Autor Wątek: Smartfon. Android, Bada czy BlackBerry?  (Przeczytany 76956 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Stefan

• Moderator
  • Maniak SUSE
  • *
  • Moderator kuwety
Odp: Smartfon. Android, Bada czy BlackBerry?
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 20, 2011, 11:19:41 am »
Przepraszam, ale dlaczego NK, czy FB ma mieć monopol na naszą prywatność? Czy GUS, ZUS, Google, MS Corp., czy inne Badoo są gorsze? A... od niedawan podobno moje dane latają po jakimś "europejskim centrum kotów".

uni, guglofon robi za końcówkę GMaila, do której są pododawane jakieś jeszcze funkcjonalności - włączając w to rozmowy głosowe. Taka jest tego filozofia. Jak ktoś chce telefon, to chce telefon: cyferkami się wybiera numerki, zielonym wywołuje połączenie, a czerwonym przerywa rozmowę.
na dzień dzisiejszy polecam nokie e52

Ten model ma jedną zasadniczą wadę. Ma tak wielki i czytelny ekran, na którym wszystko widać, że klawisze, gdy telefon lezy w dłoni, są znacznie bliżej nadgarsta niż w wypadku "normalnego" telefonu. Wybieranie numeru telefou na nim, to po prostu koszmar. To już nawet w BlackBerry 9700 szybciej wybiorę numer telefonu.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2011, 11:21:48 am wysłana przez Stefan »
T60: SXGA+ T5600 3GB DDR2 SSD:60GB OS:jessie || Pomiędzy prezentacją siebie, a reklamą istnieje zasadnicza różnica. Konta z linkami są usuwane.

begginer

• SUSE Power User
  • **
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 20, 2011, 11:53:08 am »
Ten model ma jedną zasadniczą wadę. Ma tak wielki i czytelny ekran, na którym wszystko widać, że klawisze, gdy telefon lezy w dłoni, są znacznie bliżej nadgarsta niż w wypadku "normalnego" telefonu. Wybieranie numeru telefou na nim, to po prostu koszmar. To już nawet w BlackBerry 9700 szybciej wybiorę numer telefonu.

myślałem, że na N82 mi się dobrze pisało sms-y, do czasu E52 - rewelacja;) kwestia przyzwyczajenia.Poza tym wiekszość numerów i tak się z książki tel. wybiera albo zielona słuchawka - ostatnio wybierane.
"Żeby zepsuć system Linux trzeba nad tym popracować; żeby zepsuć system Windows wystarczy popracować na nim."

ikey

• SUSE Guru
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 20, 2011, 11:57:02 am »

myślałem, że na N82 mi się dobrze pisało sms-y, do czasu E52 - rewelacja;) kwestia przyzwyczajenia.Poza tym wiekszość numerów i tak się z książki tel. wybiera albo zielona słuchawka - ostatnio wybierane.
To zobacz sobie jak jest na E72. No i ta bateria - duży +.
Lenovo Think Pad Yoga 14. openSUSE Leap 42.3

3qn

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 20, 2011, 12:00:04 pm »
3qn: telefon z androidem musi byc powiazany z kontem gmail. MUSI. a gmail to slowo w kokainowo-alkoholowym belkocie szefow google oznaczajace 'my wam damy za darmo poczte, wy nam dacie za darmo wasza prywatnosc'.
Nie da się korzystać z tego telefonu bez konta gmaila aż muszę sprawdzić. Tyle wiedzą ile sami o sobie powiem, fb, gmail, msn itd... to ludzie sobie sami robią krzywdę i sami nie szanują swojej własnej prywatności a skoro oni sami nie szanują to kto ją ma szanować (chronić/bronić).

gdzie ma braki? to sobie wez dowolny telefon nokii z symbianem, ekranem capacitive, i porownaj wygode obslugi z androidem, o iphone nawet nie wspominajac. series60 bylo od poczatku projektowane z mysla o fizycznej klawiaturze
Posiadam ten dowolny telefon nokii z Symbianem i ekranem dotykowym i szczerze nie wiem co Ci w nim nie pasuje przecież ten ekran dotykowy to tylko sposób komunikacji! Nie tnie jest precyzyjny, wykonywania połączenia to dosłownie dwa kliknięcia bądź jedno przytrzymanie, android boże aktywne na rożniki wyskakujące z dupy menu... Każdy z wymienionych systemów ma inną obsługę i tyle, tu chodzi raczej o osobiste preferencje niż praktyczne problemy.

