Autor Wątek: Gra War Thunder wyłącza się na sterowniku fglrx, a wcześniej działała.  (Przeczytany 1269 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

CameronPoe

• SUSE Root
Gra działała pięknie na otwartym sterowniku radeon oraz na zamkniętym fglrx, ale wczoraj odrobaczałem kwin_x11 przez gdb, który wykazał błąd w sterowniku fglrx. Od tamtej pory gra wyłącza mi się na sterowniku fglrx tuż przed wejściem do menu gry po zalogowaniu się:
cameron@linux-poe:~/War Thunder> ./aces
[S_API FAIL] SteamAPI_Init() failed; SteamAPI_IsSteamRunning() failed.
[S_API FAIL] SteamAPI_Init() failed; unable to locate a running instance of Steam, or a local steamclient.so.
Naruszenie ochrony pamięci
cameron@linux-poe:~/War Thunder>

...a na radeonie wchodzi bez żadnego "ale".

Próbowałem wgrywać różne wersje fglrx (i ze strony AMD i z repozytorium), ale za każdym razem jest to samo ](*,)

Wtedy uruchomiłem stary system 13.2 z dysku ze szafy i na nim jest to samo, zatem odrobaczanie przez gdb pochrzaniło coś w katalogu z grą tak, że na sterowniku od AMD gra się wyłącza. Usunąłem katalog cache w katalogu z grą, ale nic to nie dało :(

Moje pomysły na tym się kończą.
No i jak by to naprawić (wolałbym uniknąć żmudnego wgrywania wielu GB gry od nowa)?

CameronPoe

• SUSE Root
Odp: Gra War Thunder wyłącza się na sterowniku fglrx, a wcześniej działała.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 02, 2016, 03:57:50 pm »
W ogóle tego nie rozumiem 8-[

Wgrałem grę od nowa w osobnym katalogu i usunąłem katalog ~/.config/WarThunder ze wszystkimi ustawieniami.
Okazało się, że gra nadal się wyłącza, co świadczyć może jedynie o tym, że coś stało się niedobrego ze sprzętem mojego laptopa, bo ostatnio żadnych aktualizacji nie było. Tylko dlaczego na radeonie gra działa, a na fglrx już nie? :-k

kacior

• SUSE Power User
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 02, 2016, 09:32:59 pm »
Miałem podobny problem z jednym programem. Problem leżał w bibliotekach do ffmpeg, były niekompatybilne z wersją ffmpeg i rzucało mi tak jak Tobie "core dumped".
Zobacz jaką masz aktualnie wersję fglrx
rpm -q fglrxa później musisz zobaczyć jakie biblioteki paczki są wymagane. Nie znalazłem strony gdzie jest wypisana lista dla open suse ale możesz sprawdzić tutaj:
https://www.rpmfind.net/linux/rpm2html/search.php?query=fglrx&submit=Search+...
Nie będziesz stąd pobierać, tylko chcesz zobaczyć wymagane pakiety więc może się przydać, jak nie to poszukaj sam, bo ja właściwie się nie starałem za bardzo szukające tego.
I pozostaje spróbować zainstalować, lepiej dodać --oldpackage.
Może i to nie pomoże skoro nic nie majstrowałeś z pakietami, ale spróbować nie zaszkodzi.

CameronPoe

• SUSE Root
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 06, 2016, 09:44:10 pm »
To chyba Gaijin zawalił sprawę i wprowadził jakieś zmiany na serwerze w grafice (bez aktualizacji klienta), co spowodowało, że na moim laptopie z Radeonem z serii 7000 na sterowniku fglrx gra się zaczęła wyłączać na samym początku. Na innym laptopie z grafiką Radeon z serii 8000 gra działa dobrze na sterowniku radeon, a na fglrx się krzaczy. Zgłosiłem do Gaijin ten błąd, ale już 8 dni milczą i w ogóle nie odpisują. Chyba będę musiał pożegnać się z tą grą, bo najwyraźniej mają mnie gdzieś, albo pracują tam niekumaci i powolni ludzie :(