Autor Wątek: Cykl życia  (Przeczytany 22835 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Snickers

• Moderator Kosza
  • Moderator
  • SUSE Root
  • *
Odp: Cykl życia
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 11, 2016, 08:48:47 am »
Nie koniecznie dzielnicowy się dowie o tym jakie porono oglądasz, ale tez:
- ukradną ci pieniadze z konta
- zainfekowany komputer należący do jakiegoś botnetu, może implikować kilka ciekawych rzeczy, jak chociażby wizytę ABW o 6:00

Just because I don't care doesn't mean I don't understand.

wolare

• Geeko's friend
  • SUSE Power User
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 11, 2016, 09:17:14 am »
Nie koniecznie dzielnicowy się dowie o tym jakie porono oglądasz, ale tez:
- ukradną ci pieniadze z konta
- zainfekowany komputer należący do jakiegoś botnetu, może implikować kilka ciekawych rzeczy, jak chociażby wizytę ABW o 6:00

1. dlatego osobiście mam najnowsze zabawki i pilnuję SSL (robiąc w biznesie trzeba się pilnować) , co nie zmienia stwierdzenia, że małolat albo emeryt traktujący swoją maszynkę jako zabawkę może sobie takie problemy olać

2. hmmm   miałem już wielokrotnie wizyty ABW (oraz pochodnych)  i możesz mi wierzyć, że dla takich instytucji KAŻDY powód wizyty jest dobry :)
Jeżeli ktokolwiek ma nadzieję, że będzie grzeczny, praworządny  i bogobojny , to pozwoli mu uniknąć wizyty o 6 rano :)  wykazuje się wysokim poziomem naiwnośći
Po wielu latach konkretnych i bogatych doświadczeń w tej dziedzinie doszedłem do wniosku, że nie warto się takimi sprawami przejmować, bo ONI i tak przyjdą kiedy tylko zechcą  :cool:   a powód wizyty zawsze się znajdzie = tak działa ten system niestety

Snickers

• Moderator Kosza
  • Moderator
  • SUSE Root
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 11, 2016, 02:28:31 pm »
1) Czyli jednak atkualizujesz?
2) Nawet nie korzystając z komputera zarobkowo nie chciał bym, żeby był on częścią jakiegoś bootnetu. Pomijając już takie kwestei jak konta bankowe, to nie chciał bym się tłumaczyć z ataków jakie ktoś mógł by wykonać za pośrednictwem mojego zainfekowanego komputera.
Zdajesz sobie sprawę, że właśnie tacy użytkownicy są przyczyną chociażby problemów z DDoSami, jakie obecnie zdarzają się coraz częściej?

wolare

• Geeko's friend
  • SUSE Power User
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 11, 2016, 10:46:34 pm »
znowu polecieliśmy obaj offtopic daleko :) w końcu jest to wątek "cyklu zycia"

hmmm  w moim wieku ma się już podejście filozoficzne .......
pamiętam jak kilkanaście lat temu Urząd Ochrony Państwa najechał zaprzyjaźnioną ze mną firmę pod hasłem "piractwa" , a dowodził nimi "ekspert" z BSA który jako "biegły sądowy"  udowadniał że OpenOffice oraz Norton IS są pirackie, bo firma nie ma na nie faktury  [-o<
co prawda "ekspert" stracił potem uprawnienia biegłego ale musiałem 6 lat łazić po sądach
jasna jest nienawiść BSA do OpenOffice ale kurde Norton ???  A mieliśmy opłacone przelewem, potwierdzone na support account klucze .......   
takich kwiatuszków mam więcej w życiorysie

jakieś 50 lat temu Wojciech Młynarski napisał "Balladę o dzikim zachodzie"  (polecam każdemu ten genialny utwór)
https://www.youtube.com/watch?v=e1iqp5jamqM
zadziwiająco proroczy i określający mój stosunek do problemu  piraci/uczciwy biznes - szczególnie w naszej branży

Snickers

• Moderator Kosza
  • Moderator
  • SUSE Root
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 12, 2016, 06:29:28 pm »
Z jednej strony dbanie o bezpieczeńswo systemu/komputera to indywidualna sprawa i teoretycznie to jedynie osoba, która w tak nonszalancki sposób podchodzi do kwesti bezpieczeństwa będzie miała z tego powodu problemy… w praktyce przez takie osoby obrywają wszyscy. Zainfekowany komputery „studentów emerytów” są żródłami ataków DDoS, rozsyłają SPAM w ilościach przemysłowych itp.
Z konsekencjami takiego podejścia później żyć muszą wszyscy.