A programach trzecich firm też to słyszałem, od znajomego, który ma HTC Daimond z Windowsem jako argument przytoczył, że jego sprzęt może robić za ad hoc wifi bo ma do tego aplikacje. Na Symbianie można to też zrobić bez specjalnych aplikacji porostu od tak... oczywiście są też aplikacje dostępne do tego firm trzecich. Tu bym przytoczył Twoje zdanie które idealnie pasuje :)
...ale jak ktos wie lepiej jak skonfigurowac system, coz :wink:...

@unic0rn Twoja prognoza to na jaki okres czasu ? Bo się przypomnę ;)

Stefan

• Moderator
  • Maniak SUSE
  • *
  • Moderator kuwety
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 20, 2011, 12:37:00 pm »

beginner, wtrąciłem się, bo czasem projektanci pod wpływem marketingoidów (albo na odwrót) zapominają do czego ma służyć telefon. Stąd moje uwagi.

(Tymczasem wróciwszy do mojego skryptu)

Konkurs:
Kto znajdzie zielony przycisk na poniższym zdjęciu, tego pocałuję w USB.

I żebyście wiedzieli: zawsze, no zawsze zastanawiam się, którym przyciskiem odebrać rozmowę i bardzo często - tak, baaaardzo często - będąc przekonany, że odebrałem, odstawiam telefon od ucha i patrzę na ekran i kawiaturę z nadzieją, że mi powie coś na ekranie, co mam nacisnąc ponownie, bym w końcu własciwie odebrał połaczenie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2011, 12:39:12 pm wysłana przez Stefan »
T60: SXGA+ T5600 3GB DDR2 SSD:60GB OS:jessie || Pomiędzy prezentacją siebie, a reklamą istnieje zasadnicza różnica. Konta z linkami są usuwane.

zgrupowanie operacyjno-manewrowe obi

• Geeko's friend
  • SUSE Root
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 20, 2011, 12:39:13 pm »
Kto znajdzie zielony przycisk na poniższym zdjęciu, tego pocałuję w USB.
To ma być nagrdoa, czy kara?

Ja stawiam, że zielony to ten pod domkiem, przypominający odwrócone C.
usb usb usb usb usb usb usb

Stefan

• Moderator
  • Maniak SUSE
  • *
  • Moderator kuwety
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 20, 2011, 12:52:51 pm »
obi, wygrałeś - a ja jestem daltonistą - dla mnie wszystkie klawisze są w tym modelu, w takim razie, zielone.

Pozostaje jeszcze kwestia, jak w niego trafić, gdy ktoś do mnie dzwoni...
Dla wyjaśnienia (jkby ktoś jeszce był tu analfabetą wtórnym) naicskając wskazany przez obiego przycisk naicskam jednocześnie "domek", "kratkę" i "jedynkę".

• Geeko's friend
  • SUSE Root
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 20, 2011, 01:02:18 pm »
Telefonu się nie obsługuje w rękawicach bokserskich :)

unic0rn

• SUSE Guru
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 20, 2011, 02:31:50 pm »
3qn: problemy praktyczne - nie, nokia jest na to za dobra, ale brak intuicyjnosci - owszem. zgodze sie, ze jest to kwestia przyzwyczajenia - tylko patrz moje wczesniejsze posty. ludzie kupujacy tego typu sprzet z reguly (co nie oznacza ze w 100% przypadkow) szukaja zabawek - i tutaj user experience w porownaniu z iphonem bedzie jednak slabsze.

co do softu - pisalem o tym, ze to wlasnie na symbianie bez instalowania softu 3rd party mozna zrobic z reguly o wiele wiecej. pewnie, ze soft 3rd party istnieje zarowno dla symbiana, iOS jak i androida - ale soft dostarczony przez producenta - w tym wypadku przez nokie - z reguly jakosciowo oraz funkcjonalnie stoi wyzej od softu 3rd party. nawet w przypadku androida, gdzie sam system jakoscia odpowiada softowi 3rd party dla symbiana, za to soft 3rd party dla androida niczego rozsadnego nie przypomina poza zakamuflowanymi instalatorami trojanow, wiec proporcje sa zachowane :wink:

a co do prognozy, pare miesiecy - rok. meego musi sie rozkrecic, WP7 pod skrzydlami nokii rowniez. reszta to bedzie naturalna kolej rzeczy. zreszta, androida mozna bardzo latwo ubic - wystarczy stworzyc odpowiedniego wirusa, podrzucic go do marketu zakamuflowanego jako jakas popularna gra a pozniej w wyznaczony dzien sprowadzic wiekszosc telefonow z androidem do roli przyciskow do papieru. microsoft z nokia oraz apple za taki wybryk zaplaciliby majatek, tym bardziej ze zaufanie do androida spadloby bardzo mocno, co odbiloby sie rowniez na rynku tabletow - ktory to rynek apple aktywnie eksploruje, a microsoft zamierza to uczynic wraz z wypuszczeniem na rynek windows 8 dla procesorow arm. zapamietaj moje slowa: google otrzyma tylko jeden cios, ale juz sie po tym ciosie nie podniesie.
Stiopa: E52 i bodajze E55 to chyba jedyne tak niedorobione nokie E-series. miales pecha, gorzej trafic sie nie dalo.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2011, 02:34:39 pm wysłana przez unic0rn »
PGP:208DAF5448644C0B

