Autor Wątek: [BIURO] PIT 2016  (Przeczytany 2011 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kacior

• SUSE Power User
  • **
PIT 2016
« dnia: Styczeń 12, 2017, 08:51:33 am »
Witam
Nowy rok, nowe rozeznanie podatkowe. Z przestarzałym programem e-Deklaracje zawsze znajdzie się osoba która będzie miała problemy. Dla tych którzy chcieliby rozliczyć się przez internet i z systemu linux podsyłam link który mógłby być pomocny. W poradniku było instalowane na Tumbleweed, ale u mnie na 42.1 przeszło bez żadnych problemów również.
http://nocnypingwin.pl/e-deklaracje-pod-linuxem-2017/
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2017, 06:37:13 pm wysłana przez Stefan »

Stefan

• Moderator
  • Maniak SUSE
  • *
  • Moderator kuwety
Odp: PIT 2016
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 12, 2017, 12:15:54 pm »
Nie eksperymentowałem za dużo. Ja krzystam z wine i:

http://www.ips-infor.com.pl/index.php?art=pity_s
X300: WXGA+ L7100 2x2GB DDR2 SSD:60GB OS:stretch/sid || Pomiędzy prezentacją siebie, a reklamą istnieje zasadnicza różnica. Konta z linkami są usuwane

kosa

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 12, 2017, 09:29:53 pm »
Kłaniam się nisko na widok tych linuksowych litanii, ale autor myli się  na swojej stronie. Nie podaję linka ponieważ może być to uznane za reklamę, ale wystarczy w google wpisać e-pity lub e-deklaracje i odpowiednio wybrana strona prezentuje desktop online z wszelkimi PITami 2016 z możliwością wysyłki itd. Można też robić te czary mary z adobe air i pobrać całkowicie program na kompa. Uprzedzam ewentualne halo, nie, nie mam nic wspólnego z tym programem.

Sanchez

• Operator #suse.pl
  • Moderator
  • SUSE Guru
  • *
      • #suse.pl
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 23, 2017, 04:30:29 pm »
Akurat na SuSE mamy jeszcze względnie łatwo jeżeli chodzi o e-deklaracje. Udało mi się co najmniej doprowadzić do wyświetlenia formularza.
Dodam tylko do owej instrukcji na trzy punkty, że pokusiłem się o zainstalowanie acroread z jednego z repozytoriów (home:torhans) i niestety e-deklaracje nie ładowały formularza (cały czas kręciła się kręcioła). Dopiero zainstalowanie pakietu AdobeReader_enu pobranego z FTPa Adobe dało pozytywny rezultat.
xchat --url irc://irc.freenode.net/#suse.pl

kacior

• SUSE Power User
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 23, 2017, 05:37:40 pm »
Właśnie wysłałem, bez problemów. Dostałem UPO i dopłaciłem to co jeszcze byłem dłużny :/
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2017, 06:50:04 am wysłana przez kacior »

atomas

• SUSE Power User
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 25, 2017, 01:50:15 pm »
ja mam problem, e-deklaracje działają, ale nie widzą acrobat readera. Adobe air instalowałem z binarki a reader z rpm. Gdyby ktoś podał linka do jakiegoś pakietu, który rozwiąże ten problem, byłbym bardzo wdzięczny

edit:
zajrzałem do tej instrukcji na nocnym pingwinie i wygrzebałem linka
ftp://ftp.adobe.com/pub/adobe/reader/unix/9.x/9.5.5/enu/ zainstalowałem z binarki i wszystko hula!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2017, 02:28:46 pm wysłana przez atomas »

kacior

• SUSE Power User
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 25, 2017, 02:28:14 pm »
ja mam problem, e-deklaracje działają, ale nie widzą acrobat readera. Adobe air instalowałem z binarki a reader z rpm. Gdyby ktoś podał linka do jakiegoś pakietu, który rozwiąże ten problem, byłbym bardzo wdzięczny
Trochę więcej informacji przydałoby się. Na wstępie sprawdź czy pakiety adobe masz w /opt.

atomas

• SUSE Power User
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 25, 2017, 02:55:55 pm »
Kacior, bardzo Ci dziękuję za wszelkie porady. Uratowałeś mi niedawno mój gnome, ten wątek się zablokował do edycji, nie wiem czemu, więc za pamięci, dziękuję Ci w tym miejscu :)

kacior

• SUSE Power User
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 25, 2017, 03:48:08 pm »
Kacior, bardzo Ci dziękuję za wszelkie porady. Uratowałeś mi niedawno mój gnome, ten wątek się zablokował do edycji, nie wiem czemu, więc za pamięci, dziękuję Ci w tym miejscu :)
Nie ma za co, od tego tu jesteśmy :), raz ja Tobie pomogę innym razem Ty mi ;)