Autor Wątek: Zakup kolejnego komputera stacjonarnego  (Przeczytany 28717 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mastal

• Moderator
  • SUSE Root
  • *
Odp: Zakup kolejnego komputera stacjonarnego
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 07, 2014, 10:02:25 pm »
Standardowa umowa nie jakieś rozwiązania biznesowe lub tudzież dodatkowe:
firma = 1 rok od producenta
osoba fizyczna = 2 lat | UE narzuciła obowiązek gwarancji  dwu letniej - każda inna powyżej to gest dobrej woli producenta ;) - czyli do dwóch lat masz prawo zanieść do sklepu gdzie było zakupione po tym okresie to zwracać się trzeba do producenta lub odpowiedniego punktu autoryzowanego przez producenta.

1. naucz się proszę podstaw prawa
2. pamiętaj że należy być precyzyjnym a to co piszesz już raz wypunktowałem.
3. cały drugi akapit to jeden wielki zlepek i stek bzdur - tego nie mogę inaczej określić. Mieszasz różne pojęcia oraz elementy prawa.

Zmusiłeś mnie do przeszukania sieci i proponuję zapoznaj się ze stroną: http://www.konsument.gov.pl/pl/porady/zakupy-towarow-i-uslug/zakupy-towarow-i-uslug-2.html Nigdzie w tym tekście oraz odnośnikach nie ma informacji że gwarancja ma być min 2 lata. Rzeczony czas przysługuje tylko i wyłącznie w przypadku niezgodności towaru z umową i odnosi się to do sprzedawców oraz konsumentów. Obrót gospodarczy jest inaczej regulowany.
1. Zapoznaj się ze stroną http://www.linux-tips-and-tricks.de/quickstart#English i wykonaj tam zawarte punkty
2. Przyślij wynik skryptu collectNWData.sh

3qn

• Gość
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 08, 2014, 12:13:49 am »
Tak masz rację gwarancja to nie to samo co niezgodność z umową.

Naprawiałem sprzęt laptopy, telefony itp. różnych firm w ramach napraw gwarancyjnych, podczas naprawy interesowało mnie (bo taki miałem obowiązek) data zakupu 2 lata na sprzęt 6 miesięcy na baterie/akumulatory.
Być może niezgodności towaru z umową były rozwiązywane na innym etapie obsługi serwisu ponieważ nigdy z takimi uwagami klienta nie spotkałem się.

mastal

• Moderator
  • SUSE Root
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 08, 2014, 08:41:08 pm »
Tak masz rację gwarancja to nie to samo co niezgodność z umową.

Naprawiałem sprzęt laptopy, telefony itp. różnych firm w ramach napraw gwarancyjnych, podczas naprawy interesowało mnie (bo taki miałem obowiązek) data zakupu 2 lata na sprzęt 6 miesięcy na baterie/akumulatory.
To co piszesz to odnosiło się tylko i wyłącznie serwisu. To kto to przysyłał do serwisu to jest potencjalnie drugorzędna sprawa.

Być może niezgodności towaru z umową były rozwiązywane na innym etapie obsługi serwisu ponieważ nigdy z takimi uwagami klienta nie spotkałem się.
Niezgodność jest tylko i wyłącznie związana ze sprzedawcą.

To jakiego działania podejmujesz wynika z woli jaką masz jako konsument. Czy idziesz w gwarancję czy w niezgodność.
[/quote]
1. Zapoznaj się ze stroną http://www.linux-tips-and-tricks.de/quickstart#English i wykonaj tam zawarte punkty

3qn

• Gość
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 08, 2014, 09:15:20 pm »
Na podstawie doświadczeń w pracy jako serwisant telefonów, szedłbym drogą nie zgodności!

Dlaczego ?
Opiniodawcą w sprawie naprawy oraz uszkodzenia jest autoryzowany serwis, załóżmy że urządzenie zostaje odesłane na podstawie (F1/KVA) uszkodzone z winy użytkownika. Dlaczego bo serwisant ma zrobić od 18 do 30+ sztuk dziennie w zależności od modelu i nie ma czasu naprawiać!
Nie zgadzamy się odsyłamy, reklamujemy usługę, kto jest opiniodawcą ? Ten sam serwis  :twisted:
A klient sam z siebie nie ma prawa urządzenia diagnozować (rozkręcać) bo traci gwarancję - tak wygląda serwis telefonów  w wielkim skrócie z pominięciem bardzo kontrowersyjnych praktyk na upartych klientów oraz na normę na to że to była jednak wina klienta.

