Autor Wątek: UWAGA ! - Dyrektywa UE o blokowaniu Internetu! Przeczytaj to !!!  (Przeczytany 29507 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

corvus corax

• SUSE User
  • *
Odp: UWAGA ! - Dyrektywa UE o blokowaniu Internetu! Przeczytaj to !!!
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 15, 2011, 12:33:16 pm »
„Cofamy się do ery prehistorii Internetu”
- Nowa ustawa medialna spowoduje, że cofniemy się do ery prehistorycznej Internetu - do momentu, kiedy będziemy się mogli posługiwać wyłącznie tekstem. To ewenement na skalę europejską – tak Jarosław Sobolewski z IAB Polska ocenił projekt nowelizacji ustawy medialnej. W środę będą nad nim głosować senatorowie.
Dla linuksa to nie problem. Mozna sie poslugiwac lynxem... :lol:  :lol:  :lol:
Kra kra, ich bin da!,

Acer TravelMate 7730, Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU P8600 @ 2.40GHz, openSUSE Leap 42.3
G98 [GeForce 9300M GS], NVIDIA 310.44

rysic

• Geeko's friend
  • SUSE Root
  • *
  • It's not a bug, it's a feature!
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 15, 2011, 03:28:35 pm »
No dobra, w tak szczytnej sprawie, zaryzykowałem mój e-mail ;)

corvus corax

• SUSE User
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 15, 2011, 05:34:25 pm »
Chyba jednak komus zmiekla rura!  :lol:
- Poleciłem jeszcze dzisiaj bardzo precyzyjnie sprawdzić, co w tej ustawie jest jednoznaczną implementacją prawa europejskiego, a co radosną twórczością urzędników lub parlamentarzystów. Ta ustawa była procedowana od dłuższego czasu, i nie budziła żadnych wątpliwości w Sejmie ani wśród środowisk zainteresowanych tą ustawą - mówił dzisiaj na konferencji prasowej premier Donald Tusk. - Obiecuję rzetelnie sprawdzić każdy przepis, który budzi wątpliwości, i jeśli nie będzie ewidentnie żadnej europejskiej albo publicznej potrzeby, aby przepisy niepokojące obrońców internetu znalazły się w tej ustawie, to będę proponował senatorom, aby je uchylili - dodał premier.
Tak jest, i nie odpuszczac!  :thumright:
Kra kra, ich bin da!,

Acer TravelMate 7730, Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU P8600 @ 2.40GHz, openSUSE Leap 42.3

Stefan

• Moderator
  • Maniak SUSE
  • *
  • Moderator kuwety
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 15, 2011, 09:53:58 pm »
To ja tylko przypomnę jaka jest cena cukry i że inne rzeczy też idą w górę. Kiedy ostatnio za pięć dych nalewałem pół baku?

Lada moment nikt nie będzie pytać "czy" tylko "kiedy".
T60: SXGA+ T5600 3GB DDR2 SSD:60GB OS:jessie || Pomiędzy prezentacją siebie, a reklamą istnieje zasadnicza różnica. Konta z linkami są usuwane.

rysic

• Geeko's friend
  • SUSE Root
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 15, 2011, 10:36:56 pm »
To ja tylko przypomnę jaka jest cena cukry i że inne rzeczy też idą w górę. Kiedy ostatnio za pięć dych nalewałem pół baku?

Lada moment nikt nie będzie pytać "czy" tylko "kiedy".
Ehh... coś niedobrego się ostatnio dzieje... Może i lepiej by dla nas było jak by nas Ci Niemcy wykupili (jak to babcie mówią) ;)

immoralroses

• SUSE Guru
      • SimpleGlasgow
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 16, 2011, 02:38:58 pm »
Coby was pocieszyć to nie tylko w pl ceny idą w górę i są problemy z internetem.
Paliwo kosztuje od 1.20 nawet do 1.70. Co do blokady to np. nie mogę korzystać z fileserve bo jest na czarnej liście mojego dostawcy.
Za każdym razem dostaję info ,że za dużo razy źle wypełniłem pole pod obrazkiem.
E555: AMD A8-7100, 6Gb RAM, Radeon R5, Conexant HD Audio, RTL8723BE,

Fisiu

• Geeko's friend
  • Maniak SUSE
  • *
      • la manzana

adasiek_j

• Moderator
  • SUSE Root
  • *
  • NIE JESTEM WRÓŻKĄ !!!!! Podawajcie konkrety !
      • Linuksowe Systemy Wspomagania Biznesu
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 16, 2011, 05:47:36 pm »
Pożyjemy, zobaczymy....

