa już nie mam - ponieważ chce się skupić na Linux OpenSuze z KDE.

Zwracam się do Ciebie z bardzo uprzejma prośba o udzielenie mi wsparcia co powinienem w pierwszej kolejności zrobić czy wyszukać rozwiązania aby były widziane dwa dyski w menu boot ?

Na jednym z dysków był MacOS oraz Linux Ubuntu i Linux Mint wcześniej.

Obecny stan obydwu dysków jest taki jak opisałem powyżej.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2018, 06:30:51 pm wysłana przez whitewolf1608 »

Kalisto

• Geeko's friend
  • SUSE Guru
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 01, 2018, 09:02:29 pm »
1 NIE ZNAM Szanowny Userze tego laptopa ale może wkleisz tu fotki z opcjami twojego biosu w tym podmenu:
Software Feature Mask Configuration

Powinieneś tam znaleźć podobne opcje jak w tym linku (chyba że ten modowany bios jest do kitu)

http://www.manualsdir.com/manuals/637884/kontron-ktq67-flex-ktq67-ktq67-atxe.html?page=80

2 Nie jestem moderatorem

whitewolf1608

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 02, 2018, 01:26:27 pm »
1 NIE ZNAM Szanowny Userze tego laptopa ale może wkleisz tu fotki z opcjami twojego biosu w tym podmenu:
Software Feature Mask Configuration

Powinieneś tam znaleźć podobne opcje jak w tym linku (chyba że ten modowany bios jest do kitu)

http://www.manualsdir.com/manuals/637884/kontron-ktq67-flex-ktq67-ktq67-atxe.html?page=80

2 Nie jestem moderatorem

Szanowny Userze Kalisto poniżej zamieszczam screeny z tego Mod - Biosu.

https://images83.fotosik.pl/980/10e61ac8d07dde1f.png

https://images83.fotosik.pl/981/ed3063595e12c83f.jpg

https://images83.fotosik.pl/981/ed3063595e12c83f.jpg

https://images84.fotosik.pl/981/a1e5c7c31ee0c618.jpg

https://images84.fotosik.pl/981/d7697745df5de989.jpg

https://images81.fotosik.pl/982/8698af7b349d0a86.jpg

https://images82.fotosik.pl/983/019e6500073e1f3a.jpg

Zwracam sie do Ciebie z bardzo uprzejma prośbą o napisanie która zakładka może zawierać te informacje o które nam chodzi ?

Gdy będzie trzeba to dodam screeny z każdej zakładki - w rozwiniętym pod - menu.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2018, 01:47:28 pm wysłana przez whitewolf1608 »

Kalisto

• Geeko's friend
  • SUSE Guru
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 03, 2018, 08:22:16 am »
W trzecim foto masz :
SATA OPERATION (AHCI)
Zatem konroler jest ustawiony na tryb ahci powinieneś zmienić go na RAID, co spowodowć powinno uruchomienie dodatkowych możliwości.

Będzie to raid biosowy z płyty głównej, moduł linuksowy dmraid
Komputer po starcie biosu jeszcze przez  chwilę powinien wyświetlać na ekranie informacje o skrócie klawiszowym pozwalającym na wejście do konfiguracji RAID najczęściej  jest to ctrl+F1
ale bywa różnie więc się dobrze przyglądnij  lub przeczytaj dokumentację komputera

Jeśli trafisz tam tak jak myślę to w nim ustaw sobie RAID jaki chcesz będę mógł ci doradzić.
Zapewne podejmiesz kilka prób nieudanych lub nie przewidzisz konsekwencji instalacji, umieszczenie boot loadera itd tam wszystko trzeba przewidzieć przed instalacją.

PS z 16.00
Przyszło mi jeszcze do głowy że możesz nie mieć możliwości możliwości ustawienia RAID dla kontrolera dysków w biosie, część laptopów nie posiada takiej możliwości!!!
Wtedy pozostaje tylko zostawić tryb AHCI dla kontrolera i budować macierz RAID w oparciu o np opensuse lub debiana lub ubuntu(alternate) czyli punkt 3 mojego opisu moduł mdadm

TAK czy tak przejrzyj wszystkie opcje w biosie związane z kontrolerem dysków i samymi dyskami podmenu:
HDD CONFIGURATION (konfiguracja dysków)
BOOT CONFIGURATION (konfiguracja botowania )
ADVANCED SETTING (ustawienia zaawansowane)

TAK czy siak usuwanie tabeli partycji dowolnym ale skutecznym programem (świerzak) Instalator opensuse powinien zobaczyć tylko nagie dyski sda,sdb bez partycji
Nie konwertuj dysków z MBR na GPT to jest dla windows i dysków =>2GB i powoduje że linuks nie wykrywa poprawnie dysku całkiem możliwe że to jest przyczyną twoich kłopotów.!!!!

« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2018, 03:22:40 pm wysłana przez Kalisto »

whitewolf1608

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 06, 2018, 02:36:28 pm »
W trzecim foto masz :
SATA OPERATION (AHCI)
Zatem konroler jest ustawiony na tryb ahci powinieneś zmienić go na RAID, co spowodowć powinno uruchomienie dodatkowych możliwości.

Będzie to raid biosowy z płyty głównej, moduł linuksowy dmraid
Komputer po starcie biosu jeszcze przez  chwilę powinien wyświetlać na ekranie informacje o skrócie klawiszowym pozwalającym na wejście do konfiguracji RAID najczęściej  jest to ctrl+F1
ale bywa różnie więc się dobrze przyglądnij  lub przeczytaj dokumentację komputera

Jeśli trafisz tam tak jak myślę to w nim ustaw sobie RAID jaki chcesz będę mógł ci doradzić.
Zapewne podejmiesz kilka prób nieudanych lub nie przewidzisz konsekwencji instalacji, umieszczenie boot loadera itd tam wszystko trzeba przewidzieć przed instalacją.

PS z 16.00
Przyszło mi jeszcze do głowy że możesz nie mieć możliwości możliwości ustawienia RAID dla kontrolera dysków w biosie, część laptopów nie posiada takiej możliwości!!!
Wtedy pozostaje tylko zostawić tryb AHCI dla kontrolera i budować macierz RAID w oparciu o np opensuse lub debiana lub ubuntu(alternate) czyli punkt 3 mojego opisu moduł mdadm

TAK czy tak przejrzyj wszystkie opcje w biosie związane z kontrolerem dysków i samymi dyskami podmenu:
HDD CONFIGURATION (konfiguracja dysków)
BOOT CONFIGURATION (konfiguracja botowania )
ADVANCED SETTING (ustawienia zaawansowane)

TAK czy siak usuwanie tabeli partycji dowolnym ale skutecznym programem (świerzak) Instalator opensuse powinien zobaczyć tylko nagie dyski sda,sdb bez partycji
Nie konwertuj dysków z MBR na GPT to jest dla windows i dysków =>2GB i powoduje że linuks nie wykrywa poprawnie dysku całkiem możliwe że to jest przyczyną twoich kłopotów.!!!!

Witaj serdecznie Ci dziękuję za Twoją odpowiedź :)

W SATA OPERATION mogę tylko przestawić z AHCI na ATA.

Zwracam się do Ciebie z bardzo uprzejmą prośbą o udzielenie mi wsparcia odnośnie informacji - czy przy dwóch dyskach SSD o pojemności 240 GB tej samej firmy

będzie odczuwalny wzrost wydajności - przepustowości Up to standard SATA III 6 Gb/s w górę z wykorzystaniem Raid z poziomu Instalatora - ponieważ Bios w

moim laptopie nie pozwala na założenie Raid.

Pozdrawiam bardzo serdecznie Ciebie :)

whitewolf1608

Kalisto

• Geeko's friend
  • SUSE Guru
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 08, 2018, 12:09:08 am »
Jeśli składasz RAID-0 to generalnie tak. Nie sugeruj się przepustowością SATA 3, dysk rzadko kiedy osiąga maksymalne transfery i raczej 2x250GB nie zapchasz.   
Wiele zależy od jądra systemowego i kompa, nie we wszystkich operacjach RAID jest szybszy od pojedynczego SSD , mdadm też bardziej obciąża CPU.

Możesz dla porównania RAID 0 VS RAID 1 VS 1 SSD złożyć na końcu dysku np 1 GB partycję RAID-1   
Prosty test poleceniem "hdparm"  z parametrami md-1(raid0) vs md-2(raid-1) vs sda, da ci info o odczycie i zapisie.
Na portalach jest też wiele testów bardziej zaawansowanych

Aktuanie wymieniłem 5 letniego kompa i dyski poszły do nowego NAS-a na macierz raid1 ważne dane a w  nowym kompie pracuje pojedynczy  M2 od ADATA SX8000
Różnica po przejściu z SSD na DYSK M.2 NVME była taka jak przejście z talerzowych na SSD (NO SZOK)

« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2018, 12:47:58 am wysłana przez Kalisto »

whitewolf1608

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 08, 2018, 07:48:48 am »
Jeśli składasz RAID-0 to generalnie tak. Nie sugeruj się przepustowością SATA 3, dysk rzadko kiedy osiąga maksymalne transfery i raczej 2x250GB nie zapchasz.   
Wiele zależy od jądra systemowego i kompa, nie we wszystkich operacjach RAID jest szybszy od pojedynczego SSD , mdadm też bardziej obciąża CPU.