Co do samego „Cyklu życia” to w dystrybucjach linuksa bywa naprawdę różnie, jest kilka które wychodzą w wersjach LTS, ale szczerze mówiąc to w porównaniu z tym jak takie kwestie są rozwiązane chociażby w FreeBSD to mamy wielki bałagan.

Inną kwestią jest to, że dystrybucje Linuksa, mają krótszy czas życia niż Windowsy, ponieważ są darmowe i teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby system aktualizować do nowszej wersji w momencie kiedy kończy się jego wsparcie. W praktyce, każdy chyba przeżył przynajmniej raz sytuacje w której po próbie takiego bezpiecznego upgradu Linuxa trzeba było mocno reanimować.

wolare

• Geeko's friend
  • SUSE Power User
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 12, 2016, 10:15:25 pm »
Z jednej strony dbanie o bezpieczeńswo systemu/komputera to indywidualna sprawa i teoretycznie to jedynie osoba, która w tak nonszalancki sposób podchodzi do kwesti bezpieczeństwa będzie miała z tego powodu problemy… w praktyce przez takie osoby obrywają wszyscy. Zainfekowany komputery „studentów emerytów” są żródłami ataków DDoS, rozsyłają SPAM w ilościach przemysłowych itp.
Z konsekencjami takiego podejścia później żyć muszą wszyscy.

sorki, ale nadal nie chwytasz o co chodzi z tymi "szeryfami"
rozsiewając dookoła poglądy typu "przez takie osoby obrywają wszyscy"  stajesz się właśnie takim "sheriif deputy"  i to kurde za darmochę......  :lol:
w dziedzinie naukowej zwanej cybernetyka społeczna  funkcjonuje pojęcie represja rozproszona
nie wdając się w długie wykłady podam prostacki i wulgarny przykład tej techniki manipilacji :
w wojsku jak dowódcy podpadnie jakiś żołnierz a nie bardzo można go legalnie spacyfikować - wtedy daje jakąś lekką ale dotkliwą karę całemu oddziałowi = wtedy koledzy w nocy spuszczą takiemu łomot a dowódca ma rączki czyste......
zapewniam Cię, że w dużym biznesie działają o wiele bardziej wyrafinowane techniki manipulacji (bo maja kasę na lepszych fachowców  :twisted:)

konkret = osobiście zrobiłem eksperyment :  przez ostatnie 2 lata wyłączyłem na jednej starej maszynie z windows XP   CAŁĄ  :shocked:  ochronę .....   chodziła w sieci 24/h  i co ???  ano NIC !!!
co kilka miesięcy sprawdzałem tą maszynę spod mojego serwisowego usb  i kurde cały czas czysta jak 10-letnia dziewica .......

oczywiście nie ty jeden - drogi kolego - wierzysz i straszysz dookoła  spamem i DDoS'em    =  spam jest powszechny jak katar a DDoS jest rzadkością jak ebola   :lol:
dokładnie w tym samym czasie takie firmy jak Microsoft, Google czy Facebook całkowicie legalnie wciskają milionom ludzi ( co dziwne ku ich wielkiej radości i zadowoleniu) całe tony reklamowego spamu, instalują (na życzenie użytkownika oczywiście) wszelkie możliwe robactwo włącznie z keyloggerami , namiętnie czytają ludziom posty, maile i dyski = nawet skanują nasze twarze i głosy żeby umieścić je w bazie NSA