Oczywiście nie zawsze i nie wszytko tak się kończy ale jak będziemy mieli pecha to nie wiele wskóramy - jako klient serwisu.

PS. Na szczęście praca ta była tylko epizodem krótkim, który niesamowicie mnie zmotywował do zmiany branży :>
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2014, 09:16:54 pm wysłana przez 3qn »

Kalisto

• Geeko's friend
  • SUSE Guru
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 09, 2014, 12:58:14 am »
To bardzo pouczająca dyskusja o o o o  czym???[-o< kończcie
Oby słodka mgiełka nie przysłoniła palącym zioło , przepalonych obwodów.

mastal

• Moderator
  • SUSE Root
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 09, 2014, 10:26:55 pm »
To bardzo pouczająca dyskusja o o o o  czym???

O tym aby na każdym kroku myśleć. Generalnie też przejaw podejścia do zakupów.

ORI_PL

• SUSE Guru Apprentice
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 28, 2014, 10:33:49 pm »
Widzę, że procesory Kaveri jeszcze się nie pojawiają w sklepach.

Kalisto

• Geeko's friend
  • SUSE Guru
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 30, 2014, 09:31:42 pm »
Po testach trochę się zawiodłem na nich ale tylko ze względu na cenę, która wraz z płytą główną jest niemal równa w przypadku intela.
A10-7850k cenowo = i5 4570 jest od niego wolniejszy w obliczeniach ale szybszy w zastosowaniach 3D.
GPU mocniejsze i nowocześniejsze ma swoje wymagania więcej zje prundu.
Wzrost wydajności CPU nikły względem poprzedniej generacji bo dla bilansu energetycznego (95W) obniżono częstotliwość taktowania rdzenia.
Zatem mamy ciekawy wybór ale platformą do gier nazwać tego jeszcze nie mogę bo samo APU jest wciąż za wolne (Mantle może coś zmieni) trzeba zatem dokupić kartę ale wybór jest ograniczony do słabych kart (nie ma sensu wstawiać mocnej i konfigurować dual) Powinno to wystarczyć do gierek konsolowych na dziś a co jutro (za rok nie wiem)

Co komu trzeba do grania mam za tą kasę u AMD buldożera topowego który z geforcem lub radkiem wypada lepiej, ale obawiam się że AMD rezygnuje z procesorów na AM3 co jest logiczne bo od intela trzeba uciekać już na linii APU

Stefan

• Moderator
  • Maniak SUSE
  • *
  • Moderator kuwety
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 05, 2014, 07:36:41 pm »
Mantle pokazało, że poprzednia platforma, którą kupił Ori, ma szansę pożyć znacznie dłużej niż się wszystkim wydawało. :-)

T60: SXGA+ T5600 3GB DDR2 SSD:60GB OS:jessie || Pomiędzy prezentacją siebie, a reklamą istnieje zasadnicza różnica. Konta z linkami są usuwane.

Kalisto

• Geeko's friend
  • SUSE Guru
  • *
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 06, 2014, 12:01:35 pm »
Mantle pokazało, że poprzednia platforma, którą kupił....
Też tak myślę.
Dodatkowo @stefan, @ORI_PL wspomniał/zareklamował mi gierkę Rome2 ponieważ lubie takie batalie i są to gry na wiele dziesiątek godzin a nie jak FPS 4h :lol: kupiłem sobie.
Mój komp po raz pierwszy powiedział (hej ho, do sklepu by się szło) ta gra na Ultra,  może wykończyć każdą konfiguracje.
Tak na marginesie zauważyłem że decydująca u mnie jest Alpha dla roślinności!
W intelu nie jest tak źle bo dla intel haswell i tylko dla tej generacji jest możliwe uruchomienie wspomagania grafiki przez apu intela taka opcja jest w grze do zaznaczenia. tylko czy mi się wydaje że to wymaga win8 bo nie jestem pewny??
Więc dla nowych kompów na platformie niebieskich dalej kwestia otwarta. Posiadacze AMD mają "darmowe" wyrównanie szans tak się wydaje.

Ciekaw jestem @ORI_PL co kupiłeś bratu.   

ORI_PL

• SUSE Guru Apprentice
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 09, 2014, 06:57:53 pm »
Sprawę z zakupem muszę wstrzymać - gwałtowne zmiany finansowe.
Wrócę do wątku gdy sprawa powróci.