Autor Wątek: Support gier na Linuksie  (Przeczytany 41634 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Paweł

• Global Moderator
  • SUSE Guru
  • *
Odp: Support gier na Linuksie
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 13, 2007, 06:45:10 am »
Inicjatywa jest bardzo dobra.Chciałbym kiedyś zobaczyć na pudełku jakiejś fajnej gry napis: "Wsparcie dla systemu Linux."  :love4: :love4:
Takie juz byly :> patrz loki. I chyba Quake4 jest sprzedawane w jdenym pudelku w wersji na kilka systemow.
http://gry.linux.pl/?id=porty
tu można zobaczyć część gier , które mają wsparcie dla linuksa.
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2007, 08:27:53 am wysłana przez pawel91 »
|| i7-4790k || G.Skill TridentX 16GB 2400MHz || Gigabyte Z97N-Gaming 5 || Asus Gtx 970 Strix || Asus VG248QE 24" || Corsair RM Series 650W Gold || Corsair Hydro H80i GT ||

Stefan

• Moderator
  • Maniak SUSE
  • *
  • Moderator kuwety
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 13, 2007, 08:22:02 am »
No fajnie. Tylko szkoda, że producent, wydawca i dystrybutor nie podaje tej informacji.
X300: WXGA+ L7100 2x2GB DDR2 SSD:60GB OS:stretch/sid || Pomiędzy prezentacją siebie, a reklamą istnieje zasadnicza różnica. Konta z linkami są usuwane

WisniaJP

• SUSE Power User
  • **
  • F.I.R.M.A
      • FirmaKrK
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 13, 2007, 03:58:59 pm »
Inicjatywa jest bardzo dobra.Chciałbym kiedyś zobaczyć na pudełku jakiejś fajnej gry napis: "Wsparcie dla systemu Linux."  :love4: :love4:
Takie juz byly :> patrz loki. I chyba Quake4 jest sprzedawane w jdenym pudelku w wersji na kilka systemow.

A o tym nie wiedziałem  ](*,) .Może dlatego,że za wysokie wymagania ma Q4 ?:D
[SPRZĘT]
AMD Sempron 2800+ 1.84 GHz // 512 MB DDR RAM // NVidia GeForce 5500 FX // HDD ATA 40 GB //
[SYSTEM]
openSuSE 11.0 x86_64 // KDE 3.5.9 release 49.1 // Kernel - 2.6.25.16-0.1 //

Linux Registered User #448053

Armand

• SUSE Power User
  • **
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 13, 2007, 06:19:09 pm »
Może i wysokie, ale gra jest zwyczajnie w świecie nudna. Przynajmniej jak dla mnie ;)
Asus M50VM openSUSE 12.1 64bit KDE 4.7.2 + Windows 7
My music http://www.lastfm.pl/user/armand666/

3qn

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 13, 2007, 06:28:16 pm »
Quake4 w pudełku nie posiada natywnej wersji pod linuksa jest dostępna na stronie idsoftware.com

PS Działa pięknie a wydajność  :thumleft: wykorzystuje dwa rdzenie widać przyrost wydajności  :grin:

Może i wysokie, ale gra jest zwyczajnie w świecie nudna. Przynajmniej jak dla mnie ;)

A skoro tak  :grin: to:
Nigdy (nie pisałem / nie liczyłem) na pomoc supportu nie wiem dlaczego jestem taki uprzedzony do nich  :twisted:
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2007, 07:55:45 pm wysłana przez 3qn »

Stefan

• Moderator
  • Maniak SUSE
  • *
  • Moderator kuwety
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 13, 2007, 07:44:27 pm »
Miśki, ale ten wątek jest o Waszych doświadczeniach z supportem. :-)
X300: WXGA+ L7100 2x2GB DDR2 SSD:60GB OS:stretch/sid || Pomiędzy prezentacją siebie, a reklamą istnieje zasadnicza różnica. Konta z linkami są usuwane

Yezu

• Początkujący
  • *
  • Linux Gamer
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 18, 2007, 01:57:41 am »
Cytat: Kostuch link=topic=14782. msg94647#msg94647 date=1178817562
Stefan przyłączam się do inicjatywy, tylko muszę znaleźć cel :D

Moja sugestia? CD-Projekt.  Duża rozwijająca się firma, a unika Lina, wręcz ustawowo.  (nie dali polskiej wersji patcha pod Lina do Neverwinter Nights, silnik Wiedźmina (Aurora) został zgwałcony i OGL zamienili D3D etc. ).

Chyba jeszcze dziś zacznę ich męczyć. . . .
"In the arena of logic I fight unarmed. " - Red Mage

Paweł

• Global Moderator
  • SUSE Guru
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 18, 2007, 01:35:34 pm »
Cytat: Kostuch link=topic=14782. msg94647#msg94647 date=1178817562
Stefan przyłączam się do inicjatywy, tylko muszę znaleźć cel :D

Moja sugestia? CD-Projekt.  Duża rozwijająca się firma, a unika Lina, wręcz ustawowo.  (nie dali polskiej wersji patcha pod Lina do Neverwinter Nights, silnik Wiedźmina (Aurora) został zgwałcony i OGL zamienili D3D etc. ).

Chyba jeszcze dziś zacznę ich męczyć. . . .
Prawidłowo . Daj potem znać , jak ci poszło .
|| i7-4790k || G.Skill TridentX 16GB 2400MHz || Gigabyte Z97N-Gaming 5 || Asus Gtx 970 Strix || Asus VG248QE 24" || Corsair RM Series 650W Gold || Corsair Hydro H80i GT ||

Yezu

• Początkujący
  • *
  • Linux Gamer
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 28, 2007, 04:31:51 pm »
Odpowiedź na moje pytanie odnośnie NWN: Kingmaker.
Dzień Dobry!