3qn

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 20, 2011, 09:57:29 pm »

rilicek

• Geeko's friend
  • SUSE Root
  • *
  • Kto nie ryzykuje, ten w kozie nie siedzi.
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 21, 2011, 05:59:17 am »
Nie ma to jak włożyć kij w mrowisko, ale to nie była żadna podpucha. Po prostu mam taki dylemat.

Może uściślę
1. Maili nie muszę odbierać błyskawicznie. Aktualny telefon sprawdza skrzynkę co 4 godziny i mi to wystarcza. Chciałem tylko żeby mieć możliwość otworzenia plików pdf, doc ewentualnie xls.
2. Filmy nie dla mnie tylko dla dziecka. Jak już tel ma procek 1GHz to dobrze by było, żeby odtwarzał filmy bez konwersji (choć pewnie też będę je konwertował). Dobrze też żebym film mógł wgrać kablem usb bezpośrednio do telefonu/karty pamięci.
3. Bateria. Z ładowaniem co dziennie już się pogodziłem. W swoim C901 potrafię zużyć całą baterię w ciągu 1 dnia. Mój kolega napalił się na E72, bo wytrzymuje tydzień. Efekt, ładuje ją codziennie. Nie ma siły, używa się telefonu do czego innego niż dzwonienie, trzeba go ładować codziennie.
4. Flash. Telefon nie ma mi płynnie odtwarzać animacji. Chcę tylko, żeby treści we flashu były na tyle dobrze otwierane, bym mógł sprawdzić nr telefonu, godziny otwarcia lub tym podobne informacje na stronie.
openSUSE Leap 42.2

unic0rn

• SUSE Guru
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 21, 2011, 07:27:13 am »
okresl budzet, bo zamiast kupowac samsunga galaxy S II czy podobna zabawke, mozesz kupic sobie nokie E5, a sobie/dziecku tani tablet na androidzie 2.1/2.2 - jest masa tego typu sprzetu za rozsadna cene, chociazby 7 calowy archos z prockiem 1.2ghz - musisz tylko sie zdecydowac czy zalezy Ci w takim wypadku na flashu w tablecie czy nie - niezaleznie od procka pod androidem 2.1 flash nie zadziala. telefony na symbianie maja flasha lite - nie wiem, czy do tego do czego potrzebujesz bedzie to dzialac jak nalezy, ale od androida powinienes trzymac sie z daleka. rozumiem koniecznosc ladowania telefonu z dobra bateria codziennie, bo telefon jest od tego by z niego korzystac - ale w takiej sytuacji telefon na androidzie nie wytrzyma Ci 12 godzin, a jesli bedziesz jeszcze chcial na nim puszczac filmy dziecku - lepiej od razu zaopatrz sie w plecak wypchany akumulatorami. w przypadku rozwiazania telefon + tablet raz ze dostajesz telefon z dobra bateria, dwa ze tablet moze sobie zrec ile pradu chce na ogladanie filmow - ma wieksza baterie, a nawet jesli padnie to nic sie nie stanie - telefon nadal dziala, a to przeciez najwazniejsze.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2011, 07:30:57 am wysłana przez unic0rn »
PGP:208DAF5448644C0B

rilicek

• Geeko's friend
  • SUSE Root
  • *
  • Kto nie ryzykuje, ten w kozie nie siedzi.
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 21, 2011, 08:49:38 am »
Cenę ciężko określić. Będzie to wymiana telefonu  taryfie, więc rynkowa cena telefonu będzie wynosić około 1000 zł.
Telefon + tablet fajna rzecz, tylko jak będę udostępniał internet przez telefon  dla tabletu, bateria w telefonie też szybko się skończy  :(
openSUSE Leap 42.2

Stefan

• Moderator
  • Maniak SUSE
  • *
  • Moderator kuwety
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 21, 2011, 09:24:47 am »
3g tudzież wifi to w tablecie jakiś problem w dzisiejszych czasach?

No i:
1. Maili nie muszę odbierać błyskawicznie. Aktualny telefon sprawdza skrzynkę co 4 godziny i mi to wystarcza.

• Geeko's friend
  • SUSE Root
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 21, 2011, 09:41:27 am »
Powtórzę się z innego wątku - dziecko powinno dostać amazon kindle, książki są lepszą karmą dla młodych umysłów niż filmy na ajpadzie :P