Autor Wątek: [SOLVED][opensuse leap 42.1]Plasmoid weather  (Przeczytany 1456 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mariusz90

• SUSE User
  • *
[SOLVED][opensuse leap 42.1]Plasmoid weather
« dnia: Sierpień 13, 2016, 10:55:30 am »
Cześć wszystkim.
Szukam dobrego plasmoid weather na wzorze podobnego i zgodnego z kde 5.5.5 oraz wersji qt 5.5.1 do yaWp jaki bym w poprzednich wersjach opensuse. Zależy mi na tym aby można było wybrać pogodne dla polskich miast. Zdaje sobie sprawę że na pewno jest sposób zainstalowania yaWp ze źródła ale dawno tego nie robiłem w opensuse, a nie chce sobie namieszać w systemie.
Wcześniej próbowałem zainstalować go za pomocą jednego kliknięcia z tej  https://software.opensuse.org/package/plasmoid-yawp dla systemu opensuse 13.2 ale nie mogłem go odszukać pomimo że był zainstalowany. 
Jeżeli napisałem w nie tym dziale co trzeba proszę o przeniesienie do odpowiedniego.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2016, 06:49:44 pm wysłana przez mariusz90 »

szwagier

• Geeko's friend
  • Maniak SUSE
  • *
Odp: [opensuse leap 42.1]Plasmoid weather
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 13, 2016, 11:38:53 am »
Masz dwie pogodynki dla leap. Jedna od Yahoo druga od yr.no. Ja używam tej drugiej bo jest dokładniejsza w wyszukiwaniu miejscowości. Sterowana z tacki. Natomiast Yahoo jest bardziej podobna do yawp które nie działa na plasma5. Wpisz w szukajkę widgetów "weather" i znajdziesz.

Marcysia_Z

• Geeko's friend
  • SUSE Guru
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 13, 2016, 01:46:09 pm »
Używam Weather Winget i nie narzekam. Można w nim ściągać pogodę z yr.no lub z OWM (OpenWeatherMap). Polecam też Event Calendar, który synchronizuje się z kalendarzem googla, i pogodynka też w nim jest.

mariusz90

• SUSE User
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 13, 2016, 02:03:47 pm »
Dzięki za tak szybką odpowiedź. Szwagier mam problem z dodaniem miasta w yr.no, nie wiem co mam podać za adres strony.Nawet jak ten krok pominę to wpisane samego "miasta, państwa" nic nie daje . Mógłbyś opisać w jaki sposób ty dodałem np. swoje miasto. Czy może trzeba się zarejestrować?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2016, 03:33:18 pm wysłana przez mariusz90 »

Marcysia_Z

• Geeko's friend
  • SUSE Guru
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 13, 2016, 03:45:24 pm »
Na stronce po wyszukaniu miasta w adresie masz jego kod, np: http://www.yr.no/sted/Polen/Schlesien/Katowice~7530792/ i ten kod podajesz w wingecie
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2016, 03:47:55 pm wysłana przez Marcysia_Z »

szwagier

• Geeko's friend
  • Maniak SUSE
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 13, 2016, 06:50:32 pm »
Usuwasz te dwie lokalizacje jakie tam są i dodajesz nową. Wchodzisz na stronę yr.no, wyszukujesz swoją miejscowość, zatwierdzasz, kopiujesz url tej strony z miejscowością i wklejasz do widgetu.
Potem go przenosisz do panelu obok tacki i gotowe.
Kiedy najedziesz myszą na niego masz widok ogólny i pogodę aktualną, a jak klikniesz to masz szczegółowy wykres i pogodę na 8 dni.
W starszej wersji był tutorial jak to robić, a teraz zniknął.
U mnie to działa fajnie jak dodałem repo KDE framework i Qt5 i zrobiłem aktualizację.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2016, 06:58:00 pm wysłana przez szwagier »