Z całym szacunkiem do Ciebie osobiście @snickers proszę abyście wszyscy jeszcze raz posłuchali podesłanej przeze mnie piosenki, ponieważ
zapomnieliście jak wygląda PRAWDZIWY BANDYTA  , bo dokoła są sami szeryfi

PS.  jako "emeryt" pamiętam jak w latach 80-tych urządzaliśmy "pirackie copy party" - zdziwił byś się co ci emeryci potrafili wtedy robić (i nadal potrafią)  :angel:

Snickers

• Moderator Kosza
  • Moderator
  • SUSE Root
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 12, 2016, 10:30:32 pm »
Lubie teorie spiskowe, ale... widzę jak duzo zainfekowane komputery użytkowników sieją SPAMU - dziennie jest to średnio około 3milionów wiadomości(przynajmniej tyle są wstanie wychwycić filtry). Ostatni większy DDoS jaki przyjąłem był w grudni miał wielkość 5Gbps i trwał blisko godzinę, mniejsze, rzędu kilkuset Mbps, zdarzają się praktycznie codziennie.

PS. Orange nie wyblokował portu 25 na neostradzie dlatego, że ich call center się nudziło.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2016, 10:38:38 pm wysłana przez Snickers »

wolare

• Geeko's friend
  • SUSE Power User
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 13, 2016, 09:41:52 am »
Lubie teorie spiskowe, ale...

mówisz teorie spiskowe....   a ja teraz w 5 minut wygooglałem:
http://niebezpiecznik.pl/post/identyfikacja-polakow-po-glosie-czyli-nowy-system-w-fiskusie-i-bz-wbk/
https://www.google.pl/intl/pl/policies/technologies/pattern-recognition/
co do "szczelności" baz danych w ramach "policies" ....  to szkoda gadać
nie wiem @szwagier czy interesujesz się konferencjami DEFCON  -  ja tam zawsze ......
gdzieś na tym forum rok temu dałem wątek jak to "eksperci" ZUS  kazali nam wyłączyć SSL2 do transmisji .......  czy potrzebny koment ?

widzę jak duzo zainfekowane komputery użytkowników sieją SPAMU - dziennie jest to średnio około 3milionów wiadomości(przynajmniej tyle są wstanie wychwycić filtry). Ostatni większy DDoS jaki przyjąłem był w grudni miał wielkość 5Gbps i trwał blisko godzinę, mniejsze, rzędu kilkuset Mbps, zdarzają się praktycznie codziennie.

Czy wiesz jaki % przychodu Google oraz Microsoft stanowi SPAM ???
znaczy tylko tacy zboczeńcy jak ja czytają sprawozdania finansowe spółek ....  i dziwią się że np. w Microsoft za rok 2014 pozycja "sprzedaż licencji" to tylko 38% sprzedaży .....  a reszta ???  np. pozycja "subwencje" to 27% przychodu ....  a od kogo te "subwencje" i za co ?
Chyba jedyną teorią spiskową (czyli sytuacja kiedy zgadzam się z prywatnym poglądem tysięcy moich kolegów ale nie potrafimy tego udowodnić) jest stwierdzenie że conajmniej połowa robactwa biegającego po necie jest anonimowego autorstwa firm "antypirackich" bądź opłacanych przez nie freelancerów - w ramach zasady "pobudzania popytu" - klasyka marketingu...
ostatnio rozłożyli mnie na łopatki spece z Symantec'a (chyba jedynej przyzwoitej firmy w branży) kiedy przy okazji mojego zgłoszenia jakiś rok temu na temat "pożeranie łącza przez działającą w tle usługę *.SYS"  stwierdzili że nie potrafią mi pomóc, i najlepiej żebym zrezygnował z windows .....

PS. Orange nie wyblokował portu 25 na neostradzie dlatego, że ich call center się nudziło.