Możesz dla porównania RAID 0 VS RAID 1 VS 1 SSD złożyć na końcu dysku np 1 GB partycję RAID-1   
Prosty test poleceniem "hdparm"  z parametrami md-1(raid0) vs md-2(raid-1) vs sda, da ci info o odczycie i zapisie.
Na portalach jest też wiele testów bardziej zaawansowanych

Aktuanie wymieniłem 5 letniego kompa i dyski poszły do nowego NAS-a na macierz raid1 ważne dane a w  nowym kompie pracuje pojedynczy  M2 od ADATA SX8000
Różnica po przejściu z SSD na DYSK M.2 NVME była taka jak przejście z talerzowych na SSD (NO SZOK)

Szanowny Userze Kalisto z głębi pola mego serca dziękuję Ci Twoje udzielone mi wsparcie :)

Zwracam się do Ciebie z bardzo uprzejmą prośbą o udzielenie mi wsparcia odnośnie konkretnej konfiguracji macierzy RAID pod Rendering filmów 1080p i 4k z dobrą

jakością dźwięku HD. Czy W przypadku Renderowania Macierz RAID tutaj zadziała jako Turbo Boost ?

unic0rn

• SUSE Guru
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 08, 2018, 09:50:33 pm »
1. co rozumiesz przez rendering. adobe premiere itp oprogramowanie?
2. co rozumiesz przez turbo boost, tudziez co ma piernik do wiatraka

wszystko zalezy od tego, czy waskim gardlem jest moc obliczeniowa, czy wydajnosc dyskow, ale zakladalbym to pierwsze - poza BARDZO specjalistycznymi zastosowaniami, ale gdybys takimi rzeczami sie zajmowal, mowiac kolokwialnie nie zadawalbys glupich pytan (podobno nie ma glupich pytan, ale w Twoim przypadku czlowiek zaczyna miec watpliwosci).
PGP:208DAF5448644C0B

whitewolf1608

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 08, 2018, 09:58:06 pm »
1. co rozumiesz przez rendering. adobe premiere itp oprogramowanie?
2. co rozumiesz przez turbo boost, tudziez co ma piernik do wiatraka

wszystko zalezy od tego, czy waskim gardlem jest moc obliczeniowa, czy wydajnosc dyskow, ale zakladalbym to pierwsze - poza BARDZO specjalistycznymi zastosowaniami, ale gdybys takimi rzeczami sie zajmowal, mowiac kolokwialnie nie zadawalbys glupich pytan (podobno nie ma glupich pytan, ale w Twoim przypadku czlowiek zaczyna miec watpliwosci).

Rendering - zawaansowana obróbka pliku video.
Chodzi o wykorzystanie RAID Stripping 0 jako macierzy - przeznaczonej na przestrzeń wydajności. Czyli pisząc krótko podwoić przepustowość SATA z 6 GB/s do 12 GB/s
Pózniej wydzielić na dyskach specjalną partycje w której zostanie zainstalowany np: Adobe. Następnie skonfiguować program Adobe w menu tak aby widział że pracuje w Macierzy RAID Stripping 0.
W Macierzy uzyskamy 12 GB natomiast przy karcie Grafiki dual core nie puści tyle ?
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2018, 10:05:51 pm wysłana przez whitewolf1608 »

unic0rn

• SUSE Guru
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 08, 2018, 10:15:04 pm »
zostanie zainstalowany np: Adobe. Następnie skonfiguować program Adobe w menu tak aby widział że pracuje w Macierzy RAID Stripping 0.

uzywales Ty tego softu kiedykolwiek? widziales na oczy taka opcje?

i co ma gpu do wydajnosci raid, i jakie u licha gpu dual core? o czym Ty bredzisz?

jakbys uzyl google, wiedzialbys ze predkosc zapisu moze lecz nie musi sie zmienic, sila rzeczy program musialby miec nie tylko swiadomosc dzialania na raid ale wplyw na to, jak kolejne fragmenty pliku sa rozmieszczane na dyskach - czyli musialby miec kontrole nad filesystemem, a to ma tylko kernel. takie wynalazki to tylko w dedykowanych rozwiazaniach, gdzie oprogramowanie kontroluje dyski bezposrednio, niezaleznie od systemu. rozwiazaniach kosztujacych spore pieniadze - i zupelnie Ci niepotrzebnych. zysk bedziesz miec przy odczycie wiecej niz jednego video zrodlowego, jezeli akurat zdarzy sie ze beda na roznych dyskach - im wiecej strumieni wejsciowych, tym wieksza szansa na przyspieszenie.

dam Ci rade, na przyszlosc zacznij weryfikowac czy to, co wypisujesz, ma jakikolwiek sens. najpierw numer z firefoxem w watku o Stremio, teraz to - akurat montazem video zajmowalem sie zawodowo w studiu animacji. jak nie "jezyk szacunku" i zlewanie szacunku do uzytkownikow przez niechec do samodzielnego myslenia, to wypisywanie kompletnych bzdur. coraz bardziej sklaniam sie ku stwierdzeniu, ze nie tyle brak Ci elementarnej wiedzy na tematy, na ktore sie wypowiadasz, a po prostu jestes zwyklym trollem, bo statystyczne szanse na trafienie na pokaz ignorancji takiego szczebla jaki Ty prezentujesz, sa bliskie zeru.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2018, 10:31:59 pm wysłana przez unic0rn »
PGP:208DAF5448644C0B