mariusz90

• SUSE User
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 14, 2016, 12:05:00 pm »
Usuwasz te dwie lokalizacje jakie tam są i dodajesz nową. Wchodzisz na stronę yr.no, wyszukujesz swoją miejscowość, zatwierdzasz, kopiujesz url tej strony z miejscowością i wklejasz do widgetu.
Potem go przenosisz do panelu obok tacki i gotowe.
Kiedy najedziesz myszą na niego masz widok ogólny i pogodę aktualną, a jak klikniesz to masz szczegółowy wykres i pogodę na 8 dni.
W starszej wersji był tutorial jak to robić, a teraz zniknął.
U mnie to działa fajnie jak dodałem repo KDE framework i Qt5 i zrobiłem aktualizację.
Wielkie dzięki za porady. Mam jeszcze do ciebie prośbę czy powinienem dodać te 2 repozytoria co podałeś w/w aby widget dobrze działał?
Na wszelki wypadek podam ci moją listę repo:
linux-l1u1:/home/mariusz # zypper lr
#  | Alias                     | Nazwa                                   | Włączono | Sprawdzaj GPG | Odśwież
---+---------------------------+-----------------------------------------+----------+---------------+--------
 1 | openSUSE-42.1-0           | openSUSE-42.1-0                         | Nie      | ----          | Nie   
 2 | packman                   | packman                                 | Tak      | (r ) Tak      | Tak   
 3 | repo-debug                | openSUSE-Leap-42.1-Debug                | Nie      | ----          | Tak   
 4 | repo-debug-non-oss        | openSUSE-Leap-42.1-Debug-Non-Oss        | Nie      | ----          | Tak   
 5 | repo-debug-update         | openSUSE-Leap-42.1-Update-Debug         | Nie      | ----          | Tak   
 6 | repo-debug-update-non-oss | openSUSE-Leap-42.1-Update-Debug-Non-Oss | Nie      | ----          | Tak   
 7 | repo-non-oss              | openSUSE-Leap-42.1-Non-Oss              | Nie      | ----          | Tak   
 8 | repo-oss                  | openSUSE-Leap-42.1-Oss                  | Tak      | (r ) Tak      | Tak   
 9 | repo-source               | openSUSE-Leap-42.1-Source               | Nie      | ----          | Tak   
10 | repo-update               | openSUSE-Leap-42.1-Update               | Tak      | (r ) Tak      | Tak   
11 | repo-update-non-oss       | openSUSE-Leap-42.1-Update-Non-Oss       | Tak      | (r ) Tak      | Tak   

szwagier

• Geeko's friend
  • Maniak SUSE
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 14, 2016, 01:26:22 pm »
To są oficjalne repozytoria KDE, więc nic nie skrzaczysz. Są tam najnowsze pakiety plasmy.
Ja je zawsze dodaję i wszystko działa super. Ale jak nie chcesz to nie musisz.

mariusz90

• SUSE User
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 14, 2016, 04:53:07 pm »
Zdecydowałem się dodać repozytoria ze strony https://en.opensuse.org/SDB:KDE_repositories , oczywiście z gałęzi stabilnej. Mam jeszcze do was kolejne pytanie dotyczące tej w widgetu:
1. Kiedy kliknąłem na wgraj wybrałem opcje z plikiem. W lokalizacji katalog główny/tmp/ utworzył mi się plik o nazwie 169572-package.zip. Czy ja dobrze rozumiem że tego pliku mam nie usuwać?
2. Jak wejdę w plasma - wgrywanie dodatków to nie mam widgetu na liście, ale w elemencie interfejsu mam na razie go nadal z opcją usunięcia. Czy mam się tym przejmować?
3. Czy istnieje możliwość że widget po dodaniu na pulpit kiedyś mi zniknie przez zaistniałą sytuacje opisaną wyżej. Nie mam na myśli opcji że sam go usunę przez przypadek, oczywiście po dodaniu widgetu blokuje elementy interfejsu.
Obecnie posiadam wersje:
  • Plazmy KDE:5.7.3
  • Wersja szkieletów KDE:5.25.0
  • Wersja QT:5.7.0
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2016, 06:54:27 pm wysłana przez mariusz90 »

