Autor Wątek: Support gier na Linuksie  (Przeczytany 42333 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Stefan

• Moderator
  • Maniak SUSE
  • *
  • Moderator kuwety
Odp: Support gier na Linuksie
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 30, 2007, 08:06:48 pm »
Sanchez, wszysto jasne. Mi chodziło o to, że i tak zawiersz umowę ze sprzedawcą, a nie z producentem. Producenta przecież będa obowiązywały jedne, a wydacę, a w reszcie dystrybutora, u którego kupujesz, inne obowiązki wynikające z zakresu... <tu jestem w trakcie doczytywania>. I tylko o tyle mi chodziło w tym przykładzie z butami, który zaproponował dEEpUs.
X300: WXGA+ L7100 2x2GB DDR2 SSD:60GB OS:stretch/sid || Pomiędzy prezentacją siebie, a reklamą istnieje zasadnicza różnica. Konta z linkami są usuwane

zgrupowanie operacyjno-manewrowe obi

• Geeko's friend
  • SUSE Root
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 30, 2007, 08:13:18 pm »
Jeżeli kupujesz grę na win a chcesz ją reklamować z powodu nie działania pod lin to dEEpUs opisał tą sytuację.
Równie dobrze producenci sprzętu mogą olać linuksa - w końcu np. te ich karty graficzne było projektowane pod windowsa.... Albo te masa programistów - co oni sobie myślą? Ze za 'free' dostaną specyfikacje chipsetu/urządzenia ?

Jak dla mnie, to trzeba męczyć wydawców/producentów, lub wyemigrować na jakiś sprzęt projektowany z myślą o linuksie - Ot, np. http://www.genesippc.com/odw.php , http://www.iyonix.com/linux.html czy może http://www.gp2x.com/ . Bo to dziwne, że np. jaki się podnosi huk o sterowniki dla Creative X-Fi to jest dobrze, a jak już o grę (która nawet ma natywny instalator) to źle.

Jednym zdaniem - albo wywalić wintela (czyli inaczej peceta - sama jego 'inna' nazwa jest już zastanawiająca - wintel) za okno i używać takich cudów jak te powyżej opisane, albo męczyć producentów sprzętu i oprogramowania.
usb usb usb usb usb usb usb

Sanchez

• Operator #suse.pl
  • Moderator
  • SUSE Guru
  • *
      • #suse.pl
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 31, 2007, 09:07:25 pm »
O sterowniki do sprzętu nie ma się pretensji do sprzedawcy w sklepie, tylko chyba do producenta sprzętu. (chociaz nie slyszalem nic o huku o sterowniki do Creative X-Fi to nie wiem kogo tam sie męczyło). Tak samo w przypadku gier wydaje mi się że trzeba męczyć nie sprzedawcę a studio developerskie, tudzież wydawcę.
Oczywiście można zrobić tak jak proponujesz, olać sprzęt nie działajający na linuksie i oprogramowanie nie działające na linuksie. Z mojego punktu widzenia jest to równie dobre rozwiązanie (może nawet lepsze, bo nikt nikomu niczego nie zawraca :cheesy: )

Odnosząc do butów, zawsze można skomtaktować się z producentem obuwa snowboardowego i zacząć go męczyć o to żeby jego buty nadawały się na narty.
Można też to olać i kupić buty na narty.
xchat --url irc://irc.freenode.net/#suse.pl

Stefan

• Moderator
  • Maniak SUSE
  • *
  • Moderator kuwety
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 31, 2007, 09:54:01 pm »
Odnosząc do butów, zawsze można skomtaktować się z producentem obuwa snowboardowego i zacząć go męczyć o to żeby jego buty nadawały się na narty.
Można też to olać i kupić buty na narty.
Dokładnie! I w ten sposób dać do zrozumienia dystrybutorowi, że coś z jego dystrybucją nawala. W normalnych warunkach pominięcie dystrybutora powinno obniżyć koszty. Tylko pech chce, że bardzo trudno i zbyt drogo jest sprowadzić oryginalny tytuł do Polski.

