Autor Wątek: Program księgowy dla jednoosobowej firmy.  (Przeczytany 23348 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wolare

• Geeko's friend
  • SUSE Power User
  • *
Odp: Program księgowy dla jednoosobowej firmy.
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 06, 2015, 12:55:46 pm »
mogę już odpowiedzialnie poinformować......
właśnie po ciężkich testach wydałem kasę na program INFORSystem/dGCS
jest to system klasy ERP więc raczej nie dla małych firm, choć koledzy/anki w sumie mogą za nieduże pieniądze kupić moduł książki podatkowej i spokojnie popracują
system jest multiplatformowy na bazie firebird
obecnie pracuje u mnie na serwerze linux+klienci linux+jeden klient na windows (przymusowo)

ten przymus wynika wyłącznie z konieczności wysyłania edeklaracji

1. firma Lefthand straciła monopol :)
2. kwestia wyboru systemu to jak zwykle rzecz gustu - ważne że nareszcie wybór jest a ja nie będę się zniżał do dyskusji, który lepszy :P  (chyba że ktoś mi zapłaci za lobbing)
3. jak narazie ŻADNA z firm nie oferuje mozliwości wysyłania edeklaracji spod linuxa - jest to niestety problem integracji systemu księgowego z oprogramowaniem dostawcy podpisu elektronicznego = duże problemy techniczne i oczywiście biznesowe :)
niemniej ludzie z działu technicznego dGSC intensywnie korespondują ze mną na ten temat i myślę że niedługo rozwiążemy ten problem ku obopólnej korzyści  - trochę było zabawnie kiedy dowiedzieli się, że na moim SUSE podpis elektroniczny chodzi :) = taaaaakie cuda tylko u mnie