Autor Wątek: [DRUKARKA] Jaka drukarka/skaner?  (Przeczytany 7258 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ipos

• SUSE Guru Apprentice
Odp: Jaka drukarka/skaner?
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 01, 2017, 02:37:39 pm »
O skanerze myślałem bardziej w kontekście zdygitalizowania klasycznych, papierowych zdjęć z rodzinnego albumu. Drukarka też by się w domu przydała, bo czasami trzeba jakieś pismo napisać czy wydrukować etykietę do allegro inpost ;) Stąd pomysł na kombajn.

Ale może to wcale nie jest dobre rozwiązanie, może jednak lepiej kupić odrębny skaner z lepszymi możliwościami? Wtedy drukarka nie byłaby na pierwszym miejscu krótkiej listy a raczej skaner, bo bez drukarki jakoś daję radę. Co sądzicie?

Pytam, dlatego że jestem kompletnie zielony w temacie, ostatnią drukarkę atramentową wywaliłem z 10 lat temu, jak zdechła i nie mam żadnego pojęcia, co na rynku piszczy...
Niedzielę spędzam w Czechach, na zakupach

szwagier

• Geeko's friend
  • Maniak SUSE
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 01, 2017, 04:12:47 pm »
Przecież ja nie piszę o oddzielnym skanerze tylko o kombajnie Brothera. Mam DCP-J105.
Kombajn laserowy o którym wspomniał @GarryMoveOut będzie dla ciebie idealnym rozwiązaniem bo unikniesz problemu zasychania dysz przy niezbyt częstym drukowaniu.
Chociaż prawdę mówiąc dla Brothera i to nie stanowi wielkiego problemu, bo mechanizm czyszczenia dysz spisuje się perfekcyjnie.

ipos

• SUSE Guru Apprentice
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 01, 2017, 04:32:17 pm »
Ok, wiem że rozmawiamy o kombajnie :) Bardziej zależy mi na skanerze niż na drukarce, stąd tak na koniec pytanie o odrębne urządzenia. Ale skoro kombajn da radę porządnie skanować, a przy okazji da się coś wydrukować, to tylko zacierać ręce :)

Dziękuję za uwagi, pozdrawiam

ipos

• SUSE Guru Apprentice
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 22, 2017, 08:47:13 pm »
Skończyłem z Brotherem DCP-1622WE bo taki był chyba najsensowniejszy z dostępnych od ręki w sklepach stacjonarnych.

Było trochę przygód ale ostatecznie chyba działa. Nie było do niego sterownika więc wybrałem najbardziej moim zdaniem podobny czyli 1610W :)
Trzeba to zadeklarować po uruchomieniu skryptu linux-brprinter-installer-2.1.1-1 ze strony Brothera. Skrypt sam dociąga, co mu potrzeba. Efekt jest taki, że z kompa druk lata z wifi i po kablu ale skaner tylko po kablu, natomiast z telefonu wsio lata po wifi.

Raz jeszcze dziękuję za wskazówki.

ipos

• SUSE Guru Apprentice
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 28, 2017, 09:21:55 pm »
Jednak niepotrzebnie wydałem pieniądze - obsługa drukarki prymitywna jak w windows 95 - obskurny, szary panel i dwie opcje na krzyż, do tego po tygodniu przestała drukować. Drukuje strony testowe ale mapek z jpeg albo pdf już nie - poszumi, pojęczy, na http://localhost:631/ wyświetli, że zadanie wykonane i tyle....  >:(

szwagier

• Geeko's friend
  • Maniak SUSE
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 29, 2017, 07:47:22 am »
Nie było do niego sterownika więc wybrałem najbardziej moim zdaniem podobny czyli 1610W :)
?
http://support.brother.com/g/b/downloadlist.aspx?c=pl&lang=pl&prod=dcp1622we_eu&os=127&flang=English
Pobierasz 5 paczek i instalujesz yastem.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2017, 07:49:41 am wysłana przez szwagier »