Autor Wątek: Zakup kolejnego komputera stacjonarnego  (Przeczytany 28707 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ORI_PL

• SUSE Guru Apprentice
Odp: Zakup kolejnego komputera stacjonarnego
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 03, 2014, 12:18:11 am »
żeby wykorzystac w pełni dysk SSD w IRST trzeba miec na nim system oraz zainstalowana gre ?
Może na zwykłe dane (zdjęcia filmy) wsadze stary dysk SATA - ale ma już z 6 lat (nie znam modelu bo nie mam dostepu) i boje się że lada chwila może paść a nie lubię wsadzać starych rzeczy do nowych no chyba że chodziłoby o napęd DVD.

Kalisto

• Geeko's friend
  • SUSE Guru
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 03, 2014, 12:26:00 am »
żeby wykorzystac w pełni dysk SSD w IRST trzeba miec na nim system oraz zainstalowana gre ?
Nie, podłączasz go tylko i w IRST ustawiasz przyspieszenie volumenu systemowego dysku HDD oraz rozmiar zajmowany na SSD
Ale to jest dostępne tylko dla platformy intela !!! Zdawało mi się że masz AMD FX990 z PHENOM II 965??
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2014, 12:53:04 am wysłana przez Kalisto »
Oby słodka mgiełka nie przysłoniła palącym zioło , przepalonych obwodów.

rysic

• Geeko's friend
  • SUSE Root
  • *
  • It's not a bug, it's a feature!
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 03, 2014, 10:24:31 am »
Myślę również czy ewentualnie nie pozbyć się SSD - żeby koszty obniżyć - zastanawiam sie czy bardzo widoczna będzie strata w grach.
W tej chwili mam właśnie takiego kompa. Wszystko jest dość mocne oprócz dysków. Stare dyski 5400 obrotów sprawiają, że system i poziomy w grach długo się ładują, ale gdy się to wszystko już wpakuje do RAMu (mam 8Giba) to rozgrywka działa płynnie. Ostatnio troszkę mi te dyski przyspieszyły, bo zrobiłem z nich RAID dzięki DFI Lanparty, więc tak jak już pisali - porządna płyta jest bardzo ważna :-)

Kalisto

• Geeko's friend
  • SUSE Guru
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 03, 2014, 12:49:22 pm »
DFI Lanparty
:shocked: No proszę tak większość mówi "tanio znaczy najlepiej" a po bliższej konfrontacji to wychodzi że w budach to sam TOP gości.
Ja też przez wiele lat używałem hybrydy raid-0/raid-1, system-programy/ważne-dane
Nawet po ostatniej wymianie na 2x Seagate wydawało się OK ale wypożyczyłem średniaka SSD i teścik wykonałem, taki raid-0 nie może się równać z tą konfiguracją, przestawiłem więc dyski na pełny mirroring zakupiłem SSD i w IRST dałem mu maksymalne 64GB dla "C" efekt mnie sponiewierał. Oczywiste natomiast jest to że nawet użycie powolnych (stary->trzecia młodość) HDD nie ma większego wpływu, bo często odczytywane obszary HDD lądują na SSD i są z jego prędkością odczytywane więc można kupić totalnie powolny WD GREEN. Empirycznie sprawdzałem.
Zresztą większość szybkich laptopów tak się teraz robi na msata ~32GB SSD + HDD jedno co mogę dopowiedzieć to to że nie warto kupować dysków z szybkim zapisem (w tej konfiguracji) a dobierać
do prędkości odczytu z HDD i trwałości pamięci NAND dlatego też wychodzi relatywnie tanio i bardzo szybko.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2014, 01:08:21 pm wysłana przez Kalisto »

Stefan

• Moderator
  • Maniak SUSE
  • *
  • Moderator kuwety
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 04, 2014, 01:19:43 pm »
O SSHD nikt nie mówił nic do tej pory - np:
http://www.arest.pl/produkt/Dyski-twarde/4,14,,sshd,0,0,0,,/40116/SEAGATE-1-TB-64-MB-8-GB-SSD-Cache-7200-obr-3-5-SATA3-SSHD-ST1000DX001/

Wiadomo, że nie jest to dysk SSD, ale wydajność w stosunku do zwykłego HDD jest zauważalnie większa. No i ciężko się przyczepić do ceny.
T60: SXGA+ T5600 3GB DDR2 SSD:60GB OS:jessie || Pomiędzy prezentacją siebie, a reklamą istnieje zasadnicza różnica. Konta z linkami są usuwane.

ni0be

• SUSE Guru Apprentice
      • Freestyle Slalom
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 04, 2014, 02:10:18 pm »
O SSHD nikt nie mówił nic do tej pory - np:
http://www.arest.pl/produkt/Dyski-twarde/4,14,,sshd,0,0,0,,/40116/SEAGATE-1-TB-64-MB-8-GB-SSD-Cache-7200-obr-3-5-SATA3-SSHD-ST1000DX001/

Wiadomo, że nie jest to dysk SSD, ale wydajność w stosunku do zwykłego HDD jest zauważalnie większa. No i ciężko się przyczepić do ceny.

