Autor Wątek: Smartfon. Android, Bada czy BlackBerry?  (Przeczytany 76960 razy)

rilicek

• Geeko's friend
  • SUSE Root
  • *
  • Kto nie ryzykuje, ten w kozie nie siedzi.
Odp: Smartfon. Android, Bada czy BlackBerry?
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 21, 2011, 09:52:56 am »
@Stefan
Wifi to nie problem. 3G w tablecie to kolejne abo lub prepaid.

@El Presidente
Wiem, że nie tylko twoje dzieci umiały lub będą umieć czytać w wieku 3 lat. Ewentualnie posiadłeś umiejętność jednoczesnego czytania książki dziecku i prowadzenia samochodu.
Chcę mieć taką możliwość, co nie oznacza, że moje dziecko będzie oglądać filmy codziennie.
openSUSE Leap 42.2

unic0rn

• SUSE Guru
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 21, 2011, 10:48:52 am »
Ty bedziesz miec telefon, do poczty i ewentualnie sprawdzenia adresu czy czegos na www, wystarczy. tablet - masz wifi. 3G - 30zl miesiecznie prepaid (play - 2gb albo simplus - 1gb w 2 pakietach 500mb po 15zl i po przekroczeniu limitu 32kbps - w play po przekroczeniu limitu offline do czasu kolejnego doladowania).
PGP:208DAF5448644C0B

rilicek

• Geeko's friend
  • SUSE Root
  • *
  • Kto nie ryzykuje, ten w kozie nie siedzi.
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 21, 2011, 05:12:26 pm »
 :-k
Może to i nie głupi pomysł. Tablet z prepaidem albo darmowym Aero2 - tylko w tym przypadku zasięg nie najlepszy. A telefon do tego, do czego Bell go stworzył  :wink:
openSUSE Leap 42.2

3qn

• Gość
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 21, 2011, 05:31:26 pm »
500mb po 15zl i po przekroczeniu limitu 32kbps
Z tego korzystam nic lepszego nie wymyśliłem :)

unic0rn

• SUSE Guru
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 21, 2011, 05:49:58 pm »
czy ja wiem czy do tego do czego zostal stworzony - email na takiej nokii E5 spokojnie sprawdzisz, wyswietlisz pdf, zedytujesz nawet pliki office - wiadomo ze to nie to samo co tablet, ale jako urzadzenie o wiele bardziej przenosne, taki smartphone bez problemu spelni swoje zadanie jako mobilne biuro - a tablet do bardziej intensywnego korzystania z www, tylko tak jak mowie - sprzet na cortex A8 1ghz i z androidem 2.2 to minimum zeby korzystac z flasha.

Bell?:wink:
PGP:208DAF5448644C0B

xorock

• SUSE Guru Apprentice
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 22, 2011, 06:48:13 am »
Miałem niedawno tablet na androidzie i cieszę się że szybko się sprzedał. Nie trawię tego systemu. Żeby zrobić aktualizację systemu musiałem odesłać do autoryzowanego serwisu a że technik akurat urlop miał to czekałem ponad tygodnie. Nie udało mi się znaleźć porządnej aplikacji do nawigacji z wbudowanymi mapami. Można zrobić tetering połączenia ale już żeby podłączyć internet ze stacjonarnego kiedy jest podpięty do komputera na USB to wyższa szkoła jazdy. Kiepskie aktualizacje w zależności od producenta, niby pełno aplikacji ale marnej jakości. Zdecydowanie wolę WM na komórkę i nie bardzo rozumiem zachwytu nad tym "darmowym" systemem.

begginer

• SUSE Power User
  • **
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 22, 2011, 08:14:33 am »
nie bardzo rozumiem zachwytu nad tym "darmowym" systemem.
tak samo jak ja nie rozumiem zachwytu muzyką sprzedawaną do iP..a i temu podobnych systemów dystrybucji, ceny takie same jak laserowy krążek, natomiast jakość gorsza niż na CD. Okazuje się, że to nie przeszkadza, także również wielu nie przeszkadza kiepski os w telefonie/tablecie i bateria wystarczajaca na 8h. Trzeba być kool;) a tacy jak "my", ktorzy potrafią się zastanowić przed zakupem i są troche bardziej wymagający - to juz rynek niszowy ;)
Nadal jestem zdania, że chyba najlepszym wyborem ( mam taka nadzieję ) okaże się Nokia N9, oczywiście jak się pojawi na ryknu.
"Żeby zepsuć system Linux trzeba nad tym popracować; żeby zepsuć system Windows wystarczy popracować na nim."