szwagier

• Geeko's friend
  • Maniak SUSE
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 14, 2016, 06:36:51 pm »
Katalog /temp (temporary), jak sama nazwa wskazuje to magazyn plików tymczasowych.
Można a nawet trzeba go okresowo czyścić. Jeżeli system coś z niego potrzebuje to po prostu nie pozwoli wykasować.
Jak ci jakiś widget zniknie to możesz go dodać od nowa, kasować, instalować - setki razy, więc wyluzuj. Zresztą samo nic nie znika, musisz nu w tym z reguły pomóc.  :wink:
Patrząc na twoje repo, widzę że chyba nie instalowałeś kodeków, bo brak repo dvd.
Poza tym fajne jest X11 bo tam zawsze najnowsze pliki do obsługi grafiki.
Mój zestaw:
leap@linux-ch7r:~> zypper lr
#  | Alias                     | Nazwa                                   | Włączono | Sprawdzaj GPG | Odśwież
---+---------------------------+-----------------------------------------+----------+---------------+--------
 1 | Install                   | Install                                 | Tak      | ( p) Tak      | Tak   
 2 | KDE                       | KDE                                     | Tak      | (r ) Tak      | Tak   
 3 | Mozilla                   | Mozilla                                 | Tak      | (r ) Tak      | Tak   
 4 | Qt_5                      | Qt 5                                    | Tak      | (r ) Tak      | Tak   
 5 | X11                       | X11                                     | Tak      | (r ) Tak      | Tak   
 6 | dvd                       | dvd                                     | Tak      | (r ) Tak      | Tak   
 7 | openSUSE-42.1-0           | openSUSE-42.1-0                         | Tak      | (r ) Tak      | Nie   
 8 | packman                   | packman                                 | Tak      | (r ) Tak      | Tak   
 9 | repo-debug                | openSUSE-Leap-42.1-Debug                | Nie      | ----          | Tak   
10 | repo-debug-non-oss        | openSUSE-Leap-42.1-Debug-Non-Oss        | Nie      | ----          | Tak   
11 | repo-debug-update         | openSUSE-Leap-42.1-Update-Debug         | Nie      | ----          | Tak   
12 | repo-debug-update-non-oss | openSUSE-Leap-42.1-Update-Debug-Non-Oss | Nie      | ----          | Tak   
13 | repo-non-oss              | openSUSE-Leap-42.1-Non-Oss              | Nie      | ----          | Tak   
14 | repo-oss                  | openSUSE-Leap-42.1-Oss                  | Tak      | (r ) Tak      | Tak   
15 | repo-source               | openSUSE-Leap-42.1-Source               | Nie      | ----          | Tak   
16 | repo-update               | openSUSE-Leap-42.1-Update               | Tak      | (r ) Tak      | Tak   
17 | repo-update-non-oss       | openSUSE-Leap-42.1-Update-Non-Oss       | Tak      | (r ) Tak      | Tak   

« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2016, 06:50:05 pm wysłana przez szwagier »

mariusz90

• SUSE User
  • *
Odp:[SOLVED] [opensuse leap 42.1]Plasmoid weather
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 14, 2016, 06:48:06 pm »
W takim razie nie mam więcej pytań odnośnie tego wątku. Dzięki wielkie wszystkim za pomoc.

rilicek

• Geeko's friend
  • SUSE Root
  • *
  • Kto nie ryzykuje, ten w kozie nie siedzi.
Odp: [SOLVED][opensuse leap 42.1]Plasmoid weather
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 14, 2016, 08:24:03 pm »
U mnie Yahoo Weather nie działa, nie pojawia się w widgetach po zainstalowaniu a Weather Widget wygląda ubogo i nie można jego widoku skonfigurować.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2016, 08:26:45 pm wysłana przez rilicek »
openSUSE Leap 42.1

szwagier

• Geeko's friend
  • Maniak SUSE
  • *
Odp: [SOLVED][opensuse leap 42.1]Plasmoid weather
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 15, 2016, 07:01:30 am »
https://zapodaj.net/70e49a392da3c.png.html
Oczywiście w realu nie ma transparentu, to zrzut go robi.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2016, 07:08:35 am wysłana przez szwagier »