Autor Wątek: [artykuł] Duch linuksa  (Przeczytany 84453 razy)

przemo_li

• Początkujący
  • *
      • www.kernel.org
Odp: [artykuł] Duch linuksa
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 10, 2006, 05:34:54 pm »
Patrząc na moje podwórko (okolice Rzeszowa) duch linuxa nie umrze. Za to wielu (l)userów bedzie się dziwiło że można mieć na dysku 6GB legalnego oprogramowana za 0zł (w tym kilka fajnych gier).
A wszystko to za sprawą policji która zapukała ostatnio do paru domów w okolicy i skonfiskowała kilka komputerów z pirackim Window$em. :) Teraz cała wieś chce zainstalować openSuSE 10.1.
Ale o duchu Linuxa nie zapomnę ja i kilku moich kolegów. Jestem zdania nawet że nawrócimy jeszcze kilku gości.

How to become a Hacker??? Oto jest pytanie!!!

SemenKorczaszko

• SUSE Power User
  • **
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 10, 2006, 06:34:44 pm »
przemo... to co się dzieje na podkarpaciu to faktycznie jazda...
Ja już wymieniłem 4 windowsy na suse i sypią się kolejne "zlecenia" .
własnie wróciłem z takiej akcji  :grin:

Ludzie dyski wyjmują i z domów wynoszą, niszczą płytki z filmami...
Znajomy sklepikarz sprzedał w tydzień więcej Windowsów niż normalnie przez rok..

Tak więc Linuksowi sprzyja antypiracka psychoza... '
Ciekawe ilu z tych userów zostanie na linuksie jak emocje opadną.... ale niechby i 10%
Wiedza jest jak spirytus, tylko tęgiej głowie służy...
------
Rejsy wycieczkowe po Bugu na odcinku granicznym.
Usuwam esperal a także obce implanty i anteny KGB z mózgów.
Zaginął piesek rasy rotweiler. Reaguje na imię Rozpruwacz. Wysoka nagroda.

122AA

• SUSE Guru Apprentice
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 10, 2006, 09:05:51 pm »
Hm... może duch Linuksa takiego jaki został opisany na początku tego wątku odrodzi się w U(K)buntu ??? Bo jak dalej będzie się rozwijać  współpraca Novella z m$ i powstanie MS Linux (Myślałem że nazwa Linux jest zastrzeżona???) to trzeba się przenieść gdzie indziej (tylko gdzie???). Sam kupiłem kilka pudełkowych dystrybucji SuSE 5.3, 7.1(chyba 7.1 bo było to dawno i nie pamiętam :( , 8.2 (fajne pudełko + naklejki) .
I z wielką wyrozumiałością podchodziłem i dalej podchodzę do błędów i niedociągnięć. / w pierwszej kolejności za niedziałanie winię siebie że jestem taki g... że nie umie tego zainstalować, dalej staram się zrozumieć manual (cholerka dlaczego man są pisane takim dziwnym językiem????) a na koniec patrz na forum :))) z różnym skutkiem. Tak traktuję Linuxa jak moje hobby, choć w pracy używam Linuxa i sprawdza się super!!!! a wspólnika zacnego człowieka po 70-ce !!! tak , tak nauczyłem z niego korzystać w pracy i w domu:).
Jednak jestem optymistą i choć jak to ma miejsce np: w modelarstwie wielkie fabryki robią masówkę modeli do samodzielnego sklejania (tato ->synowi)(Novell - SuSE) to prawdziwą rękę widzi się dopiero w indywidualnych modelach samolotów(Debian).
I fajnie że Linux zapewnia mi chwilę relaksu po ciężkim dniu, możliwość wymiany doświadczeń /sąsiad z góry używa Linuxa ale jest bardziej wtajemniczony (Debian + obsługa sieci domowej :)). oraz nowe kontakty towarzyskie /sam zainstalowałem już około ośmiu dystrybucji Linuxa znajomym/.  Dlatego duch Linuxa nie zginie :)
Dobry programista wiesza się razem ze swoim programem.  :)
SuSE 15.0 x64