Na razie Senat mimo zapewnień Tuska nie zgłosił ŻADNEJ poprawki.

adam
Uwaga! - z chęcią pomogę tym, co czytają moje posty do końca i stosują się do moich próśb o informacje.
=
Ważne INFO => http://forum.suse.pl/index.php/topic,22357.0.html
=
http://cyfrowaszkola.waw.pl

corvus corax

• SUSE User
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 17, 2011, 08:53:57 pm »
http://www.tvn24.pl/0,1696233,0,1,medialna-bez-internetu,wiadomosc.html
Kontrowersyjne przepisy wypadły z ustawy medialnej: nie trzeba będzie rejestrować bloga z plejerką wideo w KRRiT, nie ma przymusu promowania europejskich audycji ani groźby kary do 10 procent przychodu. Senat zagłosował zgodnie z zaleceniem szefa rządu.
Wyglada na to, ze sie udalo  :thumright:
Kra kra, ich bin da!,

rysic

• Geeko's friend
  • SUSE Root
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 17, 2011, 09:15:56 pm »
No, to chyba będzie w takim razie pierwszym politykiem, który dostanie u mnie głos za coś a nie z wyliczanki ;)

Giuseppe

• volenti non fit iniuria
  • Global Moderator
  • SUSE Root
  • *
  • Shell YES!
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 21, 2011, 01:25:09 pm »

To wszystko dlatego, że jest za mało regulacji ;)

wolare

• Geeko's friend
  • SUSE Power User
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 23, 2016, 10:08:01 am »
jeżeli już uprawiamy politykę tutaj to róbmy to porządnie  :police:
grupa Axel Springer  ma podobne udziały kapitałowe w Czechach, Szwecji, Belgii, Francji ..... itd.
i jakoś nikt w tamtych krajach nie płacze......  (no chyba że to efekt spisku)
no tak, ale ile udziału w polskich mediach mają firmy z USA i Francji ???   Czy fakt wykupienia TVN przez koncern założony przez mormonów to też spisek ???
Panowie .....  no jesteśmy wszyscy ze swoimi kompami w XXI wieku, ale dlaczego polacy z myśleniem ekonomicznym są w XiX ???
dzisiejsza cena akcji Axel Springer SE na giełdzie w Londynie to 45,87 GbP  =   jezeli zrobimy zrzutkę i kupimy parę akcji (a może to każdy - nawet murzyn z Gambii) to czy Axel Springer SE bedzie "firmą polską" ???
globalna ekonomia w XXI wieku tak ma = kapitał nie ma narodowości = podejrzewam, że gdyby dzisiaj zrobić zebranie akcjonariuszy to wszyscy by się zdziwili kto ma akcje Axel Springer  :lol:
podobnie jest z takim "Deutsche Bank"  =  została tylko nazwa firmy, bo siedziba jest w Londynie, kapitał Bóg raczy wiedzieć czyj (???)  - ostatnio słyszałem że 15% ich akcji kupili araby z Dubaju  :wink:  a rosjanin Abramowicz od dawna ma jakieś 10% tego banku ......  oczywiście każdy z nas też może kupić jego akcje
ale cóż ........  niby dlaczego polacy nie mieli by wierzyć politycznym oszołomom, skoro nawet dzisiaj sporo ludzi wierzy w "cudowne działanie świętej wody" tego "zielarza chrystusowego" co rok temu zagłodził na śmierć 8-letnią dziewczynkę ......

wracając do tematu niemieckiego ( tak modnego ostatnio w mediach "narodowych")  to podzielę się jedną obserwacją socjologiczną :
jeżeli jakiś niemiec założy w Polsce firmę i zatrudni Polaków, to zaraz słychać wrzaski że wredny szwab wykorzystuje polskich niewolników i trzeba zabronić
a rok temu mój kolega założył firmę w Schwerin - zatrudnił kilku niemców -  a oni nie dość że nie marudzą, to jeszcze burmistrz Schwerin dał mu ulgi podatkowe za to że dał ludziom pracę i podatki tam płaci  ](*,)
i tutaj macie odpowiedź, dlaczego Niemcy zawsze będą bogaci, a Polacy zawsze w d....

immoralroses

• SUSE Guru
      • SimpleGlasgow
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 29, 2017, 02:31:26 pm »
To jest jakiś FAKE z tą ustawą. Nie wieże, że coś takiego miałoby przejść.
Uwierz. Ustawy tego typu są już na całym świecie. Np jeżeli chcesz skorzystać z piratebay torrentz etc w UK to musisz iść przez proxy bo są poblokowane przez dostawców na podstawach prawnych. Wiele innych stron też wywala że nie ma dostępu bo jest na czarnej liście. Chyba że idziesz przez vpn
E555: AMD A8-7100, 6Gb RAM, Radeon R5, Conexant HD Audio, RTL8723BE,