Oczywiście że masz rację co do zagrożeń ....   bandyci są i działają ..... 
dlatego osobiście i firmowo:
1. od lat jestem na linuxie bo mogę kontrolować system
2. w mojej sieci otwarte są tylko te porty, które sam otworzę
3. na zabawkach typu FB, Twitter, Skype mam wyłącznie konta "fake" które odpalam przez tor - jedyna taka zabawka której używam to ELLO
4. konta mailowe mam prawie publiczne i zaspamowane - a dla rodziny i przyjaciół mam konto na protonmail  :thumleft:
ale ja mam prywatne i służbowe powody żeby się zabezpieczać na poziomie lekko paranoicznym

co nie zmienia moich poglądów, że tysiące "zwykłych" użytkowników (jak moja rodzina) może sobie darować i odpuścić .....   szkoda czasu,forsy i nerwów ... a i tak ktoś ich dopadnie wcześniej czy później
LOGIKA = statystyki wypadków drogowych to nie powód żeby rezygnować z samochodu, ale prawko jednak wypada mieć  :wink:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2016, 09:43:58 am wysłana przez wolare »

Snickers

• Moderator Kosza
  • Moderator
  • SUSE Root
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 13, 2016, 10:10:19 am »
Możesz napisać jeszcze co miałeś na myśli?
Z jednej strony mówisz o tym, że wielu „fachowców” ma w głebokim poważaniu względy bezpieczeństwa co jest piętnowane, po czym mówisz, że wszyscy powinni mieć je w d… bo szkoda na to czasu.

Zwykli użytkownicy są także celem ataków. Jest spora różnica miedzy popadniem w paranoje i chodzenie z folią aluminiową na głowie a dbaniem o jakieś podstawy bezpieczeństwa, ale posiadanie starych wersji oprogramowania i zachęcanie do tego innych w stylu:
osobiście znam serwery, na których Linux chodzi kilkanaście lat BEZ albo z minimalną aktualizacją = dobry admin potrafi sam rozwiązać problemy i rozwijać system
Jest najdelikatniej mówiąc niepoważne.

Błędy i aktualizacje to nie wymysł korporacji, to wynik błędów ludzkich - jak już pokazywałem poważne błędy są także w aplikacjach opensourcowych, w przypadku których nie ma mowy o biznesowym sensie wypuszczania poprawek. Sory, ale to że napisałeś małą aplikację w której nie stwierdziłeś poważnych błędów bezpieczeństwa wcale nie oznacza, że ich tam nie ma. Sam widziałem kilka takich programów które były tak dziurawe, że brak poważnego incydentu był tylko i wyłącznie wynikiem szczęścia.Co ważniejsze im większy projekt tym więcej miejsc do popełnienia błędów.

Równie dobrze, mogli byśmy mówić o tym, że stosowanie kopi bezpieczeństwa i macierzy dyskowych nie ma żadnego sensu, bo nigdy jeszcze dysk mi nie padł.

Sory ale jak już jesteśmy przy tematyce samochodów, to mówisz torche jak taki „Typowy Janusz” - „Nie ma sensu zwracać uwagi na światła na skrzyżowaniach, mój szwagier zawsze jedzi na czerwonym i nic mu sie nie stało"

wolare

• Geeko's friend
  • SUSE Power User
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 13, 2016, 11:02:47 am »
oho @snickers ..... widzę, że włączył ci się syndrom oblężonej twierdzy  :huh:

zaczynasz prywatne wycieczki do "fachowca" i "typowego Janusza"
jak wyłapię cię na konkretnych faktach ( np. te teorie spiskowe)  to z miejsca zmieniasz temat  :grin: = czyli typowe odwracanie kota ogonem

a moje pytanie jest proste :  dlaczego tak bardzo się boisz że jakiś bandyta z Rosji albo Pakistanu zrobi z twojego kompa zombi (prawdopodobieństwo poniżej 1%)  natomiast leciutko przechodzisz nad faktem że firma Microsoft zrobiła z milionów kompów swoje zombi na 100%  ????
dlaczego boisz się, że jakiś Ahmed zeskanuje ci dysk i prywatne dane (prawdopodobieństwo poniżej 0,1%) natomiast nie przeszkadza ci że firmy Google czy FB  codziennie śledzą nasze dzieci z gorliwością pedofila i to ze 100% skutecznością ???
dlaczego boisz się że firma z Pcimia Dolnego zaspamuje ci maila swoją reklamą garnków, natomiast nie przeszkadza ci mechanizm wyszukiwania selektywnego i pozycjonowania stosowany przez Google ??? (czyli Google sprzeda ci garnki tej firmy która się im opłaca)  :evil:

no właśnie ...........    powtarzasz tylko propagandę dużych koncernów żerujących na strachu  :rolleyes:      robi się wielki wrzask na temat mniej lub bardziej hipotetycznych zagrożeń a potem przychodzi Wielki Brat, który oczywiście Ciebie obroni i zapewni "bezpieczeństwo" =  tylko że Wielki Brat robi dokładnie to samo co ci bandyci = to tylko na większą skalę i skuteczniej 
święta naiwność i szczyty hipokryzji

chcesz brutalny przykład ???
prawodawstwo wszystkich krajów w Europie, także polski kodeks rodzinny oraz cywilny stwierdza wyraźnie, że osoba w wieku poniżej lat 13 nie może zawierać skutecznej umowy cywilno-prawnej
(łopatologicznie - dziecko do lat 13 nie może dokonywać zakupów bez zgody rodziców)
wprowadzono takie prawo, żeby sprytny Icek ze sklepu nie wykorzystał naiwności dziecka i nie wcisnął mu tony cukierków  :lol:
No tak !  Ale kiedy przed sądy europejskie ( w tym polski Sąd Najwyższy) trafiły pierwsze sprawy dotyczące mikropłatności za gry dla dzieci na androidzie poprzez google appstore = a konsekwentnie rodzice dostali do zapłaty rachunki idące w tysiące złotych  :undecided:  ............  to jakoś "zapomniano" o tych przepisach i zasadach ........
I kto tutaj jest prawdziwym bandytą i kogo trzeba się bać ?

Natomiast Ty jak mantrę powtarzasz słowo "bezpieczeństwo"  =  to powiedz jak zabezpieczysz swoje dzieci przed Google ????

PS.  W ramach odwracania kota ogonem zastąpiłeś temat "aktualizacje bezpieczeństwa"  na temat  "aktualizacje z powodu błędu programisty"  = a co ma piernik do wiatraka ?

Snickers

• Moderator Kosza
  • Moderator
  • SUSE Root
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 13, 2016, 11:25:42 am »
a moje pytanie jest proste :  dlaczego tak bardzo się boisz że jakiś bandyta z Rosji albo Pakistanu zrobi z twojego kompa zombi (prawdopodobieństwo poniżej 1%)
1) 1% to jakieś dane z badań czy z głowy?
2) Mówiłem już dlaczego, takie zainfekowane komputery są przyczyną wielu problemów. SPAM, DDoS, wyciąganie kasy z kont

prawodawstwo wszystkich krajów w Europie, także polski kodeks rodzinny oraz cywilny stwierdza wyraźnie, że osoba w wieku poniżej lat 13 nie może zawierać skutecznej umowy cywilno-prawnej
Tak z ciekawości co ta ma wspólnego z tym, że nieaktualizowanie oprogramowania jest kiepską praktyką?

No tak !  Ale kiedy przed sądy europejskie ( w tym polski Sąd Najwyższy) trafiły pierwsze sprawy dotyczące mikropłatności za gry dla dzieci na androidzie poprzez google appstore = a konsekwentnie rodzice dostali do zapłaty rachunki idące w tysiące złotych  :undecided:  ............  to jakoś "zapomniano" o tych przepisach i zasadach ........
O ile pamiętam, żeby dokonać zakupu trzeba mieć:
1) Wprowadzaoną karte kredytową/debetową do konta
2) Przed każdym zakupem podać hasło do konta
Dopiero po spełnieniu obu warunków możliwe jest dokonanie zakupu poprzez mikropłatności.
Czy więc to jest wina Googla/Appla/Szatana czy też bardzo niepoważnego podejścia użytkowników?

