Autor Wątek: [SOLVED]Śledź w Indjańcu... monitorowanie apachea.  (Przeczytany 6612 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

terminus

• SUSE User
  • *
  • Tau te nu motu atea
[SOLVED]Śledź w Indjańcu... monitorowanie apachea.
« dnia: Październik 27, 2015, 10:27:29 am »
Witam.

Szukam pomysłu na narzędzie które które mogło by sprawdzać i zapisywać obciążenie apachea. Może to robić pojedynczymi wywołaniami, wtedy je puszczę np z crona.

Pomysł Nagiosa mi nie pasuje, z kilku względów, ale wiara we mnie jest że są alternatywy.
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2015, 12:05:40 pm wysłana przez terminus »
Panie Boże Spraw abym nie odzywał się i mordy nie otwierał, jeśli nie mam nic ciekawego do powiedzenia.

Snickers

• Moderator Kosza
  • Moderator
  • SUSE Root
  • *
Odp: Śledź w Indjańcu... monitorowanie apachea.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 27, 2015, 12:37:26 pm »
Powiedz, może dlaczego nie pasuje Ci Nagios, bo alternatywą dla niego jest np Zabbix, ale zasada działania jest podobna.
Fannie by było jak byś jeszcze powiedział co byś chciał monitorować? Jeśli nie chcesz takich gotowych rozwiązań jak Nagios czy Zabbix to zawsze możesz sobie odpalać z crona jakiś skrypcik, który sprawdzi Ci tylko to co chcesz.
Just because I don't care doesn't mean I don't understand.

terminus

• SUSE User
  • *
  • Tau te nu motu atea
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 27, 2015, 12:56:32 pm »
Potrzebuję coś małego, chodzącego lokalnie i zbierającego dane, które potem będę mógł po prostu przeanalizować np. arkuszem czy podobnym narzędziem. W tym przypadku Nagios/Zabbix itp. to polowanie na kaczki przy pomocy działka przeciwlotniczego.

Nie potrafię znaleźć informacji jak wyciągnąć ilość sesji np. z konsoli, to by mnie zaspokajało. Jest jakiś narząd jak np. ab służące do benchmarkowania??
Panie Boże Spraw abym nie odzywał się i mordy nie otwierał, jeśli nie mam nic ciekawego do powiedzenia.

Snickers

• Moderator Kosza
  • Moderator
  • SUSE Root
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 27, 2015, 01:54:43 pm »
No to imho najprostszą rzeczą będzie analizowanie logów z apacha. Prosty skrypt, który Ci sparsuje logi pod kontem wymaganych informacji, lub szukaj czegoś gotowego pod hasłem "apache log analyzer", "apache log viewer".
Np coś takiego:
http://goaccess.io

Just because I don't care doesn't mean I don't understand.

Fisiu

• Geeko's friend
  • Maniak SUSE
  • *
      • la manzana
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 28, 2015, 06:50:54 pm »
Czy tam stary, poczciwy, awstats.