Autor Wątek: Laptop z 42.3 Leap jako żródło dzwięku do Hi-Fi  (Przeczytany 156 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elvislike

• Początkujący
  • *
Laptop z 42.3 Leap jako żródło dzwięku do Hi-Fi
« dnia: Wrzesień 13, 2017, 10:01:58 am »
Witam,
Od jakiegoś czasu traktuję laptopa z linuksem jako źródło dźwięku do domowego Hi-Fi. O ile po kablu sprawdza się to znakomicie: wyjcie cyfrowe przez USB, mały przetwornik z optycznym wyjściem i po światłowodzie i do zewnętrznego DAC - potem już wiadomo. Niedawno zainwestowałem w małą skrzyneczkę ProJect'a, która łapie sygnał BT i dalej puszcza po światłowodzie. Tu zaczęły się schody, bo o ile przy MP3 nie wpływa to na jakość to już przy plikach bezstratnych chciałoby się lepiej... Skrzyneczka ProJect'a korzysta z apt-x a max co można uzyskać ze zwykłego dongla BT to jakość A2DP. Aby na wyjściu była możliwość skorzystania z kodeka apt-x konieczne jest posiadanie odpowiedniego nadajnika BT. Zakupiłem więc takiego dongla od Sennheiser'a - BTD 500. Wg zapewnień producenta pod win i mac to chodzi. Po podpięciu pod laptopa linuks wykrywa dongla jako kartę dzwiękową, nie ma możliwości ustawienia dongla jako nadajnika sygnału BT. Co w takiej sytuacji? Jak to konfigurować aby skorzystać z apt-x, czy to w ogóle możliwe pod linuksem?

mastal

• Moderator
  • SUSE Root
  • *
Odp: Laptop z 42.3 Leap jako żródło dzwięku do Hi-Fi
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 14, 2017, 09:03:55 pm »
1. Zapoznaj się ze stroną http://www.linux-tips-and-tricks.de/quickstart#English i wykonaj tam zawarte punkty
2. Przyślij wynik skryptu collectNWData.sh

elvislike

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 15, 2017, 12:56:16 pm »
Witam,
Niestety coś pewnikiem zrobiłem źle, wyszedł plik analizujący moją sieć. O to chyba nie chodziło?

mastal

• Moderator
  • SUSE Root
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 17, 2017, 08:57:02 am »
Ciekawe co zrobiłeś bo odesłałem na stronę gdzie jest opis odnośnie tematu poruszanego w wątku.
1. Zapoznaj się ze stroną http://www.linux-tips-and-tricks.de/quickstart#English i wykonaj tam zawarte punkty
2. Przyślij wynik skryptu collectNWData.sh