Autor Wątek: Cykl życia  (Przeczytany 22872 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wolare

• Geeko's friend
  • SUSE Power User
  • *
Odp: Cykl życia
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 15, 2016, 02:15:56 pm »
Ps. Co do reszty teori spiskowych, jestem też niemal pewien, że kosmici nie przeprowadzali na tobie żadnych eksperymentów.

rozumiem, że link podany przeze mnie do oficjalnej strony google z obowiązującymi regułami firmy
https://www.google.pl/intl/pl/policies/technologies/pattern-recognition/
to także "teoria spiskowa" ???
rozumiem, że uczestnicy DEFCON  to także twoim zdaniem "świry co mówią o teoriach spiskowych" ???

co do przepisów nowej ustawy o policji ....  czytałeś czy tylko udajesz ?
od dzisiaj policja może prowadzić czynności operacyjne  polegające na kontroli danych internetowych ON LINE z użyciem kontroli korespondecji, podglądu obrazu, przeglądania zawartości plików może także blokować transmisje, adresy IP lub transfer danych dowolną technologią
wszystko to można bez zezwolenia  a jedyną formą kontroli jest możliwość sprawdzenia prawidłowości prowadzonych czynności przez sąd w przypadku postawienia zarzutu osobie będącej podmiotem czynności =  czyli dopiero jak zakończą śledztwo -  post factum i z wynikiem pozytywnym
WNIOSEK  =   policjant może sobie kiedy chce włączyć zdalnie kamerkę u nieletniej dziewczynki - poogladać , a potem nic ....  i nikomu nie zgłasza, bo nie stawia zarzutów, więc sprawy nie ma  :police: - konsekwentnie nie ma powodu do kontroli ....... :lipsrsealed:

Oczywiście powiesz zaraz, że policja to ci "dobrzy"  co tak z poświęceniem ścigają tych "bandytów" i MNIE - czyli "wspólnika"  :cool:

A ja chcę ci zwrócić uwagę na dziwne zjawisko w historii świata :
Największym pedofilem był niejaki Ławrientij Beria - szef NKWD i prawa ręka Stalina -  nikt mu nie mógł podskoczyć !  -  rodziców wysyłał na Syberię, a ich 10 letnie córki do swojego gabinetu. Rosyjscy historycy obliczyli, że potraktował tak jakieś 3000 dziewczynek.
Oczywiście powiesz że to patologia komunizmu  :evil:
No to Edgar Hoover - wieloletni szef FBI - dopiero po jego śmierci pracownicy FBI nie bali się ujawnić, że ich szef lubił się po pracy ubierać w sukienki - a taka rodzina mafijna dostarczała mu młodych chłopców do zabawy .......
Zadziwiająca jest prawidłowość, że takie szmaty masowo ciągną do policji i służb = a potem wrzeszczą że walczą z kryminalistami i muszą mieć specjalne prawa !  = wiadomo po co im te prawa  :smiley:

natomiast dla mnie jest całkowicie obojętne, czy nieletnie panienki podgląda Rysio - hydraulik, czy Czesio - komendant policji
Tylko dlaczego jednego się zamyka, a drugi dostaje za to samo order ???

Snickers

• Moderator Kosza
  • Moderator
  • SUSE Root
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 15, 2016, 03:17:20 pm »
Łomatko, google ma mechanizmy rozpoznawania wzorców w obrazach… wszyscy zginiemy.
A na poważnie co to ma wspólnego z rozsądnym podejsciem do bezpieczeństwa swojego komputera?
Just because I don't care doesn't mean I don't understand.

Stefan

• Moderator
  • Maniak SUSE
  • *
  • Moderator kuwety
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 11, 2016, 02:22:20 pm »
Taki flejm mi uciekł. :-(

Dlaczego nikt nie mówi nic o uruchamianiu aplikacji w wyizolowanym środowisku: wszystko jedno czy na jakimś mocno wykastrowanym wirtualnym eplajensie, kontenerze, czy na zbudowaniu jakiegoś mocno ograniczonego (i rejestrowanego?) dostępu do przestarzałego systemu? Coś co PCty zatraciły (może raczej kazano im zatracić), a co cały czas wraca np. razem z tabletami, komórkami ale też i RasPI we wszystkich możliwch klonach, Arduino to pewne pojęcie wyspecjalizowania. Pecetom kazano być za wszelką cenę everything at once: https://www.youtube.com/watch?v=ZZ2cftjyHys co potem nawet się przełożyło na tabletowe zarządzanie Windą 2k12. Potem odruchowo myślimy o uruchamianiu starych czy starzejących się rozwiązań na zasadach obowiązujących w danej chwili.

Krótko: paczować - zawsze, aktualizować - jak paczować się nie da (aka apt-get upgrade vs. apt-get dist-upgrade), ale jak nie ma możliwości, to izolować software'owo i/lub sprzętowo.
T60: SXGA+ T5600 3GB DDR2 SSD:60GB OS:jessie || Pomiędzy prezentacją siebie, a reklamą istnieje zasadnicza różnica. Konta z linkami są usuwane.

Snickers

• Moderator Kosza
  • Moderator
  • SUSE Root
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 11, 2016, 03:02:31 pm »
Odnośnie zatracania... kiedyś to:
Krótko: paczować - zawsze, aktualizować - jak paczować się nie da
w przypadku Linuksa było zdecydowanie lepiej rozwiązane. W tej chwili z wersjonowaniem jest coraz większy bałagan.
Just because I don't care doesn't mean I don't understand.

wolare

• Geeko's friend
  • SUSE Power User
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 20, 2016, 11:35:46 am »
Taki flejm mi uciekł. :-(

Krótko: paczować - zawsze, aktualizować - jak paczować się nie da (aka apt-get upgrade vs. apt-get dist-upgrade), ale jak nie ma możliwości, to izolować software'owo i/lub sprzętowo.

I trafiłeś w samo centrum  :love4:

w mojej sieci nadal mam 2 maszyny NOT UPGRADE  ( XP od 2 lat , Vista od roku )  są izolowane i robią tylko to co od nich wymagam od lat
( co ciekawe jeden z nich odpowiada za wysyłkę danych do ZUS - ale rok temu "eksperci" ZUS kazali mi wyłączyć SSL2 bo ich serwer nie odbiera  :lol: - pisałem o tym rok temu -  no to czemu ja mam się tym przejmować )
emeryci w mojej rodzinie mają 13.1 lub 13.2  =  a wujek tylko raz na 2-3 miechy wpada żebym zrobił UP , "bo znowu nie może oglądać serialu bo jakaś nowa wersja flash !"
i kurde jakoś to działa i jak do tej pory żadne bydle nie zaatakowało

co nie zmienia faktu że na prywatnym lapku walczę ostro na Leap 42   :thumleft:     a służbowo płacę haracz Symantec'owi  na win7
ale to jest kwestia funkcjonalności określonej przez potrzeby  bez sentymentów do nowinek i histerii na punkcie zagrożeń
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2016, 11:56:29 am wysłana przez wolare »