Natomiast Ty jak mantrę powtarzasz słowo "bezpieczeństwo"  =  to powiedz jak zabezpieczysz swoje dzieci przed Google ????
Mogę nie korzystać. Mogę nie podawać wszystkim numerów kart kredytowych, mogę także korzystać z limitów tranzakcji. No i mogę oczywiści nie podawać wszsytkim dokoła swoich haseł.

PS.  W ramach odwracania kota ogonem zastąpiłeś temat "aktualizacje bezpieczeństwa"  na temat  "aktualizacje z powodu błędu programisty"  = a co ma piernik do wiatraka ?
Zdajesz sobie sprawę, że w większości przypadków błędy bezpieczeństwa to właśnie błędy programistyczne lub projektowe. Bardzo rzadko się zdarza, żeby ktoś projektował błędy ;)

wolare

• Geeko's friend
  • SUSE Power User
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 13, 2016, 01:14:35 pm »
a moje pytanie jest proste :  dlaczego tak bardzo się boisz że jakiś bandyta z Rosji albo Pakistanu zrobi z twojego kompa zombi (prawdopodobieństwo poniżej 1%)
1) 1% to jakieś dane z badań czy z głowy?
2) Mówiłem już dlaczego, takie zainfekowane komputery są przyczyną wielu problemów. SPAM, DDoS, wyciąganie kasy z kont
oczywiście że 1% to z głowy ale chyba nie podważasz tych 100% o których pisałem - bo to real .......
co do przykładu wyciągania kasy z kont to ciekawa i tajemnicza jest liczba pracowników MS i google wykorzystująca działajace tam keylogger'y (legalne)  i  "współpracujące" ze złodziejami = w końcu najlepszym wspólnikiem kasiarza jest pracownik banku....

Tak z ciekawości co ta ma wspólnego z tym, że nieaktualizowanie oprogramowania jest kiepską praktyką?
pytanie offtopic znowu - omawiam stan prawny i metody jego łamania

O ile pamiętam, żeby dokonać zakupu trzeba mieć:
1) Wprowadzaoną karte kredytową/debetową do konta
2) Przed każdym zakupem podać hasło do konta
Dopiero po spełnieniu obu warunków możliwe jest dokonanie zakupu poprzez mikropłatności.
Czy więc to jest wina Googla/Appla/Szatana czy też bardzo niepoważnego podejścia użytkowników?

nieprawda !!!  karta jest potrzebna przy zakupie i instalacji = co mało świadomi rodzice wykonują bo chcą żeby dziecko sobie pograło
ponadto ta procedura nie jest wymagana przy instalacji "gier darmowych"
natomiast po instalacji - już w trakcie grania, dziecko jest atakowane mikropłatnościami typu = kup nowy miecz, kup nieśmiertelność itp. ......
takie transakcje nie wymagają karty i potwierdzenia -  naliczane są na konto abonenta

rozbawia mnie natomiast twoja uparta logika, że wszystkiemu winni są użytkownicy a koncerny to zawsze święte dziewice
znowu wracając do przykładu ....   za wypadki zawsze winni są kierowcy - nigdy fakt że droga źle zbudowana albo oznakowanie do dupy
to także taki lifemotiv  -  nie istotne czy taką logikę stosują politycy, urzędnicy czy szefowie koncernów -  ONI  ZAWSZE SĄ ŚWIĘCI  to zawsze ludzie są winni wszystkiemu
chyba najzabawniejszym przykładem takiej logiki było - sięgając do mojej pamięci -  kiedy  w 1978 roku komuniści wprowadzali kartki na cukier , wtedy ich propaganda wrzeszczała że to społeczeństwo jest winne bo "za dużo słodzą herbatę i wykupują cukier ze sklepów"  :lol:

Mogę nie korzystać. Mogę nie podawać wszystkim numerów kart kredytowych, mogę także korzystać z limitów tranzakcji. No i mogę oczywiści nie podawać wszsytkim dokoła swoich haseł.
Możesz w ogóle wyłaczyć wszystko ......
co do podawania haseł wszystkim .......   znowu mnie rozśmieszasz bo stawiasz zarzut nieprawdziwy
udowodnilem ci wyżej, że podawanie karty i hasła jest zbędne w mikropłatnościach gier - więc trafiłeś obok tarczy  [-X