Dziękujemy za skontaktowanie się z Działem Pomocy Technicznej firmy CD Projekt.

Niestety ale polska wersja gry oficjalnie nie ma wsparcia dla innych systemów operacyjnych niż Windows, w przypadku dalszych problemów niestety trzeba kontaktować się bezpośrednio z deweloperem gry.
Ewentualnie proponowałbym zajrzeć na forum Bioware lub inne forum związane z linuxem, gdyz na nich może pan najszybciej odszukać  rozwiązanie problemów związanych z działaniem NWN na Linuxie czy sposobem przerabiania poprawek windowsowski dla linuxa do wszystkich wersji języjkowych gry.

W przypadku innych pytań lub uwag prosimy o ponowny kontakt z naszą firmą.

Pozdrawiam,

Więc niby nie jest źle, facet(babka?) nie zrobił ze mnie idioty, ale wsparcia 'niet'.
Przynajmniej jakiś sygnał do nich doszedł :P
"In the arena of logic I fight unarmed. " - Red Mage

Kostuch

• SUSE Power User
  • **
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 29, 2007, 01:13:03 pm »
Yezu'emu póki co nic się nie udało, sam regularnie przeglądam to forum i widzę  postępy :wink:
Life is a journey, not a mystery
Open your eye, live what you see
Life is a journey, beautiful and free
Life is a wonder, beautiful and free

Stefan

• Moderator
  • Maniak SUSE
  • *
  • Moderator kuwety
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 29, 2007, 01:29:50 pm »
Niestety ale polska wersja gry oficjalnie nie ma wsparcia dla innych systemów operacyjnych niż Windows, w przypadku dalszych problemów niestety trzeba kontaktować się bezpośrednio z deweloperem gry.
To ciekawe. Czy jak buty się psują, to z reklamacją idzie się do producenta, czy do sklepu, w którym się buty kupiło?

Hmm, trzeba będzie dokładniej poszukać...

dEEpUs

• Geeko's friend
  • SUSE Guru Apprentice
  • *
  • Ajj
      • dEEpTriP.w.interia.pl
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 30, 2007, 09:29:12 am »
Stefan ale buty kupjesz na swoja noge, a nie mamy czy taty :D

poza tym najlepsze gry i tak sa openGlu :>

najnowszego directx nie bedzie na windowsie xp ....

ciekawe co jeszcze wymysli microsoft by zmusic ludzi do kupowania beznadziejnej visty, moze wypuszcza poprawke ktora bedzie wyswietlac wielkie okno na srodku ekranu -
" uzywasz xp - prosimy prosimy prosimy blagamy na kolanach prosimy kup viste - bo ma fajne innowacje pokradzione z macosa i linuxa, jest stwozona dla gier pomimo ze chodza one do 15% wolniej niz na xp, i zastosowalismy max super wypasiony system ulatwien ktory uniemozliwi ci polapanie sie o co chodzi"
-- odkrywam odmienne stany swiadomosci --

Stefan

• Moderator
  • Maniak SUSE
  • *
  • Moderator kuwety
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 30, 2007, 10:49:39 am »
Stefan ale buty kupjesz na swoja noge, a nie mamy czy taty :D

Nie ważne, na kogo kupujesz buty i kto jest ich producentem. Ważne jest z kim zawierasz umowę handlową. Dlatego wysyłanie do producenta, to pomyłka - choć czasami rzeczywiście tak jest, że to producent z pominięciem sprzedawcy jest gwarantem (tak chyba jest w przypadku min. LG).

dEEpUs

• Geeko's friend
  • SUSE Guru Apprentice
  • *
  • Ajj
      • dEEpTriP.w.interia.pl
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 30, 2007, 01:32:40 pm »
wazne, to tak jakbys kupowal buty na snowboard a pozniej chcial je reklamowac bo nie mozna na nich na nartach jezdzic. Producent nie robi ich na narty to ze ty chcesz jezdzic w nich na nartach to nie powod zeby moc reklamowac buty. wniosek jest prosty nie kupuj butow na snowa jesli jezdzisz na nartach.
-- odkrywam odmienne stany swiadomosci --

Sanchez

• Operator #suse.pl
  • Moderator
  • SUSE Guru
  • *
      • #suse.pl
Reklamamcja ważna do wyczerpania zapasów
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 30, 2007, 07:40:56 pm »
To ciekawe. Czy jak buty się psują, to z reklamacją idzie się do producenta, czy do sklepu, w którym się buty kupiło?

Przychodzi Stefan do sklepu z grami.
- Panie sprzedawco, egzemplarz gry, którą kupiłem dwa dni temu u Pana w sklepie nie działa mi na linuxie. Chciałbym ją zareklamować.
Sprzedawca oczywiście zrobi wszystko co w jego mocy aby pomóc klientowi.
- Bardzo mi przykro, że do tego doszło. Oczywiście przyjmuję Pana reklamację i natychmiast wymienię Pański egzemplarz gry na nowy. Miłego grania....

Gry to nie buty. Tu jeżeli coś się może popsuć tak jak w butach to pudełko, książeczka, nośnik i ew. jakieś inne gadżety dodawane do gry. To możesz zareklamować u sprzedawcy i wymiana tego będzie miała sens. Jeżeli kupujesz grę na win a chcesz ją reklamować z powodu nie działania pod lin to dEEpUs opisał tą sytuację.
xchat --url irc://irc.freenode.net/#suse.pl