Snickers

• Moderator Kosza
  • Moderator
  • SUSE Root
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 22, 2011, 08:33:49 am »
Nie udało mi się znaleźć porządnej aplikacji do nawigacji z wbudowanymi mapami.
-Navigon
-NaviExpert(nie używałem ale ponoć daje radę)
Żeby zrobić aktualizację systemu musiałem odesłać do autoryzowanego serwisu a że technik akurat urlop miał to czekałem ponad tygodnie.
Ustawenia -> informacje o telefonie -> aktualizacja oprogramowania, lub przez RUU i nie trzeba nigdzie wysyłać sprzętu

Jak dla mnie najwyżej stoi iOS(ale cena urządzeń mnie skutecznie odstrasza) zaraz za nim Android, najniżej WM(miałem htc tytn i htc touch pro 2) na wszystkich był problem z wieszaniem się systemu, na budzik nie można było liczyć, bo bardzo często zawieszał się zegar, przy zablokowanym ekranie. Nie będę już nawet wspominał jak "udane" są wyświetlacze rezystancyjne, na których jest większość WM(nie wiem czy pod tym względem się coś nie zmieniło od wyjscia WM7)

Ponadto jeśli uważasz, że na Androidzie ciężko się aktualizuje system, to co powiesz o WM w tym temacie.

tak samo jak ja nie rozumiem zachwytu muzyką sprzedawaną do iP..a i temu podobnych systemów dystrybucji, ceny takie same jak laserowy krążek, natomiast jakość gorsza niż na CD.
A ja rozumiem ;) Większość uzyszkodników nie ma sprzętu audio pozwalającego odczuć różnice w jakości dźwięku miedzy płytą CD a empczy. Zostaje im za to wygoda w czasie zakupów, nie muszę chodzić po sklepach i szukać płyty która mnie interesuje.
BTW. Jako taki audiofil powinieneś też wiedzieć, że płyta CD ma zapisaną muzykę w postaci cyfrowej, czyli dla kogoś kto ceni przede wszystkim jakość dźwięku a nie wygodę jest to kiepski format.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2011, 08:38:59 am wysłana przez Snickers »
Just because I don't care doesn't mean I don't understand.

Stefan

• Moderator
  • Maniak SUSE
  • *
  • Moderator kuwety
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 22, 2011, 09:08:46 am »
3g tudzież wifi to w tablecie jakiś problem w dzisiejszych czasach?

Tak, to problem - przekonałem się. Ciężko utrafić karty microsim na zadupiu. Polecam przekonywać apple'owców, że mogą pokroić sima i spróbować wetknąć w ich super-duper ipada.
T60: SXGA+ T5600 3GB DDR2 SSD:60GB OS:jessie || Pomiędzy prezentacją siebie, a reklamą istnieje zasadnicza różnica. Konta z linkami są usuwane.

Snickers

• Moderator Kosza
  • Moderator
  • SUSE Root
  • *
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 22, 2011, 09:32:06 am »
Są wycinarki do kart sim:
http://allegro.pl/wycinarka-micro-sim-2x-sim-adapter-iphone-4-ipad-i1659606567.html
W salonie operatora, też kartę zwykle wymienić można.

xorock

• SUSE Guru Apprentice
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 22, 2011, 10:02:18 am »
-Navigon
Oba wymagają ciągłego połączenia z internetem żeby pobierać dane.

Ustawenia -> informacje o telefonie -> aktualizacja oprogramowania, lub przez RUU i nie trzeba nigdzie wysyłać sprzętu
Akurat tablet zwracał komunikat że nie można dla tego sprzętu wykonać aktualizacji przez internet :) Inną kwestia jest aktualizacja, wydawana przez każdego producenta według własnego widzi-mi-się i błędy oraz luki w zabezpieczeniach aplikacji z android market. Nikt nie kontroluje co za spyware sobie instalujesz (bo nikt nie sprawdza wydawców Android Market).

Ponadto jeśli uważasz, że na Androidzie ciężko się aktualizuje system, to co powiesz o WM w tym temacie.
2 telefony z WM i nie miałem problemu bo wolę sobie wgrać modowany system z fajnymi aplikacjami, dobrym wyglądem i stabilny. W zależności od ROMu miałem też różne czasy pracy ale zawsze lepiej niż kolegi HTC z Androidem.