Zdajesz sobie sprawę, że w większości przypadków błędy bezpieczeństwa to właśnie błędy programistyczne lub projektowe. Bardzo rzadko się zdarza, żeby ktoś projektował błędy ;)
[/quote]
nie no..... oczywiście że taki  shellshock , KB703276252  czy też backdoor'y wykryte przez J.Appelbauma
https://www.youtube.com/watch?v=dy3-QZLTpbQ&list=PLRGnMQg9B1Umn9iySp0MT8kpa_Kzarjin&index=21
były zdecydowanie "błędami programistycznymi lub projektowymi"  .....  no turlam się teraz po podłodze z radości  ](*,)

Cały czas kolego próbujesz bronić tej logiki , że bandytami to są jakiś Rysio czy Wołodia , a winni są emeryci jak ja , co jeszcze pomagaja i ułatwiają tym bandytom robotę .......
Kiedy podaję konkrety jak duże firmy legalnie i bezczelnie robią to samo na olbrzymią skalę, to wtedy dyplomatycznie milczysz.(coż z faktami trudno dyskutować - zrozumiałe)
Natomiast ja twierdzę, że najwiekszymi bandytami są firmy (..cenzura..) , walą nas wszystkich codziennie i masowo i jakoś nie słyszę  żeby ktoś protestował i chciał nas bronić .......
Ponieważ przemilczałeś ten wątek to zadam pytanie wprost =  czy masz nieletnią córkę ???  Jeżeli tak, to dlaczego nie boisz się, że ktoś obcy codziennie sprawdza co twoja córka robi, z kim i gdzie ? Co kupuje, co pisze do przyjaciół = czy sprawdzasz wieczorem ustawienie web camera w jej sypialni ? Czy kontrolujesz jej rozmowy na Skype lub Omegle   a sprawdziłeś czy ktoś nie wrzucił tam webmask i nie zapisuje na swój dysk ?  A kto jest włascicielem Skype i Omegle ????  Czy jakiś Wania z Nowosybirska ?

Na zakonczenie tej niewątpliwie ciekawej, merytorycznej i pouczającej dyskusji (może lepiej jak pogadamy o takich sprawach przy jakimś piwie - jestem gorąco za ! - zamiast spamować nasze forum  :huh:) pragnę zostawić tutaj 2 cytaty z klasyków:

Orwell
Jeżeli policja broni nas przed bandytami, to kto nas obroni przed policją ?

M.Kundera
Problem zbrodni komunizmu to nie jest problem tych kilku psychopatów co mordowali. To problem milionów idiotów, którzy popierali zbrodnie w nadziei, że zbudują raj na ziemi. Raju zbudować się nie da ....  pozostaje tylko zbrodnia.

Snickers

• Moderator Kosza
  • Moderator
  • SUSE Root
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 13, 2016, 01:52:38 pm »
Podoba mi się ta żelazna logika, z jednej strony „Szkoda czasu na coś takiego jak utrzymywanie systemu w miare aktaulnym stanie” a z drugiej strony teorie spiskowe(niektóre naprawde zabawne) o tym jak atakują wszystkich koncerny.
a winni są emeryci jak ja , co jeszcze pomagaja i ułatwiają tym bandytom robotę …….
Sam bym tego lepiej nie ujął. Pomaganie i ułatwianie im roboty do rozsądnych nie mogę zaliczyć.