Za to można się przyczepić do tego: Gwarancja    12 miesięcy
openSUSE Leap 42.3 (x64) | KDE 5.4.3 | Kernel 4.4.114-42

Intel core i5 4460 4x3.20GHz 6MB | Gigabyte GA-H81M-HD3 (H81 PCI-E DDR3)
Crucial DDR3 8GB 1600 Mhz CL9
Asus Radeon R9 380 OC 4GB GDDR5 (256 bit)
ADATA SSD 240 GB
Toshiba 1 TB

Kalisto

• Geeko's friend
  • SUSE Guru
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 04, 2014, 02:41:48 pm »
@ORI_PL
WIDI nie znajduje się w procesorze ?
http://supportkb.intel.com/wireless/wireless-display/templates/selfservice/intelwidi/#portal/1026/article/2511
ale wszystko musi być zgrane ze sobą i przewidziane już na etapie planowania.

Marcysia_Z

• Geeko's friend
  • SUSE Guru
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 04, 2014, 05:51:35 pm »

Polskie prawo = gwarancja 3 lata. Tak miałam z dyskiem w Komputroniku, padł po 2,5 roku i musieli wymienić, a formalna gwarancja też była na 2 lata.

ikey

• SUSE Guru
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 04, 2014, 06:10:44 pm »

Polskie prawo = gwarancja 3 lata. Tak miałam z dyskiem w Komputroniku, padł po 2,5 roku i musieli wymienić, a formalna gwarancja też była na 2 lata.
Gwarancja 3 lata? Polskie prawo? Nie ma takiego przepisu.
Niezgodność towaru z umową 24 miesiące. Gwarancja to wola producenta.
Niezgodność dot. tylko konsumenta - nie na firmę.
Lenovo Think Pad Yoga 14. openSUSE Leap 42.3

Marcysia_Z

• Geeko's friend
  • SUSE Guru
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 04, 2014, 08:41:58 pm »
Nie jestem prawniczką, nie lubię się spierać, nie mam czasu ani ochoty na to. Mówię tylko co mi się przytrafiło, a nie wierzę żeby Komputronik uznał ni reklamację na piękne oczy i tak z dobrego serca.

ikey

• SUSE Guru
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 04, 2014, 09:32:55 pm »
Nie jestem prawniczką, nie lubię się spierać, nie mam czasu ani ochoty na to. Mówię tylko co mi się przytrafiło, a nie wierzę żeby Komputronik uznał ni reklamację na piękne oczy i tak z dobrego serca.
Aj, nie chciałem się spierać. Ot takie przepisy. Może jednak to była gwarancja bo faktycznie tak jak piszesz, nikt na ładne oczy nie wymieni sprzętu.

mastal

• Moderator
  • SUSE Root
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 05, 2014, 09:13:59 am »
Niezgodność towaru z umową 24 miesiące.
zgodnie z ustawą o niezgodności towaru z umową.

Gwarancja to wola producenta.
tutaj jest przekłamanie. To nie jest wola producenta tylko gwaranta. I to on odpowiada. To że gwarantem może być producent to jest jeden z elementów. w 99% przypadków to nie producent bezpośrednio jest gwarantem a jego spółka (inna forma działalności gospodarczej) często tzw córka w danym państwie. Z tego względu przyjmuje się potocznie pojęcie producent. Niejednokrotnie gwarantem może być całkiem innym podmiot niż producent.
Wskazane jest być precyzyjnym.

Niezgodność dot. tylko konsumenta - nie na firmę.
Niezgodność dokładnie jest tylko dla podmiotów określanych jako konsumenci (indywidualne osoby) a nie podmiotów zwanych przedsiębiorcami (działalność gospodarcza) lub podmiotu państwowego (w jakiejkolwiek formie) już ta ustawa nie obwiązuje.
1. Zapoznaj się ze stroną http://www.linux-tips-and-tricks.de/quickstart#English i wykonaj tam zawarte punkty
2. Przyślij wynik skryptu collectNWData.sh

ikey

• SUSE Guru
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 05, 2014, 02:46:22 pm »
Wskazane jest być precyzyjnym.
Nie chciałem w temacie o zakupie robić cytatów z ustawy o gwarancie itd ale masz rację - dokładnie to opisałeś.
Chodziło mi bardziej żeby ktoś nie wrąbał się w problemy myśląc że jest gwarancja trwa 3 lata (tak samo czasem spotykany jest pogląd że mamy ileś dni na oddanie towaru do sklepu bez powodu - nie mylić ze sprzedażą poza lokalem przedsiębiorstwa). Akurat Marcysia_Z (przy okazji pozdrawiam :)  ) miała uznaną taką reklamację - inna sprawa dlaczego ale to już inna para kaloszy. Tak czy siak akurat w jej przypadku dobrze się skończyło.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2014, 03:01:44 pm wysłana przez ikey »

Marcysia_Z

• Geeko's friend
  • SUSE Guru
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 07, 2014, 10:23:01 am »
Sooory, chyba letko nakminiłam  ](*,) Coś mi się przypomniało (bo papiery z tej reklamacji poszły z dymem), że to było rok i 2 lata. TU coś jest na ten temat, szczególnie p. 6

3qn

• Gość
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 07, 2014, 12:46:33 pm »
Standardowa umowa nie jakieś rozwiązania biznesowe lub tudzież dodatkowe:
firma = 1 rok od producenta
osoba fizyczna = 2 lat | UE narzuciła obowiązek gwarancji  dwu letniej - każda inna powyżej to gest dobrej woli producenta ;) - czyli do dwóch lat masz prawo zanieść do sklepu gdzie było zakupione po tym okresie to zwracać się trzeba do producenta lub odpowiedniego punktu autoryzowanego przez producenta.