Autor Wątek: [KDE] [ROZWIĄZANY] Kłopot z przeniesieniem plików znalezionych przez kfind do kosza.  (Przeczytany 313 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

CameronPoe

• SUSE Root
Odpalam na nowym systemie openSUSE 42.2 z KDE program do wyszukiwania kfind z prawami administratora kdesu kfind .
Gdy znajdę sobie jakieś pliki i chcę je usunąć (przenieść do kosza) to wyskakuje błąd, że kosz jest zapełniony i muszę go wpierw opróżnić:

... ale sęk w tym, że w koszu mam ustawione nieograniczone miejsce, a wolnego miejsca na partycji systemowej jest pełno:
cameron@linux-poe:~> df -h -x tmpfs -x devtmpfs
System plików  rozm. użyte dost. %uż. zamont. na
/dev/sda1        30G   13G   16G  46% /
/dev/sda2       186G   37G  150G  20% /home
cameron@linux-poe:~>

Zalogowałem się na konto root, aby sprawdzić, czy ustawienia w Dolphinie administratora odnośnie kosza, które ustawiłem są prawidłowe - okazało się, że tak - wszystko w zakładce ustawień kosza odznaczone, czyli miejsce nieograniczone na "śmieci" ...a jednak ](*,)
Nawet jak ustawię ograniczenie np. na 90% to wyskakuje ten sam błąd.

Wydaje mi się, że kłopot pojawił się przez to, że program kfind wgrałem i uruchomiłem po raz pierwszy jak kosz miał ustawioną pojemność na 10% obszaru partycji systemowej ...no i się jakoś kfind zawiesił na tej wartości. Obecnie mam około 5 GiB w koszu partycji systemowej, czyli jakieś 16%.

Ma ktoś może jakiś pomysł jak to ugryźć?
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2017, 06:53:06 pm wysłana przez Stefan »

CameronPoe

• SUSE Root
Odp: Kłopot z przeniesieniem plików znalezionych przez program kfind do kosza.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 02, 2016, 01:06:07 am »
Dziwna sprawa - gdy po zmianie pojemności kosza na 90% i ponownym wejściu do ustawień kosza w Dolphinie administratora - pojawiły się dwa katalogi główne z dwoma różnymi wartościami pojemności kosza = 90% oraz 10%  :shocked:

Niestety gdy dla obu katalogów głównych odznaczyłem Ogranicz przydział, czyli ustawiłem nieograniczoną pojemność kosza, to błąd w kfind nadal się pojawia ](*,)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2016, 01:08:37 am wysłana przez CameronPoe »

CameronPoe

• SUSE Root
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 02, 2016, 01:54:12 am »
W pliku /root/.config/ktrashrc mam coś takiego:
[//.Trash-0]
Days=7
LimitReachedAction=0
Percent=100
UseSizeLimit=false
UseTimeLimit=false

[/root/.local/share/Trash]
Days=7
LimitReachedAction=0
Percent=100
UseSizeLimit=false
UseTimeLimit=false

CameronPoe

• SUSE Root
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 02, 2016, 02:23:05 am »
Już się sam domyśliłem o co biega :DD

Program kfind jest programem napisanym dla KDE4 i z pewnością (przez baloo) nie będą go przenosić na KDE5 :roll:

Chodzi więc o to, że kfind nie widział ustawień kosza z KDE5 (a dla KDE4 kosz nie był ustawiany, więc brał on pod uwagę domyślne wartości).
Zatem jak podciągnąłem jako skrót plik ustawień kosza z KDE5 do KDE4 jako administrator:
ln -s /root/.config/ktrashrc /root/.kde4/share/config/ktrashrc

... to w końcu kfind "przestał mi dokuczać i utrudniać życie", czyli zaczął widzieć prawidłowe ustawienia kosza i przestał wypluwać ten błąd :lol:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2016, 02:33:25 am wysłana przez CameronPoe »