Snickers

• Moderator Kosza
  • Moderator
  • SUSE Root
  • *
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 22, 2011, 10:27:52 am »
No to już przynajmniej wiem, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Fakt, że można rozszerzyć możliwości navigona jeśli ma się połączenie z netem, ale by default nie jest to wymagane. Chyba najdobitniej powinien mówić o tym fakt, że sprzedawany jest, także na urządzenia, które nie mają takich feture jak dostęp do internetu.
http://www.gpsblog.pl/navigon-oferuje-niezawodna-nawigacje-uzytkownikom-androida
NaviExpert jest nawigacja online, więc wymaga, dostępu do neta, ale z tego co się orientowałem mapę na trasę potrafi pobrać wcześniej i później ją tylko aktualizować.
2 telefony z WM i nie miałem problemu bo wolę sobie wgrać modowany system z fajnymi aplikacjami, dobrym wyglądem i stabilny. W zależności od ROMu miałem też różne czasy pracy ale zawsze lepiej niż kolegi HTC z Androidem.
No to właśnie RUU jest także przy urządzeniach z androidem.
Nikt nie kontroluje co za spyware sobie instalujesz (bo nikt nie sprawdza wydawców Android Market).
Kehem... a jak wygląda instalacja aplikacji na WM? Tak jak wszędzie należy myśleć odrobinę

szwagier

• Geeko's friend
  • Maniak SUSE
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 22, 2011, 04:41:48 pm »
-Navigon
Tak, o ile nie masz wbudowanego w telefon GPS, a dane pobierasz przez GPRS - pierwsze jest darmowe, a drugie płatne.
Navigon to normalny program GPS jak AutoMapa, iGO czy inne , więc nie potrzebuje netu, tylko odbiornika GPS - jeżeli włączysz wspomaganie GPRS to tylko szybciej ustali pozycję i nic poza tym (a płacić trzeba).
Testowałem NaviExpert - świetna navi, jednak potrzebuje połączenia z netem, nie koniecznie do samej mapy, ale do zalogowania, inaczej się nie uruchomi - takie cwaniaki.
Najlepszą aktualizację map ma rodzina iGO - korzyta z map różnych dostawców (Navteq, Teleatlas i inne), ale nie wiem na jakich platformach działa za wyj. WM. Garmin też korzysta z aktualnych map Navteq - mam go na Nokii N8 i nieźle się sprawuje, akceptuje topmapę z tego roku, a to fajne do chodzenia po górach.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2011, 05:06:30 pm wysłana przez szwagier »

rysic

• Geeko's friend
  • SUSE Root
  • *
  • It's not a bug, it's a feature!
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 26, 2011, 11:33:10 am »
Ja tam nie wiem, jaki telefon może dać większy komfort w obsłudze poczty niż blackberry :)
Co masz na myśli ? Pisanie/Odczytywanie maili ?
yep. Z tego co widzę, to część ludzi nawet już nie włącza wstążkowych outlooków, bo po co, BB lepsze. Choć poza pocztą już nie jest tak różowo, ale powiedzmy sobie szczerze - to jest narzędzie do pracy, a nie iandrodio zabawka...
Mamy sporo użytkowników w firmie, którym na rzecz laptopów podarowali BB. Chyba by się z Tobą nie zgodzili :] Obsługa poczty przez BB w prównaniu do Lotus Notes, dla nich to męczarnia...

rilicek, jest tyle porównań, pooglądaj http://www.youtube.com/watch?v=F_BxQFXh90k ;)
Do plusów androida można dodać sporo fajnych darmowych aplikacji i to nie prawda, że źle się pisze na ekranie. Ja też byłem uprzedzony, ale pisze się naprawdę fajnie :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2011, 04:27:15 pm wysłana przez rysic »

rysic

• Geeko's friend
  • SUSE Root
  • *
  • It's not a bug, it's a feature!
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 19, 2011, 06:59:28 pm »
Oferta operatora z jednorazową opłatą na cały miesiąc, to jest to na co czekałem!!! :)
Teraz:
- wszystkie darmowe nawigacje można swobodnie używać, bo mapy dociągają z internetu
- nie potrzebny jest żaden modemowy dodatek do mobilnego internetu, który Linux obsłuży albo i nie, bo telefon robi za router po wifi
- wszystkie TODO, kalendarze, poczty, GG, dropboxy, nowe wersje programów... zsynchronizowane z telefonem
- SSH w telefonie! :)
- zawsze dostępny internet w urządzeniu, które do tego jest stworzony! :D

Android rules!!! :D

Jedyny mankament, to że przy tylu usługach bateria musi być często w Xperii X10 ładowane, ale zawsze stawiałem All in one ponad wszystko, więc da się to przeżyć! :)