Autor Wątek: Legalna sprzedaż Suse Enterprise server 11 64 & 86  (Przeczytany 9955 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Asurma

• Początkujący
  • *
Legalna sprzedaż Suse Enterprise server 11 64 & 86
« dnia: Maj 21, 2012, 10:59:06 pm »
Witam, z tej strony Arkadiusz.
Posiadam pewien "problem" a dokładniej 3 sztuki systemu Suse Enterprise 11 wraz z kluczami na kartonikach. (rocznymi)
Moje pytanie brzmi , czy mam możliwość legalnego sprzedania wyżej wymienionego zestawu ?
jeśli tak to w jakiej cenie by kogoś zachęcić takim systemem ?

Przepraszam za kolokwializm i bezpośredniość.

// Moderatorze , w tym temacie próbuję rozwiązać swój problem jako że odpowiedzi nie dostałem na innych forach. proszę o nie usuwanie tematu.

Stefan

• Moderator
  • Maniak SUSE
  • *
  • Moderator kuwety
Odp: Legalna sprzedaż Suse Enterprise server 11 64 & 86
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 22, 2012, 07:23:07 am »
Pomimo wysiłków wielu firm, by uniemożliwiać odsprzedaż oprogramowania (przywiązywanie licencjami do sprzętu, DLC, konta internetowe powiązane z innymi produktami na amen, itp.) odsprzedaż softu jako takiego jest jeszcze legalna. Ciebie interesuje kwestia dostępności aktualizacji i pomocy technicznej, bo po to kupuje się SLE. A w tym celu zadzwoń na infolinię.

Co do ceny: aukcje i licytacja od 1PLN. Tyle będzie warte ile za niego ktoś będzie chciał zapłacić. ;-)
T60: SXGA+ T5600 3GB DDR2 SSD:60GB OS:jessie || Pomiędzy prezentacją siebie, a reklamą istnieje zasadnicza różnica. Konta z linkami są usuwane.

unic0rn

• SUSE Guru
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 22, 2012, 07:39:35 am »
Stiopa, a nie jest tak 'o ile licencja nie stanowi inaczej'? o ile wiem, wiele licencji udziela uzytkownikowi prawa do uzytkowania oprogramowania, ktore to prawo okreslane jest mianem niezbywalnego - czyli zgodnie z licencja nie sprzedasz. z drugiej, jezeli soft nie byl instalowany/uzytkowany z podanymi kluczami to nie doszlo do zawarcia umowy licencyjnej - w takiej sytuacji sprzedaz jest zawsze legalna imho, niezaleznie od obostrzen nalozonych przez tworce oprogramowania, ktore to zaczynaja obowiazywac z chwila akceptacji licencji - czyli z chwila instalacji oprogramowania. jedynym wyjatkiem moglaby byc sytuacja gdyby sklep w ktorym dokonujemy zakupu informowal nas, ze transakcja wiaze sie z automatycznym zawarciem umowy uniemozliwiajacej odsprzedaz tegoz oprogramowania.

Arek, wybacz bezposredniosc, ale nie jestes przypadkiem z bielska-bialej? V LO mowi Ci cos? imie i nazwisko wydaje sie znajome, sprzed wielu lat.
PGP:208DAF5448644C0B

Stefan

• Moderator
  • Maniak SUSE
  • *
  • Moderator kuwety
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 22, 2012, 12:28:43 pm »
Większość licencji SLE, to GPL. Rzeczą stanowiącą o wartości SLE jest wsparcie techniczne i aktualizacje, stąd uparcie odsyłam na infolinię, bo nie wiem, jak prawo do korzystania z nich zostało w danym przypadku ujęte.
T60: SXGA+ T5600 3GB DDR2 SSD:60GB OS:jessie || Pomiędzy prezentacją siebie, a reklamą istnieje zasadnicza różnica. Konta z linkami są usuwane.

Asurma

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 23, 2012, 10:05:42 pm »
Mam dokładnie 3 licencje nie "odpalane" enterprisa (licencja nie ma chyba przywiązania do wersji) oraz płytki z suskiem 11
Z waszych postów wynika że licencji nie zatwierdziłem więc produkt spróbuję odsprzedać.
dziękuję za pomysł z licytacją od złotówki.

Bardzo dziękuję, życzę miłego.

// unic0rn -> Możliwe że się znamy, Jestem z lublina lecz bywałem w V lo w Bielsku-Białej (jeździłem wygrywać tam olimpiady informatyczne czy coś w ten deseń, a szkoła - innej takiej nie widziałem  :shocked:)
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2012, 10:10:27 pm wysłana przez Asurma »