Od jakiegoś czasu usiłuje kupić Fate (playfate.com). Myślisz, że mi się udało?
X300: WXGA+ L7100 2x2GB DDR2 SSD:60GB OS:stretch/sid || Pomiędzy prezentacją siebie, a reklamą istnieje zasadnicza różnica. Konta z linkami są usuwane

Sanchez

• Operator #suse.pl
  • Moderator
  • SUSE Guru
  • *
      • #suse.pl
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 01, 2007, 07:23:39 pm »
Cytat: Stefan
Tylko pech chce, że bardzo trudno i zbyt drogo jest sprowadzić oryginalny tytuł do Polski.

To niestety prawda.  Trochę smutne ale prawdziwe.

dEEpUs

• Geeko's friend
  • SUSE Guru Apprentice
  • *
  • Ajj
      • dEEpTriP.w.interia.pl
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 01, 2007, 10:24:25 pm »
a na pewno przy sofcie nie mozna wyslac reklamacji do producenta? ??? przy hardwarze jest to mozliwe
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2008, 10:52:36 am wysłana przez dEEpUs »
-- odkrywam odmienne stany swiadomosci --

Sanchez

• Operator #suse.pl
  • Moderator
  • SUSE Guru
  • *
      • #suse.pl
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 02, 2007, 09:43:59 pm »
Oczywiście że można, czemu nie?
Jak masz co reklamować i wiesz gdzie to droga wolna :cheesy:

cacum3

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 11, 2007, 03:29:34 pm »
A ja wysłałem zapytanie do CDprojekt jak uruchomić grę w linuksie (Baldurs Gate 2). A co jak jest opis dla win to dla linucha ma nie być?
Panowie jest odpowiedź z CDProjekt"

Dzień Dobry!

Dziękujemy za skontaktowanie się z Działem Pomocy Technicznej firmy CD Projekt.

Niestety ale polska wersja gry oficjalnie nie ma wsparcia dla innych systemów operacyjnych niż Windows, w przypadku dalszych problemów czy pytań niestety trzeba kontaktować się bezpośrednio z deweloperem gry.
Ewentualnie proponowałbym zajrzeć na forum producenta lub inne forum związane z linuxem, gdyz na nich może pan najszybciej odszukać  rozwiązanie problemów związanych z działaniem gry na Linuxie czy sposobem przerabiania poprawek windowsowski dla linuxa do wszystkich wersji języjkowych gry.

Nasza firma nie prowadzi wsparcia technicznego dla systemów które nie zostały wymienione w wymaganiach gry.

Pozdrawiam,

Wniosek? Znęcamy się dalej.
Amd X2 6400+ @ 3,2 Ghz, Gigabyte GA-M59SLI-S5, GF 8800 GT, Audigy 2 ZS, 2 x 2 Gb A-Data 800Mhz, DVD RW Asus lightscribe, Seagate 500 Gb, Skystar Technisat HD2, Cooler Master I-Green 600 W.

silverado

• SUSE Power User
  • **
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 11, 2007, 04:02:07 pm »
Wiesz, jeśli na pudełku jest wymagania: Windows i nie ma Linuksa to nie wiem czy możesz do kogokolwiek mieć pretensję, że gra nie działa. Wszelka pomoc udzielona Ci będzie tylko wynikiem kogoś dobrej woli. Dlatego nie wiem czy znęcanie się nie odniesie przeciwnego skutku do promocji Linuksa. Co innego pisanie na forach deweloperów z prośbami o wsparcie dla Linuksa (choć wątpię by komuś chciało się włazić na fora tylko z tego powodu).

D_T_G

• SUSE Guru Apprentice
  • sudo guru
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 13, 2007, 10:15:43 am »
A ja wysłałem zapytanie do CDprojekt jak uruchomić grę w linuksie (Baldurs Gate 2). A co jak jest opis dla win to dla linucha ma nie być?

Wniosek? Znęcamy się dalej.

O Baldura?? Co ty! Black Isle już nie istnieje, wątpię żebyś tu coś wskurał, a poza tym powstaje opensource'owy silnik GemRB (1), a BG2 pod WINE to 0.9.36, jeśli grasz w trybie full-screen, lub 0.9.40 jeśli w oknie.

