Autor Wątek: Jak wyłączyć Xy  (Przeczytany 2469 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gienek_pa

• Gość
Jak wyłączyć Xy
« dnia: Sierpień 06, 2017, 12:03:19 pm »
Witam.
Jak w Opensuse 42.2 wyłączyć X server?
Po aktualizacji systemu po załadowaniu X servera mam czarny ekran i nic nie mogę zrobić. Kombinacja klawiszy Crtl ALT BACK powoduje jedynie przeładowanie Xservera i znów czarny ekran. Uruchomiłem system na starym jądrze i chciałem zmienić zapis w pliku /etc/inittab z 3 na 5 aby system startował bez X serwera, lecz niestety nie mogę znaleźć pliku inittab w katalogu etc.

Co mogę zrobić aby Opensuse przy uruchomieniu z nowym kernelem nie uruchamiał automatycznie X servera?

mastal

• Moderator
  • SUSE Root
  • *
Odp: Jak wyłączyć Xy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2017, 03:18:26 pm »
Ustawić domyślny runlevel na 3 ?
1. Zapoznaj się ze stroną http://www.linux-tips-and-tricks.de/quickstart#English i wykonaj tam zawarte punkty
2. Przyślij wynik skryptu collectNWData.sh

Stefan

• Moderator
  • Maniak SUSE
  • *
  • Moderator kuwety
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 14, 2017, 08:04:15 pm »
mastal, a co Ci wyświetla /etc/inittab?  8)

gienek_pa,

[alt]+[ctrl]+[f1], wpisz yast, przejdź do System > Services Manager  i zmień - uwaga trudne słówko - target z Graphical Interface na Multi-User System - patrz na załączone zrzutki.

I podziękuj SUSE za yast. :-)

T60: SXGA+ T5600 3GB DDR2 SSD:60GB OS:jessie || Pomiędzy prezentacją siebie, a reklamą istnieje zasadnicza różnica. Konta z linkami są usuwane.

mastal

• Moderator
  • SUSE Root
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 15, 2017, 06:48:25 pm »
mastal, a co Ci wyświetla /etc/inittab?  8)

To co potrzeba. Dokładnie to ma to być podpowiedź na nie gotowe rozwiązanie.
1. Zapoznaj się ze stroną http://www.linux-tips-and-tricks.de/quickstart#English i wykonaj tam zawarte punkty
2. Przyślij wynik skryptu collectNWData.sh