Autor Wątek: Inconsistency detected by ld.so  (Przeczytany 2266 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Premislaus

• SUSE User
  • *
Inconsistency detected by ld.so
« dnia: Sierpień 29, 2017, 01:19:13 pm »
W pewnym momencie działania systemu chciałem włączyć Steam. Nie udało się, odpaliłem go więc z konsoli i ujrzałem coś takiego:

Inconsistency detected by ld.so: ../sysdeps/x86_64/dl-machine.h: 558: elf_machine_rela_relative: Assertion `ELFW(R_TYPE) (reloc->r_info) == R_X86_64_RELATIVE' failed!
Po czym okazało się, że nie mogę włączyć innych programów KDE, np. Kate. Wtedy zobaczyłem okienko dialogowe, z powiadomieniem, że kinit nie może odpalić.

Miałem włączonego Firefoxa i Terminal, te dwie aplikacje działały. Zacząłem szukać w internecie. Nic nie znalazłem, poza bardzo starymi wątkami na bugliście Ubuntu, że jest to najprawdopodobniej błąd pamięci lub systemu plików. Przez co trzeba uruchomić od nowa komputer w przypadku pamięci, a w przypadku dysku zreinstalować pakiet... W moim przypadku najwyraźniej musiałbym cały system lub przywrócić snapshot, a ostatnia aktualizacja ważyła przeszło gigabajt...

Nie dało się uruchomić od nowa komputera, ani go wyłączyć, także nie dało się wylogować. Wszedłem wieć do TTY, po podaniu loginu, terminal zwrócił powyższą wiadomość. Nie dało się wpisać hasła. Toteż nacisnąłem wyłącznik laptopa. Po rozruchu wszystko działa.

Ktoś ma jakieś myśli, sugestie, koncepcje? Co to mogło spowodować? Ostatnio miałem trochę problemów z openSUSE, typu wadliwy kernel albo zawieszanie się podczas wyłączania. Martwi mnie to.