Kostuch

• SUSE Power User
  • **
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 12, 2006, 02:55:50 pm »
Co do łapania piratów, to założę się że wszyscy wrócą na Windowsa. Jestem tego prawie w s100% pewien, Windows nie wymaga myślenia. A więc jest dostosowany to do sporej ilości użytkowników komputerów. kiedy minie zagrożenie, wrócą. i dobrze... bo ja jak paru zainstalowałem, to od razu byłe traktowany jako darmowa, obowiązkowa pomoc techniczna...
Life is a journey, not a mystery
Open your eye, live what you see
Life is a journey, beautiful and free
Life is a wonder, beautiful and free

vorlog

• Gość
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 12, 2006, 05:05:28 pm »
Co do łapania piratów, to założę się że wszyscy wrócą na Windowsa. Jestem tego prawie w s100% pewien, Windows nie wymaga myślenia. A więc jest dostosowany to do sporej ilości użytkowników komputerów. kiedy minie zagrożenie, wrócą. i dobrze... bo ja jak paru zainstalowałem, to od razu byłe traktowany jako darmowa, obowiązkowa pomoc techniczna...
Kostuch, może nie będzie tak źle... Ja na przestrzeni ostatnich 3 lat postawiłem Linuksa (MDV i SuSE) na gdzieś tak 35-40 kompach (nie pamiętam), z czego wiem o czterech przypadkach "recydywy" na rzecz Nekrosoftu, i to były kompy smarkaczy...
Owszem, masz rację, to przypomina przypadek konia, co sobie sam chomonto na kark zakłada, bo człowiek przez jakiś czas ma do bólu roboty z doszkalaniem userów. Ale jednak satysfakcja jest! A każdy, kto opanował Linuksa chociaż na powierzchownym poziomie, takim, jaki mu wystarcza, przestaje w końcu truć Ci tyłek, bo system działa sam z siebie, wirusy go omijają, user nie zepsuje...

Kostuch

• SUSE Power User
  • **
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 13, 2006, 07:30:59 am »
Tak, ale jeden któremu wszystko poinstalowałem łącznie z netem, tylko drukarka mu nie działa więc huzia znów na Winowsa. Drugiemu neta nie duało się instalnąć nawet nie raczył poczekać mialem już z grubsza przepis już jest xp. O trzcim to już nawet nie chce mi się gadać... Wszyscy są niecierpliwi, każdy chce mieć wszystko, bo w końcu jest przyzwyczajony, że Windows też miał za darmo, więc nie zauważa istotnej różnicy między linuxem a Windowsem. Wszystko musi być od razu, bez myślenia. A jak zainstalujesz to do razu, pomoc techniczna na zawołanie. Dlatego olewam, niech mają tego Windowsa...
Life is a journey, not a mystery
Open your eye, live what you see
Life is a journey, beautiful and free
Life is a wonder, beautiful and free

kubencki

• SUSE Power User
  • **
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 29, 2006, 06:09:36 pm »
Kostuch, miałem podobne przypadki, niestety. Wydaje się im, że jak pomagasz w instalowaniu to musisz im pomagać przy byle głupocie. Już dawno dałem sobie na wstrzymanie. A z tym windowsem to naprawde ciekawa sprawa, bo kiedy podajesz argument, że system za darmo to słysze, przeca winda tez jest za friko. :D A wirusy? To tylko format c:, co za problem!? Jak ktoś chce linuxa to musi sobie go sam zainstalować, ode mnie może dostać adres strony z forum. ;)
Bo największy jest ambaras, żeby dwoje chciało na raz.
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2006, 07:36:04 pm wysłana przez kubencki »

Astronom

• Gość
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 19, 2006, 10:09:43 pm »
Windowsiarze kopią studnie gdy się pali.
No ale cóż jak pisał Szekspir:
"Nieszczęśnicy nie mają innej wiary niż tylko nadziei".

cacum3

• Gość
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 03, 2007, 11:05:18 pm »
Pretensje kierować mogę do producentów sprzętu i oprogramowania. Jestem wdzięczny Wam za to, że dzielicie się ze mną oraz z innymi swoją wiedzą. A jak tej wiedzy będzie za mało to kupię eneterprise. 100 złotych więcej niż MS (oemowy w dodatku) ale 3 letnia pomoc i dobry OS. A jak będziemy truć tyłek producentom to może się zmieni na lepsze. Ja np czekam na sterowniki do mojego tunera tv (ati 550 pro theatrix).
A co do windowsa - jest jaki jest. Połatany XP nie wywyołuje u mnie piany na ustach - drażnią mnie ograniczenia licencji OEM (swoja drogą chyba niezgodne z polskim prawem - przywiązanie OS do płyty głównej). Irytuje mnie Vista ze swoim DRM i ogólnie cały pęd MS do zagarnięcia całego rynku. A ja cenię wolność wyboru. Ostatnio w sklepie Vobisa zapytałem się o ile taniej będzie pewien laptop Toshiby bez windowsa Visty tylko z linuksem ewentualnie bez żadnego OS. Zdębiałem kiedy usłyszałem że oni nie sprzedają Laptopów bez windowsa. Jeden Acer miał na pokładzie Linuksa. I teraz jeżeli chce laptopa Toshiby to muszę płacić za coś czego nie chcę? A co jeżeli w domu mam już Linuksa, albo boxowego windowsa?
Sam korzystam z windowsa w pracy (muszę) w domu z kolei wtedy kiedy oglądam TV. Z nadzieją czekam na gry pisane pod linuksa. Żeby działały bez cedegi i wine. może się ziści?
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2007, 12:28:43 pm wysłana przez cacum3 »

przemo_li

• Początkujący
  • *
      • www.kernel.org
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 05, 2007, 03:56:27 pm »
Jest nadzieja. Licencję Necrosoftu można odrzucić (oczywiście proces trzeba nagrać) i odesłać do producenta sprzętu z prośbą o zwrot kasy. Dell zwraca.
How to become a Hacker??? Oto jest pytanie!!!

