Autor Wątek: propozycja HOWTO  (Przeczytany 7777 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wolare

• Geeko's friend
  • SUSE Power User
  • *
propozycja HOWTO
« dnia: Listopad 26, 2015, 08:46:52 am »
koledzy, coraz bardziej widzę potrzebę stworzenia działu HOWTO
liczba postów na forum rośnie i przeszukiwanie staje się coraz trudniejsze
taki dział ułatwił by poszukanie pomocy ludziom którzy są z suse od niedawna albo od chwili  :thumleft:
i powiem szczerze, że ja także mam ostatnio deja vu = wyskakuje mi problem - pamiętam że rok - dwa lata temu na ten temat pisaliśmy i jest solved  :smiley:
tylko ZA CHOLERĘ NIE PAMIĘTAM JAK   ](*,)       I W KTÓRYM MIEJSCU TA DYSKUSJA  :-k

szanowni koledzy także coraz częściej używacie zwrotu "przecież o tym pisałem ...."
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2015, 08:49:01 am wysłana przez wolare »

Snickers

• Moderator Kosza
  • Moderator
  • SUSE Root
  • *
Odp: propozycja HOWTO
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 26, 2015, 09:06:41 am »
Wydaje mi się, że od działu HOWTO lepsze jest Wiki do tego typu zagadnień.
Just because I don't care doesn't mean I don't understand.

Stefan

• Moderator
  • Maniak SUSE
  • *
  • Moderator kuwety
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 26, 2015, 05:18:01 pm »
Snickers, Wiki nie żyje, nie ma i nie będzie. Kilkanaście razy prosiłem o możliwość dostępu, nie dostałem jej, nikt za mnie nie chciał podjąć tematu. I nie było to kilka miesięcy, tylko w tej chwili już lat. Druga możliwość to stworzyć.... Następne Wiki na tej maszynce, którą mamy i do której mam dostęp, ale sama ta maszynka trochę pracy  musiałaby IMO przejść. Z drugiej strony sama formuła Forum wymagałaby, przynajmniej w mojej opinii, odświeżenia. IMO link wiki.suse.pl jest do wygaszenia, i też to zasugerowałem i moja sugestia została odrzucona, jednocześnie wciążdostępu nie dostałem, a problemów na Wiki nikt wciąż nie ogarnął.

wolare, napisz @ do mnie, czego potrzebujesz. Dopasuję Ci jakieś sensowne uprawnienia na Forum. Z drugiej strony też nie oczekuj, że od razu wszyscy się rzucą na Ciebie z pomaganiem Ci. Chociaż podejrzewam, ze jak pokażesz dobry tręd, to będzie chciał ktos do Ciebie dołączyć.

Jezeli ktoś chciałby pomóc wolare, proszę także o kontakt.

Kontakt do mnie jest aktualny.
T60: SXGA+ T5600 3GB DDR2 SSD:60GB OS:jessie || Pomiędzy prezentacją siebie, a reklamą istnieje zasadnicza różnica. Konta z linkami są usuwane.

wolare

• Geeko's friend
  • SUSE Power User
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 26, 2015, 07:44:49 pm »
1. owszem - wiki martwe jest - więc trzeba korzystać z tego co pod ręką
2. do stworzenia działu HOWTO to aż tak dużo pracy nie trzeba ....   mamy tutaj sporo doskonałych postów na temat jakiegoś problemu i jego rozwiązania więc praktycznie gotowce - wystarczy poszukać, przenieść i podpiąć
3. owszem....  full profesjonalizm to zrobił Szmidtke na forum ubuntu ale tylko do połowy ... nie wiem dlaczego przerwał ?  ale forum ubuntu od jakiegoś czasu było towarzystwem wzajemnej adoracji i patologią - nic dziwnego że od miesiąca zawieszone  :police:

osobiscie dziekuję za propozycję pracy  :?
owszem, chętnie pomogę choć merytorycznie to ja suse guru nie jestem  [-X  ale jeżeli chodzi o prace typowo redakcyjne i porządkowe to jakoś znajdę parę minut dziennie
sam odczuwam brak takiego pomocnika na forum = w formie prostego bryku na wypadek jakby człowiek zapomniał szczegółów a tu nagle raz na 2 lata trzeba zrobić