Autor Wątek: [ROZWIĄZANY] Jak wgrać plik na maszynę wirtualną qemu?  (Przeczytany 6581 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

CameronPoe

• SUSE Root
[ROZWIĄZANY] Jak wgrać plik na maszynę wirtualną qemu?
« dnia: Październik 07, 2015, 07:30:46 pm »
Uruchomiłem sobie drugi system na maszynie wirtualnej Qemu, ale nie mam bladego pojęcia jak wgrać do niego dany plik 8-[

Próbowałem wpierw wgrać plik na pamięć przenośną USB i potem na wirtualną maszynę, ale niestety przekierowanie USB nie działa i wyskakuje "Błąd przekierowania USB":
g-exec-error-quark: Could not redirect SanDisk Corporation Cruzer Contour [0781:540e] na 3-4: Wykonanie procesu potomnego "/usr/bin//spice-client-glib-usb-acl-helper" (Nie ma takiego pliku ani katalogu) się nie powiodło (8)
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2015, 12:51:12 pm wysłana przez CameronPoe »

CameronPoe

• SUSE Root
Odp: Jak wgrać plik na maszynę wirtualną qemu?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 07, 2015, 07:51:18 pm »
Dograłem następujące programy: spice-client, spice-vdagent, spice-gtk, spice-gtk-lang oraz xorg-x11-server-Xspice
...i teraz pojawia mi się wiadomość z wykrzyknikiem: "There are no free USB channels" i wyskakuje nowy błąd:
spice-client-error-quark: Could not redirect SanDisk Corporation Cruzer Contour [0781:540e] na 3-4: Error setting USB device node ACL: 'Error setting facl: Operation not permitted' (0)

CameronPoe

• SUSE Root
Odp: Jak wgrać plik na maszynę wirtualną qemu?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 09, 2015, 12:48:15 pm »
Okazało się, że na windowsie 7 podłączenie nie zadziała, bo brakuje mu podstawowych sterowników do kontrolera USB i nawet oryginalnych sterów z płyty nie chciał wgrać (głupi windows jak zwykle)!!! Natomiast po wgraniu openSUSE 13.2 pamięć przenośna jest wykrywana, ale wpierw przed uruchomieniem trzeba ją dodać w menedżerze maszyn wirtualnych. Później jak się ją odepnie i podłączy z powrotem, to znów wyskakuje błąd i trzeba na nowo wszystko uruchamiać, ale przynajmniej działa, a nie to co w głupim windows 7 :P
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2015, 12:50:29 pm wysłana przez CameronPoe »