Autor Wątek: Środowisko graficzne dla fotografa .  (Przeczytany 12123 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aviaton

• Gość
Odp: Środowisko graficzne dla fotografa .
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 28, 2015, 10:17:50 am »
Jest i tak lipa straszna bo JPEG,i w Dolphine wczytują mi się bardzo długo  :undecided:  co jest grane ? Opensuse od wersji 13  z KDE to szmelc jakiś , kwin się wywala ciągle znikające belki , czarny ekran po zalogowaniu  ](*,) dysk czasem mieli kilkanaście minut , nie da się pracować na tym .Szukam innej dystrybucji .

szwagier

• Geeko's friend
  • Maniak SUSE
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 28, 2015, 05:00:20 pm »
No cóż, widocznie stanąłeś na grabiach.  :grin:

ipos

• SUSE Guru Apprentice
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 29, 2015, 09:20:59 am »
.Szukam innej dystrybucji .

A po grzyba instalowałeś wersję niestabilną? Przecież zaletą OS są właśnie długie wersje stabilne. Rolling-release to proszenie się o kłopoty, chyba że ktoś bawi się w deweloperkę. Ja cenię sobie spokój, dlatego wybieram dojrzałe dystrybucje. Lata siedziałem na stabilnym debianie i byłem zadowolony ze stabilności, chociaż wszyscy twierdzą, że Sid jest wystarczająco stabilny. Pewnie siedziałbym dalej ale instalator debiana nie potrafił sobie poradzić (albo ja z nim :)  z szyfrowaniem dysków, dlatego siedzę na OS.
Wrocław - Europejska Stolica Smogu

szwagier

• Geeko's friend
  • Maniak SUSE
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 29, 2015, 11:08:45 am »
To nie wina systemu, tylko schrzaniony system przez użytkownika.
Jak pisałem korzystam z pakietów tumbleweed i wszystko śmiga jak rakieta. Nic się nie wiesza, nic nie znika, jpegi wczytują się sekundowo.
A swoją drogą jeżeli przewiduję fotki do obróbki to zapisuję je jako bezstratne raw albo tiff, a nie jpg.
Dopiero po obróbce konwertuję do jpg.

Musashi

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 29, 2015, 11:20:39 am »
Jest i tak lipa straszna bo JPEG,i w Dolphine wczytują mi się bardzo długo  :undecided:  co jest grane ? Opensuse od wersji 13  z KDE to szmelc jakiś , kwin się wywala ciągle znikające belki , czarny ekran po zalogowaniu  ](*,) dysk czasem mieli kilkanaście minut , nie da się pracować na tym .Szukam innej dystrybucji .

Ja niedawno odkryłem Netrunner 15 i stwierdzam że to najlepsza dystrybucja z KDE.

szwagier

• Geeko's friend
  • Maniak SUSE
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 29, 2015, 12:53:39 pm »
Jeden uwielbia szynkę a drugi salceson. A przecież wszystko pochodzi j jednej dystrybucji - z przodu ryjek a z tyłu zakręcony ogonek.
KDE na każdej dystrybucji jest identyczne, bo nie może być kilka wersji z tym samym numerkiem. To wszystko odczucia subiektywne. Tylko układ menu może być inny i to wszystko.

ikey

• SUSE Guru
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 29, 2015, 06:22:59 pm »

Ja niedawno odkryłem Netrunner 15 i stwierdzam że to najlepsza dystrybucja z KDE.

A który? 14.1 czy 15?
Lenovo Think Pad Yoga 14. openSUSE Leap 42.3

aviaton

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 05, 2015, 09:10:08 am »
To nie wina systemu, tylko schrzaniony system przez użytkownika.
Panowie bez jaj proszę , ja nie rozumiej jak można schrzanić system po zainstalowaniu ,, na linuksie siedzę 6 lat były różne distra od Debiana Fedory czy Minta oraz ostatnio Mangeia , Chakra ,czy Netrunner 15 którego to nie da sie zainstalować na moim systemie staje podczas ładowania płyty ISO i dalej ani drgnie ,mimo że zmieniam płyty i ściągam z innych żródeł sumy kontrolne zgadzają się , a system nie da się zainstalować , ok wracając do Opensuse od wersji 12,2 mam ciagle ten sam problem i pisze tutaj o nowo postawionym systemie czyli świeżym nie grzebanym (KDE
) notorycznie problem ze znikającymi elementami pulpitu , belki czy panele w innych środowiskach tego nie ma tylko na KDE , nawet zmieniłem karte graficzną na inną i nic problem pozostał , a co do repo Tumbleweed zdecydowałem się na nie po 4 reinstalacji systemu więc chrzanienie że to one mi namieszały w systemie jest bezpodstawne , powiem więcej zdecydowanie lepiej system pracuje własnie na tym repo , ,,,,,,,,,,,,,,
A swoją drogą jeżeli przewiduję fotki do obróbki to zapisuję je jako bezstratne raw albo tiff, a nie jpg.
Dopiero po obróbce konwertuję do jpg.
no właśnie pisze po obróbce już czyli pliki wartości ok 600 KiB  a nie kilka MB jak sugeruje szwagier . Na koniec powiem tak najlepszą dystrybucją był Opensuse z KDE ale do wersji 12 , najbardziej stabilną okazał się Mint jeśli problem znikających elementów pulpitu Opensuse KDE byłby do rozwiązania chętnie powrócił bym na ten OS .

roca

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 19, 2017, 08:50:39 am »
Witam, soryy, ze odkopuje skamieniały watek, ale sprawa dotyczy tego, co było tu poruszone:

Chodzi mi o programy:
Przenikanie naświetleń i Panorama

Otóż miałem je do wczoraj, ale po zrobieniu aktualizacji gdzieś mi je skasowało i za chiny nie mogę tego znaleźć w żadnym repozytorium.

Moglibyście może podać nazwy pakietów, które zawierają te programy, albo chociaz nazwy plików poleceń, które uruchamiają te programy?