nieprawda !!!  karta jest potrzebna przy zakupie i instalacji = co mało świadomi rodzice wykonują bo chcą żeby dziecko sobie pograło
ponadto ta procedura nie jest wymagana przy instalacji "gier darmowych"
natomiast po instalacji - już w trakcie grania, dziecko jest atakowane mikropłatnościami typu = kup nowy miecz, kup nieśmiertelność itp. ......
takie transakcje nie wymagają karty i potwierdzenia -  naliczane są na konto abonenta
Mam iPhona, nawet przy instalacji gry darmowej należy podać hasło Apple ID, dodatkowo przy każdym zakupie wewnatrz gry potrzebny jest dostęp do karty, która nie jest przekazywana dalej, więc zakup musi być autoryzowany przez haslo z iTunes(w przypadku 5s i wyżej wystarczy odcisk palca, o ile jest jeszcze ważna sesja autoryzowana wcześniej hasłem). Nie pamiętam dokładnie jak wyglądało to w androidzie ale, z tego co kojarze mechanizm jest podobny. Do tego zawsze można sobie założyć limity ilościowe i wielkościowe dla transakcji na karcie i/lub użyć kart przedpłacanych.
Nikt nie ukradł tych pieniędzy. I masz 100% do takich rzeczy dopuszczają ludzie „mało świadomi” i głownie dlatego, uważam, że wypisywanie tekstów typu „zwykły użytkownik nie musi dbać o swoje bezpieczeństwo” jest niepoważne.
Niestety poziom świadomości ludzi jest pod tym kontem jest dość niski i należy go zwiększać a nie wmawiać im, że wszystko jest wporządku, a np. aktualizowanie oprogramowania to zmowa koncernów.

wolare

• Geeko's friend
  • SUSE Power User
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 15, 2016, 09:56:23 am »
proponuję gorąco żebyśmy obaj przestali spamować forum
może pogadamy w marcu na susecon ???

natomiast najlepszy komentarz do naszej dyskusji napisał dzisiaj Sejm ..... 
znaczy teraz każdy dzielnicowy bez kontroli sądu i zezwolenia będzie mógł grzebać w plikach twojej córki .... (oczywiście w ramach walki z terrorystami i pedofilami)  tylko jaka masz pewność że dzielnicowy to nie pedofil ???  niemożliwe ustawowo ???
oczywiście że nasze służby będą miały problem żeby zamknąć Iwana co ma portal porno w Moskwie czy Ahmeda który nadaje z Adenu ....   kogo więc zamkną żeby się wykazać ?  dokładnie MNIE i innych protestujących przeciwko takiemu prawu =   przecież sam powiedziałeś że jestem "wspólnikiem"  tych przestępców  :love4:    =   i dokładnie o to chodzi w tym całym cyrku .....
znowu konkret :
mam kolegę (rosjanina z Symferopola) -  obaj od paru lat gramy razem w settlersów
rok temu jak zaczęła się rozróba na Krymie to zaczęliśmy dyskusję na temat
dałem mu wtedy linki do naszego TVN24 i niemieckiego Die Welt żeby sobie poczytał
kolega linki odpalił .......  i pokazał mu się piękny komunikat że "strony zostały zablokowane na podstawie ustawy o przeciwdziałaniu pedofilii i propagandzie homoseksualnej"  -  Putin taką ustawę wprowadził jakiś czas temu ......   komentarz chyba zbędny

PS.  ja rozumiem, że podoba Ci się czarno/biały obraz świata i zabawa w "policjanta i złodzieja"  ale podałem ci wystarczająco dużo linków i faktów od kolegów przy których jestem pikuś mały (gdzie mi tam do Appelbauma) ,  to może przestań gadać o "teoriach spiskowych"  =  z faktami się nie dyskutuje
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2016, 10:11:35 am wysłana przez wolare »

Snickers

• Moderator Kosza
  • Moderator
  • SUSE Root
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 15, 2016, 10:31:38 am »
Przeczytaj co piszesz. Mówię o tym, że neleży dbać o to, żeby mieć w miarę bezpieczny system przez dbanie o jakieś w miare sensowne aktualizacje, a ty wyskakujesz z jakimiś uchwałami sejmu. Jedno z drugim nie ma nic współnego, to dwa odzielne problemy.

Ps. Co do reszty teori spiskowych, jestem też niemal pewien, że kosmici nie przeprowadzali na tobie żadnych eksperymentów.