• Geeko's friend
  • SUSE Root
  • *
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 13, 2007, 11:00:08 am »
O Baldura?? Co ty! Black Isle już nie istnieje, wątpię żebyś tu coś wskurał, a poza tym powstaje opensource'owy silnik GemRB (1), a BG2 pod WINE to 0.9.36, jeśli grasz w trybie full-screen, lub 0.9.40 jeśli w oknie.
Ale i tak warto wysłać. Dobrym pomysłem też by była jakaś petycja do obecnego właściciela praw od silnika Infinity, dotycząca uwolnienia go na jakimś GPL - stare, a otwarte już działa :>

Sanchez

• Operator #suse.pl
  • Moderator
  • SUSE Guru
  • *
      • #suse.pl
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 14, 2007, 06:00:49 pm »
Ale i tak warto wysłać.
Dlaczego warto? Mi się właśnie wydaje że to odniesie skutek taki o jakim pisał silverado. I to skutek niezbyt pożądany tak mi się zdaje.

Dobrym pomysłem też by była jakaś petycja do obecnego właściciela praw od silnika Infinity, dotycząca uwolnienia go na jakimś GPL - stare, a otwarte już działa :>
To dużo lepszy pomysł niż dręczenie niewinnego w gruncie rzeczy CD Projekt. Taka moja opinia.

• Geeko's friend
  • SUSE Root
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 14, 2007, 06:31:48 pm »
Ale i tak warto wysłać.
Dlaczego warto? Mi się właśnie wydaje że to odniesie skutek taki o jakim pisał silverado. I to skutek niezbyt pożądany tak mi się zdaje.
Podobne działania z Netscape 8 skończyły się 9 na min. linuksa. A co do dystrybutora - jest przedstawicielem producenta przecież. Co innego, jakbym męczył sklep za rogiem ze sprzętem narciarskim, a co innego, jak męczę oficjalnego dystrybutora w Polsce - w końcu przedstawiciela producenta czy oficjalnego dystrybutora na świecie, który jest przedstawicielem producenta. Tak samo ze sprawami urzędowymi - jak coś, to idę do najbliższego mającego kompetencje, a nie do premiera/prezydenta/ministra i itd.
Dobrym pomysłem też by była jakaś petycja do obecnego właściciela praw od silnika Infinity, dotycząca uwolnienia go na jakimś GPL - stare, a otwarte już działa :>
To dużo lepszy pomysł niż dręczenie niewinnego w gruncie rzeczy CD Projekt. Taka moja opinia.
Niewinny by był, gdyby nie olewał na całej linii. Widzisz - http://nwn.bioware.com/downloads/linuxclient.html - gdzieś polski ? Gdyby mieli sumienie czyste, to w ostatnim akapicie mogliby polecić grę Neverwinter Nights (i gość by kupił kolejny ich produkt :>), która działa na linuksie i ma oficjalne ich wsparcie. A teraz jak jest, to każdy widzi - a ja nie zamierzam być graczem drugiego rzędu (w porównaniu z Włochem cz Niemcem), tylko dlatego, że jakieś firmie się nie chcę.

[EDIT]
Zresztą, ogólnie, polscy wydawcy mają problemy z dostarczaniem wsparcia technicznego ;p Nawet windowswowym wersją
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2007, 06:33:33 pm wysłana przez obi_gl »

Spajda

• Gość
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 16, 2008, 08:37:09 am »
Uważam, że idea jest słuszna, może zrobimy zmasowany mailing do supportu? :)

Ja natomiast mam pytanie odnośnie programów zabezpieczających gry online przed czitami.  Konkretnie chodzi mi o takie cuś jak PunkBuster ( www. evenbalance. com ). 
Nie stworzyła go żadna firma produkująca gry, tylko jest to niezależny operator anty-cziterski.

Generalnie udało mi się uruchomić najnowsze gry: Americasarmy i Battlefield2 poprzez wine na susku, tylko jest jeden, jedyny problem: nie da się grać online.  Obydwie pozycje są dedykowane na granie online w trybie multiplayer.  A większość serwerów ma wymagane włączenie PB. 
Niestety na stronie evenbalance. com jest suport jedynie dla serwerów linuxowych, ale już dla graczy linuxowych niet.

Jak sądzicie, masowy ruch (np.  mailing) zmusi evenbalance do supportu kompatybilności np.  wine dla linuxa do gier przez nich zabezpieczanych ?

dEEpUs

• Geeko's friend
  • SUSE Guru Apprentice
  • *
  • Ajj
      • dEEpTriP.w.interia.pl
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 16, 2008, 10:54:33 am »
punk buster działa na linuksie.
-- odkrywam odmienne stany swiadomosci --