__Kris

• Geeko's friend
  • SUSE Guru
  • *
  • ...:: GOOD LINUX IS GREEN ::...
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 30, 2007, 06:57:13 am »
Duch społeczności linux żyje a widać to w ilości projektów które istnieją i w coraz to większej liczbie użytkowników linuxa. Każdy człowiek w linux odnajduje coś specyficznie innego. Większość (być może połowa) użytkowników linuxa nie ma pojęcia o programowaniu a jednak podoba im się sama idea linuxa i zawsze znajdzie się ktoś kto z chęci chociaż podniesienia własnych umiejetności przyłączy się do jakiegoś projektu opensource, albo zapoczątkuje swój własny, który będzie później rowijany przez innych.
IMHO Linux to bezpieczeństwo, stabilność, funkcjonalność, otwarty kod oraz legalność. Jednak nie wszystkie osoby początkujące potrafią się tutaj odnaleźć, z prostego powodu: Linux to jest "inny" system który posiada bardzo duże możliwości konfiguracyjne,co pozwala zastosować go do bardzo specyficznych potrzeb. 
Jednak prawdziwi maniacy komputerowi odnajdują w Linuxie sens swojego życia (sic!)
Ludzie rozwijają linuxa przede wszystkim dlatego że linux to ich pasja a każdy człowiek zajmuje się tym co go interesuje. Jedni piszą otwarte sterowniki do swojego sprzetu,  inni biblioteki, inni moduły kernela, inni piszą gierki, inni programy do grafiki a jeszcze inni dodają swoje wymarzone funkcje do iXów. To dzięki tym ludziom mamy praktycznie codziennie wszelkie poprawki, patche oraz nowe wersje programów.
Świat Linuxa jest to inny świat (lepszy i piękniejszy świat) i uważam że ten świat nigdy nie zginie, bo żyje w sercach ludzi którzy go tworzą, a dopóki Ci ludzie żyją, ten świat bedzie żył razem z Nimi.

D_T_G

• SUSE Guru Apprentice
  • sudo guru
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 30, 2007, 03:12:38 pm »
Duch społeczności linux żyje a widać to w ilości projektów które istnieją

Pytanie: czy społeczność Open Source jest tożsama ze społecznością Linuksa?

Jednak prawdziwi maniacy komputerowi odnajdują w Linuxie sens swojego życia (sic!)

? Nie przesadzasz ?

Ludzie rozwijają linuxa przede wszystkim dlatego że linux to ich pasja a każdy człowiek zajmuje się tym co go interesuje.

Taaaa.... Chyba nie czytasz ostatnich wydań Linux Weekly News (1, 2) :P

Świat Linux

Coś ty się tak zaparł, żeby pisać we wszystkich przypadkach "Linux"? :-k

jest to inny świat (lepszy i piękniejszy świat) i uważam że ten świat nigdy nie zginie, bo żyje w sercach ludzi którzy go tworzą, a dopóki Ci ludzie żyją, ten świat bedzie żył razem z Nimi.

:smt033 :hippy2: :supz: :partyman: :smt033 

Pozdrowionka :laughing6:
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2007, 03:17:30 pm wysłana przez D_T_G »

zgrupowanie operacyjno-manewrowe obi

• Geeko's friend
  • SUSE Root
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 30, 2007, 03:17:55 pm »
Świat Linux

Coś ty się tak zaparł, żeby pisać we wszystkich przypadkach "Linux"? :-k

Ciesz sie, ze nie dodal "Komputer" na początku....
usb usb usb usb usb usb usb

D_T_G

• SUSE Guru Apprentice
  • sudo guru
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 30, 2007, 04:16:05 pm »

__Kris

• Geeko's friend
  • SUSE Guru
  • *
  • ...:: GOOD LINUX IS GREEN ::...
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 30, 2007, 04:39:22 pm »
@D_T_G otóż musisz wiedzieć, że jestem człowiekiem o stałych poglądach i żadna świeża książka na topie ani jakiś news z jakiejś strony nie zmienią ich. Tym bardziej nie będzie to KŚ  :grin:

Pozdrówka